2017.02.22 Prezentacja nowego autokaru Wisły Kraków

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 10:19, 25 lut 2017; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Wisła Kraków zaprezentowała klubowy autokar!

Na swoje najbliższe mecze piłkarze krakowskiej Wisły podróżować będą iście po "królewsku". Działacze naszego klubu oraz partnerzy - firmy Wanicki i Antrans - zaprezentowali fenomenalnie wyglądający 15-metrowy autokar firmy Irizar, który od dziś wozić będzie naszych piłkarzy. Jadąc na mecz takim autokarem grzechem byłoby nie przywozić znacznie częściej, niż to bywało ostatnio, kompletu punktów!

- Jest mi niezmiernie miło spotkać się z państwem w takich przyjemnych okolicznościach - mówiła na zorganizowanej we... wnętrzu autokaru, konferencji prasowej, prezes Wisły Kraków SA, Marzena Sarapata. - Przygotowanie naszego "cuda" nie było proste i mówię tutaj o jego oklejeniu. W obecności Państwa chciałabym bardzo podziękować naszym partnerom, firmie Wanicki i firmie Antrans, bo to dzięki nim mamy tak wspaniały autokar. To dzięki naszym partnerom możemy go zaprezentować - dodała prezes Wisły.

- Długo czekaliśmy na ten moment i chciałem również podziękować Pani Prezes oraz wszystkim działaczom, Zarządowi Wisły Kraków, ponieważ zrobili bardzo dużo, abyśmy mogli dziś w tym autokarze siedzieć i aby zapewnić piłkarzom takie warunki, które są ponad standardowe. I to nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówił Bartłomiej Wanicki, reprezentujący na tej prezentację firmę Wanicki. - Na pewno jest to jeśli nie najlepszy, to jeden z najlepszych autokarów, które są obecnie produkowane. Design to jest jedno, ale jego technologia, to drugie. M.in. jest to dostępny dla kierowcy adaptacyjny tempomat, mamy sieć WiFi oraz to co Państwo widzicie, a więc niezwykle dużo miejsca na nogi, co chcieliśmy zapewnić piłkarzom, bo daje to komfort podczas podróży. Standardowo w takich autokarach jest około 70 miejsc, a tutaj mamy 56. Z tyłu mamy też miejsce, gdzie zawodnicy i sztab szkoleniowy mogą ze sobą rozmawiać twarzą w twarz. Wszystkie fotele są rozsuwane. Spędziliśmy też dużo czasu z działaczami Wisły, aby skonfigurować siedzenia dla zawodników. Nie jest to takie proste, ale każda z osób ma dla siebie dwa fotele, pod którymi są po dwa gniazdka 230V oraz USB. Włożyliśmy mnóstwo energii, żeby dostosować ten autokar do potrzeb zawodników. Wyróżnić też można w tym autokarze ciszę, bo ma on podwójne szyby. Jest komfortowo, a doliczyć też trzeba system audio Boscha plus system wideo. Mamy się czym pochwalić i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych autokarów, jakie mają kluby piłkarskie w Europie. Taki sam ma Real Madryt, ale tamten jest o metr krótszy. Jestem niezmiernie dumny, że możemy taki autokar dostarczyć - powiedział ponadto Bartłomiej Wanicki.

- Chciałbym podziękować za to, że tutaj jesteśmy. Oczywiście to by się nie działo, gdybyśmy nie byli kibicami Wisły, moglibyśmy być w innych klubach, ale serce i całe to przedsięwzięcie jest skierowane ku Wiśle - powiedział z kolei Sebastian Szklarczyk, kierownik działu spedycji firmy Antrans. - Koszt tego autokaru nie można porównać do wyjścia do sklepu na zakupy za 10 złotych. Rozmowy były długie, ale przede wszystkim determinacja Pani Prezes oraz całego Zarządu to było coś niesamowitego. Tacy ludzie na takich stanowiskach i taki sternik klubu - to jest coś pięknego. Bardzo chcieliśmy współpracować z Wisłą. Jest to też dla nas coś nowego. Rozwijamy siebie, rozwijamy swoją flotę. Wszystkie te trzy firmy - Wisła, Wanicki i Antrans - stworzyliśmy wspólnie piękną historię. Chciałem jeszcze dodać, że autokar ma bardzo duże bagażniki i to nie tylko po to, aby mieściły się walizki, ale jeszcze po to, aby z wyjazdów trzy punkty tam wchodziły - dodał Szklarczyk.

- Jest to bardzo dobra współpraca, na bardzo dobrych zasadach partnerskich - mówiła ponadto prezes Sarapata, pytana o to jak klub pozyskał swój najnowszy nabytek. - Autokar jest Wisły Kraków, do wyłącznego użytku Wisły Kraków - co także jest ważne. To jest przede wszystkim wynik współpracy i bardzo długich rozmów z naszymi partnerami. Ci są na szczęście naszymi kibicami, więc było łatwiej, niż może powinno. To jest zdecydowanie partnerstwo ze strony firmy Wanicki i firmy Antrans - dodała Prezes naszego klubu.

O zabranie głosu poproszony został także kapitan "Białej Gwiazdy", Arkadiusz Głowacki.

- Przede wszystkim chciałbym podziękować za to, że Wisła doczekała się w końcu takiego autokaru - dziękuję partnerom, sponsorom za ten gest oraz działaczom za owocne negocjacje. Dobrze się stało, bo to są warunki, które pomogą nam w tym żeby w końcu przywozić z wyjazdów trzy punkty, bo ostatnio było z tym nie za dobrze. Być może to był też powód tego, że tak źle wiodło nam się na wyjazdach. Bardzo dziękuję w imieniu drużyny - mówił Głowacki.

- Wisła to wielki klub i jak widać z wielkim autobusem - tak komentował wrażenia z przejażdżki nowym wiślackim autobusem trener naszej drużyny, Kiko Ramírez. - To odpowiada skali klubu, jakim jest Wisła Kraków. Jeśli tylko jest on dłuższy od tego Realu Madryt, to jest to tylko dobra wiadomość dla naszego klubu - śmiał się Hiszpan, dodając zarazem, że wierzy w to, że przyniesie on drużynie szczęście.

Źródło: wislaportal.pl

Galeria