2022.02.05 MSK Žilina U-15 - Wisła Kraków U-15 1:2

Z Historia Wisły

U-15: LEPSI OD MŠK ŽILINA

5 lutego 2022

W sobotni poranek zespół U-15 zmierzył się na wyjeździe z rówieśnikami z MSK Žilina. Młodzi Wiślacy po bramkach Filipa Przybyłko oraz zawodnika testowanego wrócili ze Słowacji z wygraną 2:1. Mecz odbył się na mogącym pomieścić 11 tysięcy widzów Stadionie pod Dubňom.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy zdobyli bramkę po wycofaniu piłki spod linii końcowej. Strzegący bramki Białej Gwiazdy Piotr Chrapusta nie miał szans zareagować przy mocnym strzale z okolic jedenastego metra. Do tego momentu było to bardzo wyrównane spotkanie o wysokiej intensywności i przyjemnym dla oka przebiegu. Słowacy po strzelonej bramce złapali rytm gry i częściej utrzymywali się przy piłce, ale podbramkowych sytuacji wykreowali niewiele. Do przerwy było więc 1:0.


Druga połowa również należała do wyrównanych, jednak z tą różnicą, że tym razem Wisła przeważała w posiadaniu piłki. I dość szybko, bo już w 54. minucie doszło do wyrównania. Pojedynek biegowy przy linii bocznej wygrał Nathan Lis, dograł do Filipa Przybyłko, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Wisła po strzelonej bramce osiągnęła przewagę, co przełożyło się na drugie trafienie – autorstwa zawodnika testowanego. W ostatnim kwadransie do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy z Żyliny, którzy podjęli wszelkich prób, żeby uzyskać remis, ale więcej okazji miała Wisła, jednak żaden z szybki ataków nie poskutkował podwyższeniem prowadzenia. Ostatecznie w drugiej połowie podopieczni trenera Bartosza Bąka odwrócili losy spotkania i zwyciężyli 2:1.


– Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, chcąc podporządkować sobie przeciwnika poprzez posiadanie piłki. Stracona bramka podcięła nam skrzydła. W drugiej połowie odpowiednio zareagowaliśmy na boiskowe wydarzenia, odpowiadając dwoma trafieniami. W końcówce meczu zawodnicy wykazali się bardzo dużą determinacją, kreując sytuacje na podwyższenie wyniku – podsumował po meczu trener drużyny Bartosz Bąk.

MSK Žilina – Wisła Kraków 1:2 (1:0)

  • Filip Przybyłko 54′, Zawodnik Testowany 65′

Wisła Kraków: Piotr Chrapusta – Filip Baniowski, Olivier Kowalski, Franciszek Radwański, Kacper Symula, Eryk Daczewski, Zawodnik Testowany, Antoni Wójcik, Filip Przybyłko, Bartłomiej Koryga, Aleksy Rokosz oraz Bartłomiej Bakała, Nathan Lis, Tobiasz Surma, Zawodnik Testowany, Mateusz Wilk, Mateusz Lejda, Ignacy Wnęk

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl