2019.10.14 Wisła Kraków - Zbrojovka Brno 6:2

Z Historia Wisły

Interliga: Komplet zwycięstw w Brnie

17Październik2019

AUTOR AKADEMIA

KATEGORIA AKTUALNOŚCI / U-12 / U-13

W Brnie odbyła się druga seria gier Interligi. Nasze zespoły U12 i U13 rywalizowały z Górnikiem Zabrze oraz Zbrojovką Brno. W obu przypadkach schodziliśmy z boiska jako zwycięzcy. Wszystkie cztery spotkania zakończyły się zwycięstwami Białej Gwiazdy.

Mecze były rozgrywane 14 października. Podopieczni trenera Bartosza Bąka w pierwszej kolejce zanotowali dwa remisy. Tym razem chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w Interlidze. Ten cel udało się zrealizować, bowiem Wiślacy pokonali Górnika Zabrze 5:2, a czeską Zbrojovkę Brno 4:1. Zadowolenia z występu swoich podopiecznych nie krył trener Bąk.

– Jestem usatysfakcjonowany ze sposobu w jakim moja drużna odniosła dwa zwycięstwa. Uważam, ze w obu spotkaniach byliśmy zespołem dominującym. Najbardziej cieszy mnie fakt, że zawodnicy w każdym ze spotkań skrupulatnie realizowali powierzone im zadania, usprawniając tym samym organizacje gry na poziomie indywidualnym, grupowym i zespołowym we wszystkich fazach – stwierdził opiekun Wiślaków.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 5:2

Filip Przybyłko 3, Kacper Mendrela, Antoni Wójcik

Wisła Kraków – Zbrojovka Brno 4:1

Filip Przybyłko 2, Tobiasz Surma, Jan Łakomy

Powody do zadowolenia może mieć również młodszy zespół – U12. Podopieczni trenera Piotra Wijaty w starciach z zabrzańskim Górnikiem oraz Zbrojovką Brno, podobnie jak starsi koledzy odnieśli dwa zwycięstwa. W tym przypadku pokonując zespół z Zabrza 2:0, a rywali z Czech 6:2.

– Za nami kolejne dwa spotkania z wymagającymi drużynami. Mieliśmy okazję zmierzyć się z drużynami które prezentowały odmienny styl. W pierwszym meczu przeciwnicy dobrze organizowali swoją grę w obronie w związku z czym mieliśmy problemy ze stworzeniem dogodnych sytuacji bramkowych. W drugim meczu przeciwnicy odważniej atakowali, co z kolei zmusiło nas do dobrej organizacji gry defensywnej. Jestem zadowolony z postawy naszych zawodników i z realizacji zadań przedmeczowych – podsumował występ swoich podopiecznych trener Piotr Wijata

Wisła Kraków – Górnik Zabrze 2:0

Jakub Gierlach, Jan Zalewski

Wisła Kraków – Zbrojovka Brno 6:2

Eryk Kulka 3, Jakub Gierlach, Jan Zalewski, Franciszek Wróblewski

http://archiwum.akademiawisly.pl/interliga-komplet-zwyciestw-w-brnie/