2023.07.27 GKS Katowice U-17 - Wisła Kraków U-17 1:2

Z Historia Wisły

U-17: WYGRANA W WYJAZDOWYM SPARINGU Z GKS-EM

2 tygodnie temu

Zespół U-17 w piątkowe przedpołudnie rozegrał kolejne spotkanie sparingowe, tym razem mierząc się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Podopieczni Patryka Jałochy wracali do domu w dobrych nastrojach, pokonując gospodarzy 2:1 po trafieniach Brunona Skoczka oraz Łukasza Staniowa.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem zaciętej walki o wypracowanie przewagi oraz przejęcie kontroli nad przebiegiem gry. Oba zespoły stawały na wysokości zadania, by sforsować defensywę przeciwników i umieścić futbolówkę w siatce. Bardziej skuteczni byli w tym Wiślacy, którzy otworzyli wynik meczu dzięki składnej akcji zakończonej celnym strzałem Brunona Skoczka. Krakowianie wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu, ale wyprowadzanie ataków nie przychodziło im łatwo, gdyż gospodarze nie odpuszczali. Zawodnicy z Katowic przed przerwą zdołali jeszcze doprowadzić do wyrównania, więc drużyny schodziły na przerwę remisując 1:1.

Bramka na wagę zwycięstwa

Na drugą połowę goście wyszli zdeterminowani do zdobycia kolejnego gola i odzyskania utraconego prowadzenia. Wiślacy w tej części meczu prezentowali się lepiej niż przed przerwą, dłużej utrzymując się przy piłce i częściej dochodząc do sytuacji strzeleckich. Wkrótce przyjezdni ponownie dali się we znaki graczom z Katowic, a piłkę w siatce miejscowej drużyny, uderzając z woleja, umieścił Łukasz Staniów. W efekcie Biała Gwiazda zwyciężyła w tym spotkaniu 2:1.

„Rozegraliśmy dzisiaj kolejny sparing w ramach przygotowań do sezonu ligowego. Oczywiście, cieszy nas zwycięstwo, ale tego typu mecze traktujemy przede wszystkim jako weryfikacje postępów w elementach, nad którymi pracujemy na treningach. Wynik jest zatem sprawą drugorzędną. Podsumowując ten mecz, udało nam się poprawić grę w wysokim pressingu, stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, strzeliliśmy dwie bramki, ale wiele rzeczy zostaje jeszcze do poprawy i teraz na nich będziemy się skupiać.” - powiedział trener zespołu, Patryk Jałocha.

GKS Katowice U-17 - Wisła Kraków U-17 1:2 (1:1)

  • bramki dla Wisły: Bruno Skoczek, Łukasz Staniów

Wisła Kraków U-17: Bakała - Lis, Daczewski, Szczepaniak, Radwański, Janiszewski - Małek, Michałowski - Wójcik, Skoczek, Staniów

Grali też: Wilk, Tyniec, Urbanik, Starzykiewicz, Molenda, Olej, Czubernat

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl