2017.02.26 Turniej Piłkarski U-10, Skawina

Z Historia Wisły

2007: Wiślacy najlepsi w Skawinie

Sukcesem zakończyła się niedziela w wykonaniu Wisły Kraków 2007. Podopieczni trenera Szymona Krzysztania wzięli udział w turnieju w Skawinie i zajęli w nim pierwsze miejsce, pokonując m.in. Ruch Chorzów i Bronowiankę Kraków.

W Skawinie wystąpiło pięć drużyn, oprócz Wisły były to Borek Kraków, Bronowianka Kraków i dwie ekipy Ruchu Chorzów. Grano systemem każdy z każdym, a na końcu zagrano o pierwsze i trzecie miejsca. Wiślacy poradzili sobie bardzo dobrze, wygrali trzy z czterech meczów i w ostatnim meczu spotkali się z Borkiem Kraków w meczu o 1. miejsce. W nim po dwóch golach Krystiana Janeckiego i jednym Mikołaja Podsiadło wygrali 3:1 i mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Niewątpliwie ozdobą całego turnieju była strzelona z rzutu karnego bramka przez zawodnika Wisły Antka Kusia w meczu z Ruchem Chorzów, z tzw. „krzyżaczka”.

Na wyróżnienie zasługuje też fakt, że niedzielę do udanych zaliczyć może też druga grupa, która rano pokonała rok starszy GKS Katowice 5:2.

Wyniki Wisły Kraków 2007:

Wisła Kraków – Borek Kraków 3:3

Wisła – Bronowianka Kraków 5:3

Wisła – Ruch Chorzów II 5:0

Wisła – Ruch Chorzów I 4:1

Wisła – Borek Kraków 3:1

Barwy Wisły reprezentowali: Filip Wykurz, Antoni Kuś, Filip Krystian, Oskar Konieczny, Krystian Janecki, Jakub Grabowski, Michał Paszcza, Szymon Malina, Szymon Waligóra, Mikołaj Podsiadło

Trener: Szymon Krzysztań.

Źródło: akademiawisly.pl

Video

Ozdobą turnieju w Skawinie była strzelona przez Antka Kusia bramka w meczu z Ruchem Chorzów, z tzw. „krzyżaczka”