2021.07.23 Wisła Kraków U-17 - GKS Tychy U-17 1:2

Z Historia Wisły

CLJ U-17: PORAŻKA NA START PRZYGOTOWAŃ

23 lipca 2021

Za juniorami młodszymi Białej Gwiazdy pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Mimo przewagi podopieczni trenera Patryka Jałochy ulegli na własnym boisku GKS-owi Tychy 1:2.

Spotkanie zostało rozegrane w formie często spotykanej w meczach sparingowych – trzy tercje po trzydzieści minut. W początkowej fazie meczu obie strony badały swoje możliwości, następnie widoczna już była dominacja w posiadaniu piłki oraz w tworzeniu sytuacji ze strony młodych Wiślaków. Mimo tego to drużyna ze Śląska wyszła na prowadzenie po golu strzelonym z rzutu karnego. Wiślacy nie ustępowali i podobnie przeważali w drugiej tercji. Zdecydowana przewaga po stronie krakowian, mimo rzucającej się w oczy nieskuteczności, przełożyła się na bramkę po pięknym strzale z 25 metrów Jakuba Krzyżanowskiego.


W ostatniej części meczu obraz gry wyglądał niezmiennie – drużyna Wisły prowadziła grę, kreowała kolejne sytuacje, nieprzynoszące jednak zamierzonego celu w postaci gola na wagę zwycięstwa. Znane piłkarskie powiedzenie ”niewykorzystane sytuacje lubią się mścić” ujrzało światło dzienne i w doliczonym czasie gry drużyna z Tych zdobyła gola po kolejnym stałym fragmencie gry – rzucie rożnym. Po chwili sędzia zakończył spotkanie, a młodzi Wiślacy z niedosytem opuścili murawę.


„Za nami pierwszy sparing, w którym mogliśmy sprawdzić elementy, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie 10 dni, cieszą mnie próby realizacji nałożonych zadań, natomiast musimy mieć świadomość, że to dopiero początek naszej wspólnej pracy i jeszcze wiele do zrobienia przed nami. W samym meczu stworzyliśmy sobie sporo dogodnych sytuacji, natomiast brakowało nam skuteczności, aby osiągnąć pozytywny rezultat – powiedział po meczu trener Patryk Jałocha.

Już jutro drużyna U-17 pojedzie do Chorzowa, gdzie rozegra mecz z miejscowym Ruchem. W przyszłym tygodniu zawodnicy zgrupują się na Reymonta i będą mieli po dwie jednostki treningowe, które zwieńczy sparing ze Stalą Mielec. Przed startem rundy jesiennej CLJ U-17 formę podopiecznych trenera Jałochy sprawdzą jeszcze Śląsk Wrocław oraz Zagłębie Sosnowiec.

Wisła Kraków – GKS Tychy 1:2 (0:1, 1:0)

Jakub Krzyżanowski

Wisła Kraków U-17 (skład wyjściowy): Dawid Kraczka, Kacper Czepelik, Damian Fryc, Jakub Nowiński, Maksymilian Rachfał, Adam Pieniądz, Bartosz Zimnicki, Bartłomiej Sowa, Maciej Kuziemka, Wiktor Jaślar, Tomasz Stanaszek

Ławka rezerwowych: Piotr Chrapusta, Antoni Klimek, Bartosz Pioterczak, Jakub Krzyżanowski, Dominik Maśnica, Tomasz Dusik, Filip Kowalski, Oliwier Obara

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl