2013.12.11 Piłkarze Wisły w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Skawinie

Z Historia Wisły

Panie Ostoja!

[Foto: / wisla.krakow.pl]

[Foto: / wisla.krakow.pl]

Data publikacji: 11-12-2013 20:20


W środę bezpośrednio po treningu piłkarze Wisły Kraków wyruszyli w podróż do Skawiny koło Krakowa. Tym razem odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Skawinie. Przedstawicielami Białej Gwiazdy byli: Gerard Bieszczad, Dawid Kamiński oraz Ostoja Stjepanović.

Na samym początku spotkania piłkarze wysłuchali wokalnego występu uzdolnionej uczennicy szkoły. Po piosence reprezentanci Białej Gwiazdy zrobili sobie zdjęcia z podopiecznymi placówki. Co ciekawe, zdjęcia te były od razu wywoływane, by uczniowie mieli możliwość zebrać autografy od przybyłych gości już na swoich zdjęciach.

Kolejnym punktem spotkania był konkurs wiedzy o Wiśle Kraków, w którym zawodnicy wcielili się w rolę jurorów. Składał się on z 25 bardzo szczegółowych pytań. Uczniowie popisali się szeroką wiedzą na temat ich ulubionej drużyny.

Następnie nadszedł czas na zadawanie pytań piłkarzom. Uczestników spotkania interesowało naprawdę wszystko: wiek zawodników, numery butów, co robią w wolnym czasie. Kibic - Marcin, bardzo często zadawał indywidualne pytania, kierując je wprost do Ostoi Stjepanovicia. Każde pytanie zaczynał słowami: „Panie Ostoja”. Zapytał piłkarza także o to, czy podobają mu się polskie dziewczyny. Ostoja przytaknął, czym wywołał salwę śmiechu.

Warto zaznaczyć, iż spotkanie było przygotowane bardzo profesjonalnie. Scenografię tworzyły piękne klubowe barwy na ścianach, unikatowe koszulki Wisły z dawnych lat, wyeksponowane sztuczne boisko na podłodze sali.

Spotkanie miłośników futbolu zakończyło się odśpiewaniem hymnu Białej Gwiazdy przez wszystkich zebranych. Później nastąpił krótki poczęstunek. Ciasteczka, oczywiście, też przybrane były w wiślackie barwy. Nad przebiegiem wizyty w niezwykle gościnnym obiekcie uważnie czuwał wiślacki Smok.

Damian Urbaniec

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl