2017.10.14-15 Międzynarodowy Turniej Piłkarski Ostrava Cup 2017

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 06:23, 21 wrz 2018; PawelP (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Starsza Wisła wygrywa w Ostrawie, młodsza w połowie stawki

Do Czech udały się w ten weekend roczniki 2008 i 2009 Wisły Kraków. Nasi zawodnicy wzięli udział w turnieju Ostrava Cup. Młodsi wygrali komplet meczów i zajęli pierwsze miejsce, z kolei młodsi rywalizowali jak równy z równym z każdym, kończąc na 5. miejscu z bilansem bramkowym 26 do 27.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2008. Spotkania (zarówno w kategorii U9 jak i U10) rozgrywano systemem każdy z każdym, mecze trwały po 17 minut. W starszym roczniku Biała Gwiazda okazała się bezkonkurencyjna i wygrała wszystkie siedem spotkań, okazując się lepszą: Banik Ostrawa, SFC Opava, MFK Vyškov, MFK Vítkovice, MFK Karviná, FK Hodonín i FC Fastav Zlín. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Koszaliński.

Po meczach rocznika 2008 do rywalizacji przystąpili zawodnicy rok młodsi. Oprócz drużyn z Czech i Słowacji w ich turnieju wystąpiły polskie Raków Częstochowa i GKS Katowice. Zawodnicy trenera Piotra Wijaty wygrali dwa mecze, dwa zremisowali, a trzy przegrali i ostatecznie zajęli piąte miejsce z ofensywnym bilansem bramkowym 26:27. Był to pierwszy międzynarodowy turniej tego rocznika, więc z pewnością zyskali spore doświadczenie, mogąc rywalizować m.in. przeciwko AS Trencin. Najlepszym zawodnikiem zawodów został Victor Makówka.


Wyniki Wisły Kraków 2008 w Ostrawa CUP

Wisła Kraków – Banik Ostrawa 2:0

Wisła – SFC Opava 4:2

Wisła – MFK Vyškov 1:0

Wisła – MFK Vítkovice 4:3

Wisła – MFK Karviná 5:1

Wisła – FK Hodonín 4:0

Wisła – FC Fastav Zlín 4:2

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Miłosz Stolarski, Igor Wąsikowski, Korneliusz Sirant, Kacper Paszcza, Jan Lepak, Mateusz Pępek, Antoni Tarkowski, Franciszek Wróblewski II, Oskar Janczy, Jakub Koszaliński


Wyniki Wisły Kraków 2009 w Ostrawa CUP

Wisła Kraków – AS Trencin 3:3

Wisła – Banik Ostrawa 4:7

Wisła – GKS Katowice 2:3

Wisła – MFK Karviná 7:3

Wisła – MFK Vítkovice 5:5

Wisła – Raków Częstochowa 1:3

Wisła – SFC Opava 4:3

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Tymon Gąszcz, Dawid Kubik, Tymoteusz Leśniak, Karol Łakomy, Victor Makówka, Antoni Stolarczyk, Filip Śpiewak, Bartłomiej Wiorek

Źródło: akademiawisly.pl