2014.05.24-25, Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi w Judo, Łódź

Z Historia Wisły

Wyniki

Podbili Łódź! Trzy razy złoto, srebro i brąz judoków

27 maja 2014
Doskonały występ judoków Wisły podczas Otwartych Międzynarodowych Mistrzostw Łodzi, które były równocześnie zawodami o Puchar Polski. Wiślacy wywalczyli pięć medali, w tym trzy złote.

Rewelacyjny start odnotowali młodzicy, którzy zdobyli trzy złote medale. I tak, w kategorii wagowej do 36 kg najlepsza okazała się Nikola Szlachta, która odniosła cztery zwycięstwa. Cztery walki wygrała także jej siostra Paulina, która była bezkonkurencyjna w wadze do 40 kg. Trzecie złoto wywalczył dla Białej Gwiazdy Maciej Adamczyk (66 kg), który stoczył w Łodzi pięć zwycięskich bojów.

Trzy miejsca na najwyższym stopniu podium spowodowały, że Wisła wygrała łączną klasyfikację medalową wśród młodziczek i młodzików. Sukces to tym większy, że medale zdobywali przedstawiciele aż 47 klubów, a w zawodach wzięło udział ponad 300 zawodniczek i zawodników z Polski, Słowacji, Estonii i Rosji. Brawo!

Dobrze spisały się także nasze juniorki. Pozycje medalowe wywalczyły Karolina Bobilewicz, która była druga w kategorii wagowej do 48 kg, i Julianna Siwek - trzecia w wadze do 52 kg. W tej drugiej kategorii wagowej piąte miejsce zdobyła Klaudia Szuba-Łata, która w pojedynku o brąz przegrała z Siwek. Trener Krzysztof Wojdan nie ukrywał po zawodach swego zadowolenia, gdyż - jak stwierdził - po dziewczynach widać wielką wiarę w siebie.

Nieco gorzej wypadli nasi juniorzy, choć nie można mówić o zawodzie z ich strony. Sebastian Tylek i Szymon Woźniak nie doszli bowiem jeszcze do pełnej sprawności po kontuzjach. Nie widać jednak po nich żadnego oporu psychicznego - podejmują normalne pojedynki, walczą na tyle, na ile na dzisiaj mogą. Każdy kolejny tydzień powinien w ich przypadku przynosić coraz lepszą dyspozycję. W co mocno wierzy zarówno ich trener, jak i wszyscy sympatycy wiślackiego judo.

Źródło: tswisla.pl