2021.12.11 AP Wieliczka U-9 - Wisła Kraków U-9

Z Historia Wisły

PODSUMOWANIE SPARINGOWEGO WEEKENDU: 10-12 GRUDNIA

15 grudnia 2021

W ostatni weekend niektóre drużyny naszej Akademii brały udział w różnych turniejach, natomiast pozostałe szlifowały formę w spotkaniach sparingowych. Część z nich zmierzyła się z zespołami ze starszych roczników, co w przyszłości na pewno zaprocentuje!

U14

Zespół U14, który jest dowodzony przez trenera Przemysława Kamińskiego, rozegrał w niedzielę dwa spotkania towarzyskie z zespołami o rok starszymi. W pierwszym meczu rywalem Wiślaków była krakowska Pogoń. Nasi zawodnicy wyszli na boisko trochę zdekoncentrowani i rozluźnieni, co przełożyło się na problemy w defensywie i proste błędy. Biała Gwiazda wygrała jednak to spotkanie, gdyż po składnej akcji w bocznym sektorze boiska piłkę do siatki skierował Milan Olej. W końcówce spotkania rywale mieli rzut karny, ale Bartłomiej Gaweł nie dał się pokonać.

W drugim spotkaniu naprzeciwko podopiecznych trenera Kamińskiego stanęli zawodnicy APPN Stali Mielec, którzy zajęli drugie miejsce w lidze województwa podkarpackiego. Krakowianie wyciągnęli wnioski z wcześniejszej potyczki – byli lepiej zorganizowani i pokazali ząb, co pozwoliło im wygrać 2:1 po golach Konrada Furmana i Bruno Skoczka.

„Postawa w ostatnich meczach cieszy i napawa mnie optymizmem. Zespół złapał automatyzmy, na bazie których możemy budować coraz więcej rzeczy, a te pozwolą nam rozwinąć się jako zespół, ale przede wszystkim poprawić umiejętności każdego z zawodników. Bardzo dobra końcówka roku kalendarzowego – miejmy nadzieję, że zaprocentuje ona na starcie nowego już roku” – podsumował trener Przemysław Kamiński.

Kadra Białej Gwiazdy: Dawid Krysa, Piotr Rzemiński, Kacper Lichoń, Mateusz Pępek, Konrad Furman, Mateusz Maszewski, Jakub Małek, Eryk Kulka, Milan Olej, Aleks Poparda, Bruno Skoczek, Bartłomiej Gaweł, Igor Wąsikowski, Kacper Kopyściański, Dawid Szczepaniak, Piotr Starzykiewicz, testowany

U11

Drużyna U11 prowadzona przez trenera Pawła Strąka rozegrała w piątkowe popołudnie mecz kontrolny z Sandecją Nowy Sącz. Rywale wystawili zespół o rok starszy od Wiślaków.

„W piątek chłopcy wzięli udział w świetnym sparingu. Grali ze starszymi zawodnikami, Sandecja wystawiła mocny skład. Cieszę się z tego, jak się zaprezentowaliśmy na tle rywali. Po tym meczu można mówić tylko o pozytywach, wśród których na wyróżnienie zasługuje poziom intensywności, z jaką chłopcy zagrali” – podsumował trener Paweł Strąk.

Kadra Białej Gwiazdy: Patryk Madej, Antoni Piwowarczyk, Jakub Jesionowski, Kacper Dychtoń, Oskar Możdżeń, Antoni Strąk, Szymon Ronij, Jan Stradomski, Franciszek Szpil, Jakub Juszczak, Aleksander Martins, Jakub Lemański, Maciej Lizoń, Bartek Spyt (gościnnie z UKS AP 21 Chrzanów)

Podopieczni trenera Arkadiusza Spyrki rozegrali w niedzielę sparing z zespołem krakowskiego Hutnika. Dla drużyny U11 był to ostatni mecz w tym roku, a zawodnicy sprostali oczekiwaniom i zakończyli spotkanie w dobrych nastrojach.

„W meczu z Hutnikiem byliśmy zespołem lepszym, co przełożyło się na wysokie zwycięstwo. Zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, chłopcy zrealizowali przedmeczowe założenia ” – ocenił szkoleniowiec Arkadiusz Spyrka.

Kadra Białej Gwiazdy: Kacper Hernik, Bartosz Frys, Tsimur Khahaleski, Jakub Ryszka. Mateusz Szlachta, Maks Szymczak, Maks Drab, Przemysław Bombała, Maks Hałucha, Natan Kaleta, Aleks Żak, Konrad Filipek, Mateusz Turski, Bartek Świstak

U9

Zespół z rocznika 2013 zmierzył się w sobotę w sparingu z AP Wieliczka. Podopieczni trenera Mariusza Sobali zostali podzieleni na dwie grupy, co pozwoliło im na występ w większym wymiarze czasu.

Kadra Białej Gwiazdy: Paweł Nazim, Leon Gajos, Leon Michałek, Franciszek Proszowski, Dawid Rydzik, Tomasz Ucherek, Mateusz Sobelga, Julian Krupski, Antoni Krupski, Jakub Sempka-Grucel, Filip SpalikŹródło: akademia.wisla.krakow.pl