2021.11.13 Wisła Kraków U-9 - Garbarnia Kraków U-9

Z Historia Wisły

PIŁKARSKIE PODSUMOWANIE WEEKENDU 13-14 PAŹDZIERNIKA

16 listopada 2021

W miniony weekend drużyny naszej Akademii poza udziałem w turniejach formę szlifowały także w spotkaniach kontrolnych, a szkoleniowcy Białej Gwiazdy zebrali kolejne materiały do analizy.

U13

Podopieczni trenera Krystiana Żakowicza zmierzyli się z Progressem Andrychów. Dla krakowian sobotnie spotkanie było z pewnością dobrym przetarciem i materiałem do analizy przed niedzielnym występem w Interlidze. Pojedynek zakończył się remisem 3:3.

„Mecz z zespołem z Andrychowa był dla nas wartościowym sparingiem, głównie ze względu na możliwość rywalizacji z zawodnikami, którzy posiadają nad nami przewagę pod kątem motorycznym. Nasze złe ustawienie w momencie gry w ataku pozycyjnym oraz w fazie obrony było skrzętnie wykorzystywane przez przeciwnika, co w rywalizacji ligowej nie zawsze miało miejsce” – ocenił trener Krystian Żakowicz.

Kadra Białej Gwiazdy: Stachura, Cichy, Jakub Idziak, Kacper Palider, Kubik, Oliver Kubica, Łakomy, Igor Mardyła, Maziarz, Jakub Wencel, Dominik Mierzwa, Oskar Kukuła, Bartosz Zabiegaj, Jan Szczepaniak, Tymon Gąszcz, Victor Makówka.

U11

Zespół U11 pod wodzą trenera Pawła Strąka udał się do Kielc na mecz z Koroną. Spotkanie zostało rozegrane w formule 4×30 minut, 9 na 9. W barwach Białej Gwiazdy wystąpiło dwóch zawodników z klubów partnerskich. Sparing ostatecznie zakończył się remisem 4:4.

„Do Kielc udaliśmy się trochę zdziesiątkowani. Pojechaliśmy małą grupą, nieoptymalną, ale to sprawiło, że zawodnicy dużo pograli. W pierwszej kwarcie to Korona miała przewagę, byli lepsi, a my wyglądaliśmy tak, jakby nasze głowy zostały w busie. W pozostałych częściach spotkania mieliśmy przewagę i graliśmy już swoją piłkę, wyglądaliśmy lepiej od gospodarzy. Wróciłem bardzo zadowolony, bo mimo problemów kadrowych udało się nam dobrze zaprezentować. Trzeba dodać, że pojechali z nami dwaj zawodnicy, którzy jeszcze nie grali w systemie 9 na 9” – podsumował spotkanie trener Paweł Strąk.

Kadra Białej Gwiazdy: Patryk Madej, Oskar Możdżeń, Jakub Jesionowski, Mikołaj Kominek, Kamil Wolski, Jakub Juszczak, Szymon Ronij, Kacper Dychtoń, Tomasz Trzyszczyk, Aleksander Martins, Jan Stradomski + 2 testowanych zawodników z klubów partnerskich

U10

Zespół, który występuje pod wodzą trenera Macieja Pacholca rozegrał spotkanie ze Szkołą Futbolu Staniątki. Zawodnicy z Reymonta zaprezentowali się w sobotę z bardzo dobrej strony, wygrywając 13:6, a mecz był rozgrywany w bardzo szybkim tempie. Wszyscy zawodnicy mogli zaprezentować swoje umiejętności, a szkoleniowiec Białej Gwiazdy wyciągnąć wnioski.

„Za nami niezwykle wartościowy mecz z przeciwnikiem na dobrym poziomie. Przez większość spotkania gra była bardzo wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu, przez co mecz cechowała wysoka intensywność. Było to wyjątkowo wymagające starcie dla zawodników. Jestem zadowolony ze spełnienia zadań indywidualnych, choć oczywiście zauważam obszary, w których moi podopieczni mogą jeszcze wiele poprawić. Każdy z chłopców rozegrał dużą liczbę minut i mógł sprawdzić się w warunkach meczowych, co niezwykle mnie cieszy” – trener Maciej Pacholec.

Kadra Białej Gwiazdy: Sergiusz Kołodziej, Maksmilian Mitoraj, Alan Płaszewski, Dariusz Powroźnik, Maksymilian Syska, Kacper Szewczyk, Jan Szewczyk, Eryk Szymański, Marcel Tondera, Hubert Piwowarczyk, Mateusz Karpiński, Antoni Gralak

U9

W ten weekend podopieczni trenera Bartłomieja Zelka zmierzyli się w Krośnie z ekipą tamtejszej Akademii. W pewnym momencie młodzi Wiślacy znaleźli się w trudnej sytuacji, ale pokazali ambicję i odmienili losy spotkania.

„Mecz był bardzo wyrównany, a każdy z zespołów chciał wygrać. To zaowocowało wielkim zaangażowaniem z obu stron. Warte odnotowania jest to, że mimo niekorzystnego wyniku, drużyna w końcówce dalej walczyła, co pozwoliło moim podopiecznym na odrobienie strat. Chłopcy zakończyli rozgrywkę niezwykle szczęśliwi z obrotu spraw” – podsumował trener Bartłomiej Zelek.

Kadra Białej Gwiazdy: Jakub Miśta, Michał Wilczyński, Aleks Trzósło, Dominik Boroń, Krzysztof Cięszki, Leo Leksa, Franciszek Róg, Alan Kurczak, Fabian Fortuna, Franciszek Lekki, Kacper Tondera, Jan Jazowski

Drużyna trenera Mariusza Sobali zmierzyła się z krakowską Garbarnią. Rywalizacja trwała na dwóch boiskach jednocześnie, więc każdy z zawodników zebrał kolejne minuty, z czego z pewnością byli zadowoleni, a szkoleniowiec klubu spod Wawelu zyskał większy materiał do analizy.

„Nasza kadra była dość mocno osłabiona z powodu choroby kilku zawodników. Mimo tego udało nam się rozegrać udane zawody. Dobra murawa na boisku AWF-u sprzyjała technicznej, kombinacyjnej grze i takiej na pewno nie zabrakło, a to przełożyło się na wiele pięknych bramek dla obu zespołów” – ocenił trener Mariusz Sobala.

Kadra Białej Gwiazdy: Leon Michałek, Leon Gajos, Paweł Nazim, Miłosz Siwczyński, Dawid Rydzik, Franciszek Proszowski, Mateusz Sobelga, Antoni Krupski, Julian Krupski, Tomasz Ucherek

U8

Wiślacy z rocznika 2014, wraz ze szkoleniowcem Pawłem Wasilewskim szlifowali swoje umiejętności w spotkaniu z Beniaminkiem Krosno. Po meczu swoimi odczuciami podzielił się z nami szkoleniowiec Białej Gwiazdy:

„Jestem zadowolony z gry jaką chłopcy zaprezentowali podczas sparingu. Najbardziej cieszy mnie fakt, że chłopcy coraz lepiej realizują założenia omawiane przed meczem. Chcę żeby każdy zawodnik był świadomy tego, jak ma się zachowywać w zależności od pozycji, na której występuje w danym momencie. Myślę, że z każdym treningiem i meczem będziemy podnosić swój poziom sportowy” – skomentował trener Paweł Wasilewski.

Kadra Białej Gwiazdy: Mikołaj Domagała, Oliwier Musiał, Antoni Janczykowski, Filip Sieprawski, Norbert Wadas, Kázmér Nyitrai, Mikołaj Kiciński, Dominik Płaczek, Jakub Łudzik, Antoni GrzymekŹródło: akademia.wisla.krakow.pl