2018.02.02 Wisła Kraków - Orzeł Piaski Wielkie 2:0

Z Historia Wisły

CLJ: Udany sprawdzian młodych Wiślaków z Orłem Piaski Wielkie

Data publikacji: 03-02-2019 12:16


Podopieczni trenera Pawła Regulskiego również mierzyli się w sobotę w meczu sparingowym. Rywalem piłkarzy wiślackiej CLJ-ki był występujący na co dzień w IV lidze zespół Orła Piaski Wielkie. Mecz został rozegrany w Myślenicach na sztucznym boisku.


Skład na to spotkanie został uzupełniony o młodych graczy, którzy wrócili z obozu przygotowawczego w Turcji, gdzie szkolili się pod okiem Macieja Stolarczyka i u boku starszych kolegów. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, za to żadna z drużyn nie odpuszczała walki, a gracze juniorów Wisły pokazali, że mogą spokojnie rywalizować z seniorskim zespołem.

Ciosy w drugiej połowie

Wynik meczu został rozstrzygnięty w drugiej połowie. Kacper Wydra wykorzystał w 55. minucie sytaucję sam na sam z bramkarzem Orła. Gracze Białej Gwiazdy wciąż starali się zaskoczyć rywala i udało się to w 82. minucie. Arkadiusz Kasia w okolicy 40 metra odebrał futbolówkę przeciwnikowi, minął dwóch zawodników Orła i strzałem z dystansu umieścił piłkę w okienku bramki rywali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem wiślackiej CLJ-ki.

Kolejny mecz sparingowy juniorów Białej Gwiazdy zostanie rozegrany 9 lutego przeciwko Dalinowi Myślenice.

CLJ Wisła Kraków - Orzeł Piaski Wielkie 2:0 (0:0)

1:0 Wydra 55’

2:0 Kasia 82’

Wisła (pierwszy skład): Broda - Zawada, Laskoś, Szot, Gałka - Moskiewicz, Malik, Kasia - Chmiel, Korczyk - Gruszkowski Wystąpili również: Chorążka, Świątko, Jeziorski, Bentkowski, Wydra

Źródła: własne, twitter.com/ernest334

Krzysztof Pulak

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

Wygrany sparing juniorów Wisły

Przygotowujący się do wznowienia rozgrywek w Centralnej Lidze Juniorów zespół "Białej Gwiazdy" zmierzył się w towarzyskiej potyczce z ekipą Orła Piaski Wielkie. Młodzi wiślacy pokonali występującą w IV lidze drużynę 2-0. Warto wspomnieć, że trenerem Orła jest nasz były piłkarz, Marcin Jałocha.

Wisła Kraków - Orzeł Piaski Wielkie 2-0 (0-0)

Źródło: wislaportal.pl