2015.04.18-19 Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Suchy Las

Z Historia Wisły

Wyniki

Relacja

W dniach 18-19.04.2015 w Suchym Lesie koło Poznania Juniorzy Młodsi rywalizowali w Pucharze Polski (limity do OOM) jest to Puchar Polski w Judo w którym zawodnicy rywalizują o dodatkowe miejsca w poszczególnych kategoriach wagowych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych)

Do rywalizacji przystąpiło 294 zawodników i 140 zawodniczek.

I z tego Pucharu wracamy również z tarczą, gdyż wywalczyliśmy 3 medale - 1 złoty 1 srebrny 1 brązowy oraz jedno 7 miejsce

W sobotę rywalizowali Juniorzy Młodsi i tutaj doskonałym występem pochwalić może się Paweł Tylek który w kategorii wagowej -50 kg wywalczył srebrny medal, Jakub Korgol w kat. -73 kg wywalczył 7 miejsce jednakże spora niedowaga Kuby napawa optymizmem na przyszłość.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiła płeć piękna i tutaj możemy się pochwalić dwoma medalami siostry Nikola -40 kg i Paulina -44 kg Szlachta odpowiednio zdobyły 1 i 3 miejsce. Niestety pozostałym zawodnikom Kamil Gwóźdź, Maciej Adamczyk, Sławomir Skocz, Zuzanna Rams, Zuzanna Klimek nie udało się przebrnąć eliminacji jednakże doświadczenie, które zdobyli na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Źródło: TS Wisła