2021.06.19-20 XXIII Międzynarodowy Turniej Judo w Bochni
Z Historia Wisły
16 medali judoków
Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 21 czerwca 2021
Na XXIII Międzynarodowym Turnieju Judo w Bochni świetnie zaprezentowali się zawodnicy wiślackiej sekcji judo. Wiślacy wywalczyli 16 medali, a w klasyfikacji medalowej zajęli 3 miejsce, ustępując jedynie klubom Budowlani Sosnowiec oraz Millenium Rzeszów.
Brawa dla całej 24-osobowej ekipy zawodników oraz dla trenerów.
Zwycięskie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, indywidualni zwycięzcy dyplomy, medale i statuetki, oraz okolicznościowe koszulki i sól. W zawodach uczestniczyło 356 judoków z 32 klubów z kraju i zagranicy. Poza Polakami walczyli też Czesi i Litwini. Na 5 matach walczyli judocy w kategoriach: U-16 – 2006/2007, U-14 – 2008/2009, U-12 – 2010/20011 i U-10 – 2012/2013. Turniej zwykle odbywał się Kopalni Soli, jednak z powodu trwających nadal obostrzeń tym razem organizacja przeniosła się do Hali Widowiskowo-Sportowej.
Wiślaccy medaliści. Medal złoty:
- Artur Sandlerman, Konrad Michalik, Tadeusz Węglarz, Szymon Wilkosz, Maxim Jakubczyk, Olaf Kaszuba, Ivan Samuilau
Medal srebrny:
Medal brązowy:
Wyniki
19.06.2021 MU10-30
- Matches
- Tomasz Język - BARTOSZ KARCZMARZ 0 - 10 2:16
- Tomasz Język - Andrzej SIERPIŃSKI 0 - 10 0:03
- Tomasz Język - Nikodem KUNDZIEREWICZ 0 - 10 0:10
Results
- 1 Andrzej SIERPIŃSKI POL/UKS Judo Wolbrom
- 2 BARTOSZ KARCZMARZ POL/UKS MAXIMUS
- 3 Nikodem KUNDZIEREWICZ POL/Ukemi Judo Wolbrom
- 4 Tomasz Język POL/TS Wisła Kraków
19.06.2021 MU10-39
Matches
- Kamil KOTUS - Hugo Szczepaniec 10 - 0 0:18
- Hugo Szczepaniec - Szymon SOBCZYK 0 - 10 0:50
- Hugo Szczepaniec - Filip WÓJCIK 10 - 0 2:00
Results
- 1 Kamil KOTUS POL/UKS Karkosz Team
- 2 Szymon SOBCZYK POL/UKJ Millenium Rzeszów
- 3 Hugo Szczepaniec POL/TS Wisła Kraków
19.06.2021 FU12-44
Matches
- Maria Muguercia Mesa -POLA KRAUZE - 10 - 0 0:18
- Maria Muguercia Mesa -Arwena SOBAŚ 1 - 0 2:00
FINALS
- MUGUERCIA MESA Maria- BIEDROŃ Alicja 10 - 01 [1:57]
- MUGUERCIA MESA-SNARSKA 00s1 - 01s1 [2:00]
Results
- 1 Alicja SNARSKA POL/UKS JUDO Mysłowice
- 2 Maria Muguercia Mesa POL/TS Wisła Kraków
- 3 Alicja BIEDROŃ POL/UKS Judo Wolbrom
- 3 Arwena SOBAŚ POL/MOSiR Bochnia
19.06.2021 MU12-27
Matches
- Jacek CZAJKOWSKI - Maxim Jakubczyk 0 - 10
- Jacek CZAJKOWSKI - Maxim Jakubczyk 0 - 10 0:30
- Jacek CZAJKOWSKI - Maxim Jakubczyk 0 - 0
Results
- 1 Maxim Jakubczyk POL/TS Wisła Kraków
- 2 Jacek CZAJKOWSKI POL/UKS JUDO KING WIELICZKA
- 19.06.2021 MU12-30
Matches
- Tadeusz Węglarz - Bartosz BERNATEK 10 - 0 0:45
- TYMON MIODEK - Tadeusz Węglarz 0 - 1 2:00
- Filip KRĄŻAŁA - Tadeusz Węglarz 0 - 10 1:03
Results
- 1 Tadeusz Węglarz POL/TS Wisła Kraków
- 2 TYMON MIODEK POL/K.S. BUDOWLANI S-C
- 3 Bartosz BERNATEK POL/Krokodyl Judo Kielce
19.06.2021 MU12-38
Matches
- Adam ŚLĘZAK - Mateusz Kowenicki 10 - 0 1:01
- Michał DĘBOSZ - Mateusz Kowenicki 0 - 10 0:52
- WOJCIECH SOBCZAK - Mateusz Kowenicki 10 - 0 0:42
MU12-42
- ROGALSKI Igor- Szymon Wilkosz 00s3 - 10 [0:34]
- KLUZ Wojciech- Szymon Wilkosz 00 - 10 [0:05]
- KICZEK Radosław - Szymon Wilkosz 00 - 10 [1:06]
- Szymon Wilkosz - Tymon Szczepaniec 10 - 00 [0:35]
- NIEWIARA Filip- Tymon Szczepaniec 00s2 - 11 [1:41]
- Tymon Szczepaniec - WÓJCIK Aleksander 10 - 01s3 [2:00]
Results
- 1 Szymon Wilkosz POL/TS Wisła Kraków
- 2 Tymon Szczepaniec POL/TS Wisła Kraków
- 3 Aleksander WÓJCIK POL/MKS PM Tarnów
MU12-50
- Adam Bazarnik-KASPRZYK Kuba 10 - 00 [1:05]
- Adam Bazarnik-BANEK Jeremiasz A 00 - 10 [0:25]
- Adam Bazarnik-SROGA KACPER 00 - 10 [0:09]
Results
- POL/MOSiR Bochnia
- 1 Jeremiasz BANEK POL/MKS PM Tarnów
- 2 Emil PŁONKA POL/MKS PM Tarnów
- 3 KACPER SROGA POL/K.S. BUDOWLANI S-C
- 3 Marek RĘBILAS POL/MOSiR Bochnia
- 7 Adam Bazarnik POL/TS Wisła Kraków
- 19.06.2021 MU12-55
Matches
- Maksymilian PÓŁTORAK -Konrad Michalik 0 - 10 0:09
- Konrad Michalik - DAMIAN CHAŁAT 1 - 0 2:38
- Konrad Michalik - Przemysław LEW 10 - 0 0:33
Results
- 1 Konrad Michalik POL/TS Wisła Kraków
- 2 Przemysław LEW POL/AKADEMIA JUDO RZESZÓW
- 3 DAMIAN CHAŁAT POL/K.S. BUDOWLANI S-C
19.06.2021 FU14-33
Matches
- Julia SZCZEPAŃSKA - Aleksandra Dec 10 - 0
- Julia SZCZEPAŃSKA - Aleksandra Dec 10 - 0 3:11
- Julia SZCZEPAŃSKA - Aleksandra Dec 0 - 0
Results
- 1 Julia SZCZEPAŃSKA POL/AKADEMIA JUDO RZESZÓW
- 2 Aleksandra Dec POL/TS Wisła Kraków
19.06.2021 MU14-35
Matches
- Jan PŁONKA 4 5 Konrad Sowiźrał 0 - 10 0:40
- Konrad Sowiźrał 5 6 Emilis STAŠINSKAS 10 - 0 0:33
- FINALS
- Konrad Sowiźrał-ZYCH Błażej 10 - 00 [1:06]
- CHMIELOWSKI Wincenty- Konrad Sowiźrał 01 - 00s2 [3:00]
Results
- 1 Wincenty CHMIELOWSKI POL/AKADEMIA JUDO RZESZÓW
- 2 Konrad Sowiźrał POL/TS Wisła Kraków
- 3 Jan PŁONKA POL/UKJ Millenium Rzeszów
19.06.2021 MU14-38
Matches
- Olaf Kaszuba - Piotr SĘK 10 - 0 2:50
- Bartłomiej KRĄŻAŁA - Olaf Kaszuba 0 - 10 0:41
- Olaf Kaszuba - Michał MAŁEK 0 - 1 3:00
- Artur GORĄCZKO - Olaf Kaszuba 0 - 10 2:04
Results
- 1 Olaf Kaszuba POL/TS Wisła Kraków
- 2 Piotr SĘK POL/MKS PM Tarnów
- 3 Michał MAŁEK POL/MKS PM Tarnów
- 19.06.2021 MU14-46
Matches
- Jan Mazela - Hubert GUT 0 - 1 3:00
- Adris JAKUBAUSKAS - Jan Mazela 10 - 0 0:10
- Filip CYGAN - Jan Mazela 10 - 0 0:13
19.06.2021 MU14-50
Matches
- Artur Sandlerman - Bartosz SENDERAK 10 - 0 1:14
- Artur Sandlerman - Nathan MAJKA 10 - 0 0:38
- Artur Sandlerman - Szymon NIEMIEC 10 - 0 0:10
Results
- 1 Artur Sandlerman POL/TS Wisła Kraków
- 2 Nathan MAJKA POL/UKJ Millenium Rzeszów
- 3 Ksawery ŻYRADZKI POL/MKS PM Tarnów
- 19.06.2021 MU14-55
Matches
- Karol Tomaszek - Bartosz SOBOTA 0 - 10 2:51
- Karol Tomaszek - Titas NEDZINSKAS 0 - 10 0:35
- Igor PAŚKO - Mikołaj Szeląg 0 - 0 4:00
- Mikołaj Szeląg - Patryk COSTELLO 0 - 0 4:00
- Mikołaj Szeląg - Adrian POKUSA 0 - 10 0:37
FINALS
- NEDZINSKAS Titas-SZELĄG Mikołaj 10 - 00 [0:35]
Results
- 1 Titas NEDZINSKAS LTU/Alytaus SRC/Judo simba
- 2 Bartosz SOBOTA POL/Ukemi Judo Wolbrom
- 3 Mikołaj Szeląg POL/TS Wisła Kraków
- 3 Adrian POKUSA POL/UKS JUDO KING WIELICZKA
- 19.06.2021 MU14-66
Matches
- Jakub Marszałek - Ivan Samuilau 0 - 10 1:41
- Jakub Marszałek - Gabriel SIOREK 10 - 0 0:12
- Ivan Samuilau - Kamil DUDA 10 - 0 0:29
- Jakub Marszałek - Kamil DUDA 10 - 0 0:24
- Ivan Samuilau - Gabriel SIOREK 10 - 0 0:23
Results
- 1 Ivan Samuilau POL/TS Wisła Kraków
- 2 Jakub Marszałek POL/TS Wisła Kraków
- 3 Gabriel SIOREK POL/AKADEMIA JUDO RZESZÓW
- 19.06.2021 FU16-57
Matches
- Małgorzata Porębska - Natalia Żurańska 0 - 10 0:32
- Sara VRANOVA - Małgorzata Porębska 10 - 0 0:15
- Justyna BURZA - Natalia Żurańska 10 - 0 0:43
- Justyna BURZA - Małgorzata Porębska 10 - 0 0:57
- Sara VRANOVA - Natalia Żurańska 10 - 0 3:00
- Wiktoria KMERA - Małgorzata Porębska 10 - 0 0:56
- Wiktoria KMERA - Natalia Żurańska 0 - 10 1:31
Results
- 1 Sara VRANOVA CZE/Olomoucky Kraj
- 2 Justyna BURZA POL/MOSiR Tuchów
- 3 Natalia Żurańska POL/TS Wisła Kraków
- 4 Wiktoria KMERA POL/UKJudo CENTRUM K-L
- 5 Małgorzata Porębska POL/TS Wisła Kraków
MU16-55
- GANCEWSKI Jacek POL/TS Wisła Kraków-KYZIOŁ BARTOSZ POL/K.S. BUDOWLANI S-C 00 - 10 [0:15
MU16-60
- TOBIASZ Piotr-Tomasz Wilkosz 00 - 10s1 [3:21]
- Tomasz Wilkosz-SALA Jakub 00s1 - 10s1 [1:42]
- NYCZ KUBA -Tomasz Wilkosz [] 00 - 10s1 [1:35]
Results
- 1 SZYMON MIERZWIŃSKI POL/MOSiR Bochnia
- 2 Jakub SALA POL/TG Sokół Myślenice
- 3 Tomasz Wilkosz POL/TS Wisła Kraków