2020.07.25 Wisła Kraków U-17 - GKS Tychy 3:1

Z Historia Wisły

CLJ U-17: SPARINGOWE ZWYCIĘSTWO Z GKS-EM TYCHY

27 lipca 2020

W sobotnie popołudnie zespół CLJ U-17 rozegrał towarzyskie spotkanie z zespołem GKS-u Tychy. Podopieczni trenera Marcina Pluty wywiązali się ze swych boiskowych obowiązków i pokonali gości z województwa śląskiego 3:1.

Od początku spotkania to Wisła była stroną przeważającą, która potrafiła stworzyć sobie dogodne sytuacje bramkowe. Ofensywne poczynania krakowian przyniosły zamierzony skutek w 17. minucie, kiedy Michał Bajor wykorzystał swoją szansę i umieścił piłkę w bramce. Krakowianie konsekwentnie realizowali swoje założenia i przed przerwą zdołali podwyższyć swoje prowadzenie, a pięć minut przed końcem pierwszej połowy piłkę w siatce rywali umieścił Bartłomiej Sowa.

Po zmianie stron gracze spod Wawelu kontrolowali wydarzenia boiskowe i budowali składne akcje. W 57. Minucie trzecią bramkę dla Wisły zdobył Tomasz Stanaszek. Goście z Śląska starali się poszukać bramki honorowej, co udało im się w 70. Minucie i w ostatecznym rozrachunku Biała Gwiazda pokonała zespół GKS-u Tychy 3:1.

,,Mogę być naprawdę zadowolony z boiskowej postawy moich zawodników. Potrafiliśmy przeprowadzać składne akcje i w tym spotkaniu byliśmy stroną dominującą. Wyciągnęliśmy wnioski po ostatniej porażce i to również jest bardzo ważny aspekt. Zarówno formacja obronna, jak i ofensywna wyglądały bardzo dobrze. Zawodnicy zrealizowali wszelkie założenia taktyczne nad którymi pracowaliśmy na treningach. Cieszy fakt, że potrafiliśmy się podnieść po porażce ze Stalą i to jest najważniejsze. Czeka nas jeszcze wiele pracy, aczkolwiek widać, że podążamy w odpowiednim kierunku i to mnie bardzo cieszy” - ocenił spotkanie trener Marcin Pluta.

Wisła Kraków - GKS Tychy 3:1 (2:0)

Bramki dla Wisły: Michał Bajor 17’, Sowa 40’ Stanaszek 57’

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Oliwier Biegajło - Rachfał, Górkiewicz, Jakub Madej, Jakub Krzyżanowski - Bartłomiej Sowa, Bartosz Zimnicki, Dawid Pieniążek - Michał Bajor, Wiktor Jaślar, Wojciech Kotulak

Grali również: Filip Iwański, Testowany, Testowany, Testowany


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl