2014.06.08, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Opole

Z Historia Wisły

Wyniki

Judocy na piątkę w Opolu

10 czerwca 2014

Pięć medali wywalczyli judocy Białej Gwiazdy podczas Otwartego Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, który odbył się w Opolu.

Najlepszym z wiślaków okazał się tym razem Sławomir Skocz, który w kategorii juniorów młodszych zajął pierwsze miejsce w wadze do 66 kg. Sławek, aby triumfować, musiał pokonać czterech rywali.

Drugi medal wśród juniorów młodszych zdobył Wojciech Kałucki (81 kg), wywalczając brąz. Oprócz tego siódmą pozycję w kategorii do 73 kg zajął Hubert Guzowski.

Wynik naszych juniorów młodszych byłby z pewnością lepszy, gdyby wystartowali w Opolu w pełnym składzie. Trener Wojdan zdecydował się jednak pozostawić w Krakowie aż sześcioro zawodniczek i zawodników, a powód tej decyzji był bardzo prosty - już w najbliższy czwartek, w Oleśnicy, rozpoczną oni starty w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Ta szóstka to: Paulina Szlachta (40 kg), Zuzanna Klimek (57 kg), Karolina Bobilewicz (48 kg), Aleksandra Bień (70 kg), Jakub Korgol (66 kg), oraz Karol Jarosiński (60 kg). Siódmym reprezentantem Białej Gwiazdy w Oleśnicy będzie zwycięzca z Opola, Sławomir Skocz. Liczymy na medale.

Z dobrej strony pokazali się także juniorzy. Dwa medale stały się udziałem wiślaczek w kategorii wagowej do 52 kg - drugie miejsce zajęła Klaudia Szuba-Łata, zaś trzecia była Julianna Siwek. Do pełnej dyspozycji po kontuzji zaczyna powracać Szymon Woźniak (81 kg). W Opolu Szymek zajął trzecie miejsce, wygrywając trzy pojedynki.

Źródło: tswisla.pl