2020.02.15 Wisła Kraków - Kmita Zabierzów 3:0

Z Historia Wisły

Bramki z dystansu i czyste konto. Wygrana juniorów z Kmitą

W sobotni poranek juniorzy Białej Gwiazdy rozegrali sparing z seniorską drużyną Kmity Zabierzów. Podopieczni Adriana Filipka wygrali w tym towarzyskim starciu 3:0, popisując się interesującymi rozegraniami w ataku pozycyjnym i szczelną defensywą.


15.02.2020r.

Krzysztof Pulak

400mm.pl


Wiślacy rozpoczęli mecz na dużej intensywności i już w 15. minucie Ćwik wywalczył piłkę na połowie przeciwnika i podał do Klimka, który ładnym technicznym strzałem umieścił futbolówkę w siatce. Dziesięć minut później odbitą przez bramkarza Kmity futbolówkę skierował z dalszej odległości do bramki Kacper Duda. Gracze Wisły nie ustawali jednak w atakach.

W 33. minucie Myszogląd znalazł się sytuacji sam na sam z golkiperem rywali, ale bramkarz Kmity popisał się dobrą interwencją. Po przerwie trener Filipek kilku piłkarzom zmienił pozycję na boisku, a jednym z nich był Hoyo-Kowalski, który został przesunięty na środek pomocy. Siedemnastolatek w 55. minucie popisał się dobrym uderzeniem z dystansu, które zmyliło golkipera Kmity.

Dobre wykonywanie założeń

Końcowy rezultat był zadowalający dla opiekuna młodych Wiślaków. „Chłopcy dosyć dobrze wykonywali założenia, zwłaszcza w pierwszej połowie. Po przerwie wdarło się lekkie rozprężenie. Od pierwszego do ostatniego gwizdka musimy w pełni realizować wszystkie założenia, mimo korzystnego wyniku. I to dotyczy każdego z zawodników, bo tylko wtedy będziemy wygrywać. Z całości jestem jednak zadowolony” - mówił po końcowym gwizdku Adrian Filipek.

„Rywal bronił się nisko na małym boisku, więc przestrzeni nie było dużo. Zawiązaliśmy sporo dobrych akcji. Procentowo sytuacji było dużo, bramek już nie tak wiele. Myślę, że ostatnie ćwiczenia dały efekty i dziś wykonywaliśmy je dobrze na boisku z małymi zastrzeżeniami. Muszę jednak jeszcze obejrzeć zapis wideo, by zwrócić lepszą uwagę na indywidualne zachowanie w danych sytuacjach boiskowych” - zakończył opiekun młodych Wiślaków.

Wisła Kraków U-18 - Kmita Zabierzów 3:0 (2:0)

1:0 Klimek 15’

2:0 Duda 25’

3:0 Hoyo-Kowalski 55’

Wisła Kraków: Zagórowski - Pischinger, Hoyo-Kowalski, Maćkowiak, Szmigielski - Głogowski, Duda - Klimek, Nocoń - Ćwik - Myszogląd

Hoyo-Kowalski: Wykorzystaliśmy przestrzeń

W sobotni poranek juniorzy starsi Wisły rozegrali sparing z drużyną seniorów Kmity Zabierzów. Młodzi Wiślacy wygrali to starcie 3:0, a w drugiej połowie świetnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Daniel Hoyo-Kowalski. „Zagraliśmy dobre spotkanie. Mieliśmy dużo przestrzeni i to wykorzystaliśmy. Pracowaliśmy nad elementami, na które trener zwracał uwagę także przed meczem i myślę, że podczas spotkania je zrealizowaliśmy” - powiedział piłkarz po końcowym gwizdku.


15.02.2020r.

Krzysztof Pulak

400mm.pl


W pierwszej połowie „Hoyo” był ustawiony jako środkowy obrońca, jednak po przerwie został przesunięty do środkowej części boiska. „Już wcześniej zdarzało mi się występować na „szóstce”, między innymi właśnie u trenera Filipka. Dostałem w drugiej połowie taką okazję i mogłem wykorzystać swoje zalety przy wprowadzaniu piłki jako pomocnik. Wydaje mi się, że dobrze wykonywałem to zadanie” - stwierdził zawodnik.

Z czego można być zadowolonym po dzisiejszym meczu juniorów Wisły? „Zespołowo dobrze założyliśmy pressing i rywalom bardzo trudno było spod niego wyjść. Umiejętnie utrzymywaliśmy się przy futbolówce. Natomiast jeśli chodzi o aspekty indywidualne, to wydaje mi się, że dobrze wprowadzałem piłkę do gry i udało mi się strzelić gola po uderzeniu z dystansu, z czego jestem bardzo zadowolony” - zaznaczył młody obrońca Białej Gwiazdy.


W pełni zdrów

Poprzedni rok różnie układał się dla młodego Wiślaka pod względem problemów zdrowotnych, ale tej wiosny piłkarz nie narzeka już na żadne problemy. „Od początku rundy z moim zdrowiem wszystko w porządku. Teraz byłem na turnieju w La Mandze z kadrą Polski U-17. Wróciłem z niego w pełni zdrów i gotowy do gry” - zapowiedział 16-letni stoper.

Podczas zgrupowania w Hiszpanii reprezentacja Polski U-17 zmierzyła się kolejno z Gruzją, Norwegią i Chorwacją. „Uważam, że zagraliśmy dobre mecze z solidnymi przeciwnikami. To odpowiednie przygotowania, bowiem w marcu czeka nas druga runda eliminacji do mistrzostw Europy U-17” - mówił Hoyo-Kowalski, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w dwóch pierwszych spotkaniach.


Źródło: wisla.krakow.pl