2020.08.19 Wisła Kraków - AS Progres Kraków 1:6

Z Historia Wisły

U-13: PORAŻKA PRZY REYMONTA

20 sierpnia 2020

W środowe popołudnie swój ligowy mecz rozegrali również zawodnicy z drużyny U-13, którzy na bocznym boisku przy ulicy Reymonta podejmowali zespół AS Progres Kraków. Spotkanie zakończyło się porażką podopiecznych trenera Patryka Jałochy 1:6.

Po zwycięskim pojedynku z Tarnovią Tarnów przyszedł czas na derbowy pojedynek z zawodnikami AS Progres Kraków, którzy do meczu z Wisłą podchodził po porażce, której doznali w starciu przeciwko drużynie Dunajca Nowy Sącz.

Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny starały się grać zachowawczo, starając się przede wszystkim nie stracić bramki. Każda ze stron w miarę możliwości dążyła do przejęcia inicjatywy i bycia drużyną, która nadaje ton boiskowym wydarzeniom. Ta sztuka powiodła się jednak ekipie przyjezdnych, którzy z wielkim animuszem przedzierali się pod pole karne Wiślaków, starając się przedrzeć przez linię defensywy. Wiele akcji kończyło się strzałami w światło bramki, a sześć takich prób zatrzepotało w siatce Białej Gwiazdy.

Podopieczni trenera Patryka Jałochy również starali się konstruować akcję na połowie przeciwnika, parę razy zmuszając do wysiłku bramkarza gości. Piłkę w bramce udało się jednak umieścić tylko raz, a uczynił to Korneliusz Sirant, notując honorowe trafienie dla swojego zespołu. W finalnym rozrachunku Wisła Kraków przegrała z AS Progres Kraków 1:6, a już w następnej kolejce młodych Wiślaków czeka wyjazd do Nowego Sącza, gdzie przyjdzie im się zmierzyć z drużyną tamtejszej Sandecji.

„Był to mecz, który dostarczył nam sporo materiału do analizy. Musimy wszystko dokładnie przeanalizować i wyciągnąć wnioski, aby w przyszłości wystrzegać się niektórych błędów. Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy na treningach” - powiedział trener Patryk Jałocha.

Wisła Kraków U-13 - AS Progres Kraków U-14 1:6

Bramki dla Wisły: Korneliusz Sirant

Wisła Kraków (składy wyjściowy): Dawid Krysa - Mateusz Pępek, Dawid Szczepaniak, Jan Lepak, Milan Olej, Eryk Kulka, Dawid Tracz, Aleks Poparda

Grali również: Dorian Kaczmarski, Bartłomiej Bienias, Korneliusz Sirant, Mateusz Zbylut, Igor Wąsikowski, Jakub ChrapustaŹródło: akademia.wisla.krakow.pl