2023.08.19 Wisła Kraków U-17 - Igloopol Dębica U-17 2:0

Z Historia Wisły

Zdrojowa 9, 32-400 Myślenice

Sobota, 19 Sierpnia 12:00

2 kolejka, CLJ U-17 "gr. I"

Sławomir Radwański - sędzia główny

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

U-17: PIERWSZE ZWYCIĘSTWO W NOWYM SEZONIE CLJ. DUBLET MACIEJA SZMYDTA

2 miesiące temu | 21.08.2023, 15:51

Zespół Wisły Kraków U-17 w drugiej kolejce nowego sezonu CLJ pokonał 2:0 ekipę Igloopolu Dębica. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Maciej Szmydt.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Wiślaków, którzy już w pierwszych kilku minutach dwukrotnie uderzali na bramkę rywali. Goście próbowali odpowiadać kontratakami, lecz żaden z nich nie stworzył zagrożenia dla wiślackiej defensywy. Młodzi krakowianie mieli mecz pod swoją kontrolą i w niektórych momentach zamykali przeciwników w polu karnym. Kilkukrotnie otworzyć wynik próbowali Staniów, Wójcik i Molenda, ale futbolówka wciąż nie chciała wpaść do siatki. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy Igloopol po jednym z kontrataków otrzymał rzut karny, lecz Kowalski wykazał się refleksem i wybronił strzał zawodnika gości. Chwilę później Wiślacy wyprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Szmydt, dobijając piłkę po strzale partnera i dając Białej Gwieździe zasłużone prowadzenie.

Przypieczętowane zwycięstwo

Podopieczni trenera Jałochy mieli okazję na podwyższenie prowadzenia zaraz po przerwie, kiedy z rzutu wolnego uderzał Staniów, ale golkiper Igloopolu był na posterunku i poradził sobie z tym strzałem. Kilka minut później świetną okazję na swoje drugie trafienie miał Szmydt, lecz w sytuacji sam na sam ponownie górą był bramkarz gości. W posiadaniu piłki wciąż dłużej byli Wiślacy i konstruowali kolejne niebezpieczne sytuacje, oparte głównie na atakach bocznymi strefami boiska. Po jednej z akcji piłkę ręką w swoim polu karnym zagrywał zawodnik przyjezdnych, a sędzia wskazał na wapno. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Staniów, ale jego intencje wyczuł golkiper drużyny z Dębicy. Wisła jednak nie ustępowała i w końcu podwyższyła prowadzenie po dośrodkowaniu i bramce głową Szmydta, który tym samym ustrzelił dublet. Ostatecznie Biała Gwiazda pokonała Igloopol Dębica 2:0 i zainkasowała pierwszy komplet punktów w nowym sezonie CLJ U-17.

Wisła Kraków U-17 – Igloopol Dębica U-17 2:0 (1:0)

Bramki dla Wisły: Maciej Szmydt 43 i 82’

Wisła Kraków U-17 (skład wyjściowy): Jakub KowalskiEryk Daczewski, Szymon Urbanik, Franciszek RadwańskiNathan Lis, Antoni Wójcik, Jan Molenda, Jakub Janiszewskigrafika:Zk.jpg Łukasz Staniów, Jakub CzubernatMaciej Szmydt

Ławka rezerwowych: Karol Dołkin, grafika:Zk.jpg Jakub Małek, Filip Michałowski, Milan Olej, grafika:Zk.jpg Dawid Rataj, Bruno Skoczek, Dawid Szczepaniak, Oskar Tyniec, Mateusz Wilk.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

JAŁOCHA: NIE BYŁO TO DLA NAS ŁATWE SPOTKANIE

2 miesiące temu | 21.08.2023, 15:58

W sobotnie południe zespół U-17 wiślackiej Akademii mierzył się z beniaminkiem Centralnej Ligi Juniorów – Igloopolem Dębica. Podopieczni trenera Patryka Jałochy zwyciężyli w tym spotkaniu 2:0. Szkoleniowiec młodych krakowian przedstawił swoją opinię dotyczącą starcia z drużyną z Podkarpacia.

Opiekun młodych krakowian opowiedział o tym, że wbrew pozorom spotkanie z Igloopolem nie należało do najłatwiejszych. Zwrócił uwagę na sposób defensywnych poczynań gości oraz stwierdził, że rezultat tego spotkania mógł być zupełnie inny. „Teoretycznie kontrolowaliśmy przebieg dzisiejszego meczu, przez większość czasu będąc w posiadaniu piłki. Jednak nie było to łatwe spotkanie, ponieważ przeciwnik bronił się nisko i musieliśmy się mocno napracować żeby stworzyć sobie okazje bramkowe, których w przeciągu tych 90 minut stworzyliśmy naprawdę sporo. Przy lepszej skuteczności z naszej strony, wynik mógłby być wyższy.”

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl