2019.03.14 Nowe szatnie i zaplecze Akademii Piłkarskiej oddane do użytku

Z Historia Wisły

Wersja z dnia 08:20, 16 mar 2019; Dorotja (Dyskusja | wkład)
(różn) ← Poprzednia wersja | Aktualna wersja (różn) | Następna wersja → (różn)

Nowe szatnie wiślackiej Akademii!

14-03-2019 10:45

Po miesiącu intensywnej pracy wykonanej przez firmę RE-Bau do użytku oddane zostały odremontowane cztery pomieszczenia należące do Akademii Wisła Kraków: przedsionek, sala do rehabilitacji, szatnia piłkarska oraz łazienka dostosowana do odpowiedniej odnowy biologicznej. Był to pierwszy cel zrealizowany przez Socios Wisła. Remont został przeprowadzony i sfinansowany przez firmę RE-Bau.

Oprócz odświeżenia szatni piłkarskiej, stworzona została salka do treningu rehabilitacyjnego, w której zamontowana została wielofunkcyjna klatka z podporami i uchwytami HEAVY DUTY Power Rack II. Powstały też dwie legendarne ściany: na jednej widnieje Arkadiusz Głowacki i Radosław Sobolewski oraz ich dziesięć rad dla zawodników Akademii, natomiast z drugiej na młodych adeptów futbolu spogląda Jakub Błaszczykowski, który po EURO 2016 powiedział: „W moim życiu już zbyt wiele razy leżałem na ziemi, żeby nie wiedzieć, że trzeba dalej walczyć”.

„Kuba wielokrotnie udowadniał, że w piłce nożnej nie ma rzeczy niemożliwych. Po latach wrócił do Wisły i myślę, że ta jego „obecność” będzie dodatkowo motywowała do ciężkiej pracy” - mówi Adrian Filipek, który był pomysłodawcą ściany z radami. „W klubie obecnych jest wielu piłkarzy, obecnych, ale i byłych, którzy osiągnęli status legendy Wisły Kraków. Stąd mój pomysł, aby wykorzystać ich doświadczenie i aby podzielili się swoimi radami z zawodnikami Akademii. Porozmawiałem o tym z Arkadiuszem Głowacki i Radosławem Sobolewskim, wykazali chęć, więc napisali kilka zdań od siebie. Tak oto dzisiaj powstało coś, co mam nadzieję będzie służyć młodym piłkarzom” - opisywał.


„Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj znaleźć się w tym miejscu. Była to pierwsza taka akcja w wykonaniu Socios. Jesteśmy dumni, że wspólnie z firmą RE-Bau możemy w taki sposób wspomóc szkolenie w naszym klubie. Socios ma na celu rozwój Akademii Piłkarskiej i mam nadzieję, że ten wspólny projekt pomoże nam w realizacji kolejnych celów” - mówił Piotr Leśkiewicz - wiceprezes Zarządu Socios Wisła. „To nasza pierwsza inicjatywa, ale niebawem ogłosimy kolejną, wielką akcję, która będzie miała na celu jeszcze większy rozwój Akademii Piłkarskiej” – zaznaczył.

Firma RE-Bau Sp. z o.o. wspierała Akademię Wisły już wcześniej, przekazując darowiznę na działalność sportową w 2016 roku.

Podstawowym zakresem działalności RE-Bau Sp. z o.o. jest budownictwo kubaturowe: nowoczesne obiekty biurowe, hotelowe, komfortowe budynki mieszkalne i osiedla, kompleksy uniwersyteckie i centra handlowe. Realizacje Partnera Akademii znajdują się przede wszystkim w Polsce, a wcześniejsze także w Rosji, Niemczech i Francji.

Potwierdzeniem pozycji RE-Bau są nagrody (m.in. Budowa Roku: Audytorium Maximum UJ, Instytut Zoologii UJ, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Hotel PURO we Wrocławiu i budynek biurowy Jacobs w Krakowie) oraz miejsca w rożnych rankingach (Forbes, Puls Biznesu). RE-Bau jest doceniana nie tylko za dotychczasowe osiągnięcia, ale przede wszystkim postrzegana jako firma systematycznie wzmacniająca swój potencjał. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.re-bau.com.

Firma RE-Bau pragnie przekazać swoje podziękowania dla hurtowni materiałów budowlanych Decoroom Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Półłanki 29G w Krakowie za pomoc w realizacji prac.

Akademia Piłkarska Wisła Kraków

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl