2019.06.01 Zagrali dla Tosi i Piotrka!

Z Historia Wisły

Zagrali dla Tosi i Piotrka!

W Dzień Dziecka, na stadionie Glinika Gorlice, odbyła się wyjątkowa impreza - Piknik Charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczony zostanie na leczenie oraz rehabilitację Tosi Haluch i Piotrka Koszyka. W imprezie udział wzięli również przedstawiciele Wisły Kraków.


02.06.2019r.

Joanna Żmijewska

Joanna Żmijewska


Podczas całodniowej zabawy na gości czekała moc atrakcji. Ich głównym punktem były towarzyskie mecze piłkarskie pomiędzy drużynami Przyjaciół Tosi i Piotrka, TVP Kraków oraz Reprezentacją MZPN.


W ekipie Przyjaciół wystąpili m.in. Jarosław Królewski i Rafał Wisłocki. Co ciekawe, dla obu panów był to powrót po latach na obiekt Glinika, w barwach którego przed laty wspólnie występowali. I widać to było na boisku, gdzie wielokrotnie przeprowadzali dwójkowe akcje ofensywne. Przyniosło to efekt w postaci 3 trafień na koncie Jarosława Królewskiego i jednym w wykonaniu Prezesa Wisłockiego.

Nie byli to jednak jedyni tego dnia Wiślacy na boisku. W drużynie Reprezentacji MZPN oglądać mogliśmy bowiem wielu byłych, wybitnych zawodników i trenerów Wisły Kraków, takich jak Marek Motyka, Jacek Matyja, Darek Marzec czy Jerzy Kowalik.

W przerwie pomiędzy spotkaniami włodarze krakowskiego klubu przekazali Tosi i Piotrkowi prezenty – koszulki z serii „Linia Życia”, piłkę z autografami całej drużyny Białej Gwiazdy, proporczyk, a także meczowy trykot ze specjalną dedykacją od Kuby Błaszczykowskiego.

Na stadionie można było także spotkać licznych kibiców Wisły oraz przedstawicieli Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy.

Poza częścią sportową organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji. Na scenie obok boiska występowały cheerleaderki, prowadzone były zajęcia zumby, a na koniec rozpoczął się wielki koncert z udziałem wielu artystów.


Źródło: wisla.krakow.pl