Andrzej Pawelec

Z Historia Wisły

Andrzej Pawelec podczas mistrzowskiej fety 12 czerwca 2005 roku
Andrzej Pawelec podczas mistrzowskiej fety 12 czerwca 2005 roku

Andrzej Pawelec, członek Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, polityk Platformy Obywatelskiej (to on założył i był zastępcą szefa krakowskiego oddziału PO), pełnił funkcję wiceprezesa Wisły Kraków SA od 1 lutego do 16 czerwca 2005 roku. Zajmował się głównie marketingiem oraz wszelkimi sprawami związanymi z budową stadionu (w tym nadzorowanie budowy, negocjacje z władzami miasta itd.), a podczas choroby Janusza Basałaja (marzec 2005) kierował klubem wraz z Grzegorzem Mielcarskim. Z pełnionego stanowiska zrezygnował z powodu choroby. Na jego miejsce nikogo nie zatrudniono.


Spis treści

Szykują się zmiany. Pawelec wiceprezesem

30. stycznia 2005

Z końcem poprzedniego roku mówiło się, że klub jest w trakcie tworzenia nowych struktur. Zmiany szykowane są w Zarządzie, Radzie Nadzorczej i pionie finansowo-marketingowym. Na początku tygodnia klub oficjalnie poinformuje o dokonanych zmianach.

Obecnie w skład Zarządu wchodzą tylko dwie osoby - prezes Janusz Basałaj i Ireneusz Reszczyński, stąd decyzja o jego rozszerzeniu. Od 1 lutego wiceprezesem klubu będzie polityk Platformy Obywatelskiej i członek Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków, Andrzej Pawelec. Na nowym stanowisku ma zajmować się przede wszystkim sprawą stadionu, a więc tym, czym aktywnie zajmuje się już od wielu miesięcy jako członek SKWK.

Nowi członkowie sztabu marketingowego będą natomiast pracowali m.in. nad poprawieniem nadszarpniętego wizerunku klubu.

Źródło: wislakrakow.com
(mat19)


Nowy skład zarządu

31. stycznia 2005

- Od pierwszego lutego zmienia się skład zarządu klubu. Koniec tymczasowości - poinformował dzisiaj rzecznik Wisły Jerzy Jurczyński. Na stanowisku prezesa pozostanie Janusz Basałaj, a do składu zarządu na stanowiska wiceprezesów wprowadzono Romę Piotrowską i Andrzeja Pawelca.

Pani Piotrowska jest od wielu lat związana z Tele-Foniką, gdzie pracuje w departamencie finansowym, departamencie skarbu i nadzoru właścicielskiego. Obecnie jest dyrektorem departamentu skarbu. Odpowiada za strategiczne relacje finansowe grupy Tele-Foniki. Będzie łączyć obowiązki w TF z pracą w Wiśle. Tutaj będzie spełniała funkcję w pewnym stopniu kontrolną, sprawować pieczę nad finansami Wisły. Pan Pawelec do klubu trafił z rekomendacji Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. Wyniknęła ona podczas serii spotkań między Tele-Foniką a Stowarzyszeniem Kibiców. - Otrzymaliśmy wtedy nie tylko słowa krytyki, ale także propozycję pomocy i współpracy. W ten sposób naszą wieloletnią opozycję zaprosiliśmy do współrządzenia klubem - mówił w poniedziałek Jurczyński. - Natomiast obecność pani Piotrowskiej oznacza, że Tele-Fonika poważnie myśli o klubie, a nie porzuca to dziecko.

Pani Roma wpadła dziś do klubu na chwilę, by zebrać dokumenty i rozliczenia wymagające przejrzenia i od razu zabrała się do pracy. Prezes Pawelec już jutro rano spotka się z przedstawicielami Budimexu-Dromexu, a następnie uda się na spotkanie z władzami miasta - oczywiście w sprawie stadionu.

W zarządzie nie ma już Ireneusza Reszczyńskiego, który znalazł się w nim doraźnie w chwili przyjęcia dymisji poprzedniego zarządu.

Około północy zaprezentujemy rozmowę z panem Pawelcem.

(mat19)

Źródło: wislakrakow.com

Z trybuny na fotel wiceprezesa

1. lutego 2005

Gdy wraz z innymi członkami SKWK biegał od drzwi do drzwi w sprawie stadionu Wisły, niektórzy żartobliwie nazywami go "oszołomem". Od dziś Andrzej Pawelec będzie starał się o stadion jako wiceprezes Wisły Kraków SSA.

- Sytuacja jest dramatyczna. Łatwiej było kryczeć "zbudujcie stadion". A teraz jestem w takiej sytuacji, że to ja musze budować. To nie jest w porządku - śmieje się Pawelec, który nagle z kibica stał się pracownikiem klubu. Powoli odnajduje się w nowej rzeczywistości i zastanawia się, czy nie zrezygnować z kariery politycznej. - Myślę o tym bardzo poważnie. Wisła pierwsza zagościła w moim sercu. Gdy chodziłem na halę i stadion jeszcze nikt nie myślał o Platformie. Zapewniam, że w Wiśle napewno nie będzie łączenia polityki i pracy. Z drugiej strony, uważam, że zasiadanie np. w Senacie nie przeszkadzałoby mi w pracy na stanowisku wiceprezesa Wisły. Mógłbym za to aktywnie wpływać na zmiany polskiego sportu na bardziej nowoczesny.

- Polski sport powinien się przemodelować. Sportowa Spółka Akcyjna jest pewnym pierwiosnkiem w polskim sporcie. Wisła Kraków SSA jest najlepszym dowodem na to, że można zmieniać ten sport na nowoczesny, europejski. Czy można coś robić dla tych zmian pracując tylko w Wiśle? Oczywiście, że można. Tak samo jak można było robić to w SKWK. Mogliśmy kryzyczeć, że chcemy nowego stadionu, mogliśmy zbierać podpisy,y robić demonstracje poparcia, chodzić do marszałka, a nawet gościć w Sejmie, gdzie po ciężkich rozmowach do rana coś dla tej Wisły osiągneliśmy. Będąc przy polityce łatwiej coś zrobić dla sportu. W polityce, biznesie i sporcie nigdy nie można mówić "nie". Może jakbybym był mocniej w tej polityce, już byśmy ten stadion mieli...

Pawelec nie obawia się, że w związku z planowanym odejściem Bogusława Cupiała "pcha" się w niepewny interes. - Dla mnie Biała Gwiazda zawsze była droga. Czy grała w drugiej lidze, czy zdobywała mistrzostwo Polski. Dziś Wisła jest na takim etapie, że nawet trzesięnie ziemii nie sprawi, że coś się zawali. To jest stabilny, europejski klub o wypracowanych schematach.

Jako priorytet Pawelec stawia sobie promowanie klubu, ale także miasta Krakowa. - Byłem w małej miejscowości w Niemczech niedaleko Bielefieldu. Odwiedziłem pana burmistrza, ten patrzy na mnie - pokazuje palcem (pan Pawelec w klapie garnituru nosi proporczyk Wisły) i mówi "Wisła Kraków". Odpowiadam "Tak, Wisła Kraków". Okazało się, że Schalke było w Arminii i wygrali z nimi bardzo wysoko - 5:1 czy 6:1. Dodatkowo bardzo brzydko zachowali się w stosunku do ludzi z Bielefieldu. Dwa tygodnie później Wisła wygrała z Schalke 4:1. Od tej pory założyli klub kibica Wisły. Wiedzą gdzie leży Kraków i co się dzieje w Wiśle - opowiada nowy wiceprezes. - To, że w listopadzie, w najgorszym roku, w Krakowie brakowało miejsca w hotelach, że dochody z turystyki zwiększyły sie o 40% to też zasługa Wisły. Gdy do Krakowa na mecz przyjedzie 5 tysięcy ludzi - wszyscy na tym zarobimy. Nie wyobarażam więc sobie, że marszałek czy prezydent miasta odmówią nam pomocy.

O promocji klubu chętnie opowiada także rzecznik Jerzy Jurczyński. - Zakładamy ścisłą współpracę między działem sportowym a pionem marketingu. Mam na myśli np to, o czym wspominał już Grzegorz Mielcarski, a więc współpracę z FC Porto w zakresie marketingowym. Jesteśmy w trakcie przygotowywania naszej oferty. Takie działania nie przyniosą, w sensie doraźnym, żadnych konkretnych zysków. Jest to działanie długofalowe - skuteczna promocja, nawiązywanie kontaktów, budowanie solidnej marki "Wisła Kraków".

- Bardzo bym chciał, żeby zmieniła się struktura przychodów SSA - aby 30% pochodziło z działalności pozasportowej - kontynuuje Pawelec. - A więc ze sprzedaży praw autorskich, wizerunku. Uważam, że twarze Frankowskiego czy Żurawskiego są bardzo znane. Wisła mało to wykorzystywała. - Jesteśmy na etapie audytu. Dowiadujemy się, jak było ze sprzedażą karnetów czy pamiątek i zastanaiwamy się co tu można zmienić - dodaje Jurczyński.

Oczywiście w planach nowego wiceprezesa są także bardziej przyziemne sprawy, jak choćby poprawa komfortu oglądania meczów na stadionie przy ul. Reymonta. Ma mu w tym pomóc budowany pion d/s marketingu i promocji. - Chcemy polepszyć infrastrukturę podczas imprez, podnieść standardy widowiska sportowego pod względem organizacyjnym. Mam juz grupę wolontariuszy - ratowników medycznych, którzy podczas meczów będą dbać o bezpieczeństwo widzów na wszystkich sektorach - zapowiada Jurczyński. W tej kwestii przydadzą się doświadczenia nowych pracowników klubu, którzy przecież od wielu lat gościli na stadionie Wisły w roli kibiców.

Andrzej Pawelec ma 54 lata. Jest współzałożycielem i wiceszefem koła krakowskiego Platformy Obywatelskiej. Według nieoficjalnych informacji, podczas jesiennych wyborów do Parlamentu ma otrzymać szóste miejsce na liście PO (o ile z niego skorzysta). Jako członek Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków inicjator modernizacji stadionu Wisły. Wieloletni działacz TS Wisła - dwie kadencje spędził w komisji rewizyjnej.

Przypominamy, że w środe o godzinie 18 przeprowadzimy czata z nowym wiceprezesem Wisły Andrzejem Pawelcem. Zapraszamy.

Źródło: wislakrakow.com
(mat19)

Zapis rozmowy z Andrzejem Pawelcem

2. lutego 2005

W dniu dzisiejszym gościem naszego chata był nowy wiceprezes Wisły, Andrzej Pawelec. Dopisali również kibice, których w szczytowym momencie było ponad 200. Zapraszamy do zapoznania się z zapisem bardzo ciekawej rozmowy. Nowy wiceprezes mówi m.in. o ustaleniach dokonanych z prezydentem Krakowa n/t przebudowy stadionum, który ma pomieścić ponad 30 tysięcy widzów!

Andrzej Pawelec: Witam państwa na czacie.

~o_0: Witam Panie Wiceprezesie.. Jak pan czuje sie w tej roli ?? :)

Andrzej Pawelec: Dla mnie to nic nowego, czuję się bardzo dobrze. Nie ważna jest funkcja, czy to jest etykietka prezes, czy działacz, czy kierownik - nie ma to znaczenia. Ważne aby realizować cel swój i innych.

Phaust: Panie Andrzeju, czy po dwoch dniach pracy w klubie, a majac mozliwosc wyboru, przyjalby pan stanowisko Vice Prezesa?

Andrzej Pawelec: Tak, przyjąłbym. Absolutnie. Uważam, że jakakolwiek praca na rzecz Wisły jest super. A wiceprezes może zdecydowanie więcej niż działacz, kierownik, czy gość który zbiera podpisy, by coś dla Wisły wywalczyć. Teraz jest zdecydowanie lepiej.

~przemek77: Jak pan przyjmuje dzisiejszy wynik sparingowy Wisły??

Andrzej Pawelec: Przyjmuję z pokorą. Życie już nauczyło mnie, że nie zawsze łatwo osiąga się duże cele. Aby osiągnąc taki duży cel, potrzeba bardzo dużo szczęścia, ale przede wszystkim dużo pracy. To była potyczka, a nie bitwa, a my chcemy wygrać wojnę.

~Pepsiak: Od kiedy jest pan członkiem SKWK ?

Andrzej Pawelec: Około pół roku po zarejestrowaniu Stowarzyszenia zapisałem się do niego. Chociaż już wcześniej zbierałem podpisy pod stadionem, biegałem po politykach,,,, :-)

~robert: Panie Andrzeju glosowalem na pana w wyborach bo obiecal pan rozbudowe stadionu. Czy dotrzyma pan obietnicy]

Andrzej Pawelec: Absolutnie dotrzymam. Jako pierwsze zadanie w nowej pracy, uzgodnione nawet z właścicielem klubu, jest rozbudowa stadionu. Nie zapomniałem danego słowa. Staram się zawsze dotrzymywać słowa. Dziękuję, że głosowałeś na mnie - zrobiłeś dobry wybór :-)

~Markus: Czy ma Pan już konkretny plan zrealizowania zamiaru powiększenia stadionu do 30 tyś miejsc z założonych obecnie 25 tys? madeyt: czy zostana zmienione plany rozbudowy stadionu tak, zeby pomiescil 30tys ludzi?

Andrzej Pawelec: Dzisiaj wiele godzin spędziłem u pana prezydenta Majchrowskiego na dwóch naradach z projektantem stadionu, wykonawcami, inwestorem zastępczym, wszystkimi uczestnikami przebudowy i została uzgodniona przebudowa stadionu wstępnie do ponad 30 tysięcy miejsc. Widzę dużą życzliwość miasta, prezydent Majchrowski bardzo szybko i życzliwie wysłuchał naszych sugestii. Wobec tego powinna nastąpić zmiana sposobu przebudowy stadionu.

~what_a_waster: Dzień dobry Panie Prezesie. Czy znane już są ceny karnetów na rundę wiosenną?

Andrzej Pawelec: potrzebujemy jeszcze dnia lub dwóch, żeby ostatecznie ustalić te ceny. Różnicujemy ceny w zależności od miejsca. Na sektorach A i B miejsca nie będą takie same na całym sektorze.

~wislak1986: Kiedy planowany jest koniec budowy stadionu?

Andrzej Pawelec: W czerwcu 2006 planowane jest zakończenie przebudowy trybun północnej i południowej. Jeśli staną się faktem dzisiejsze moje uzgodnienia z prezydentem, według mnie termin zakończenia budowy stadionu na ponad 30 tysięcy powininen nastąpić wiosną 2007. Wiele zależy jednak od firm wykonawczych.

~miniu_9: CO PAN SĄDZI O WERNERZE LICZCE??

Andrzej Pawelec: Jestem bardzo ciekaw zmiany stylu gry Białej Gwiazdy na taki, który pozwoli Wiśle zachować swoją skuteczność w ataku, a tracić bardzo mało bramek. Tak można powiedzieć najogólniej, trener Liczka, jak go dobrze zrozumiałem, przedstawił swoją koncepcję zmiany sposobu gry Wisły. Jeśli popatrzeć na drużyny NBA to rzeczywiście wygrywają tylko drużyny, które mają znakomitą obronę. Jeśli Wisła będzie nadal strzelać tyle bramek, a druga linia i obrona będzie grała coś w rodzaju cattenaccio, to będzie wspaniale.

~Atuin: Witam. Jaki jest Pana zakres obowiązków na stanowisku wiceprezesa?

Andrzej Pawelec: Przede wszystkim przebudowa stadionu, współpraca z Prezydentem Miasta, Radą Miasta, Marszałkiem i Wojewodą oraz Komisją Sportu w Sejmie. Poza tym promocja i marketing. Ogólnie wszystko to, co związane jest z prawidłową organizacją meczu.

~Piotr_Dubiel_Lancut: Wielu kibiców - dowiedziawszy sie o tym - iz wiceprezesem został Andrzej Pawelec - miało na mysli byłego działacza łódzkiego Widzewa. Nie boi sie Pan tego iz kojarzono bedzie Pana z owym działaczem?

Andrzej Pawelec: Jestem przyzwyczajony :-))) Jestem przyzwyczajony do mylenia mnie od wielu lat z Andrzejem Pawelcem z Widzewa. Przed 10 laty miałem taki zabawny przypadek: moja sekretarka była na imieninach u swoich znajomych. Tam padły słowa, że Andrzej Pawelec z Widzewa zaczął działać w Wiśle Kraków. Moja sekretarka wyjaśniła, że to absolutnie nie jest ten Andrzej Pawelec od Andrzeja Grajewskiego, tylko Andrzej Pawelec, który od zawsze jest kibicem Wisły Kraków - wiedziała to, bo jest sekretarką w mojej firmie. Goście powiedzieli jej, że ja po prostu się bardzo dobrze maskuję i ona nie ma pojęcia kim jestem :-)) Ona nie miała już siły dementować tego, co jej wmawiali do rana i tak zostało ;-)

~Mlody: Czy w przypadku odejścia B. Cupiała z Wisły modernizacja stadionu zostanie wstrzymana czy też nadal będzie kontynuowana?

Andrzej Pawelec: Nie ma takiej możliwości, żeby zatrzymać modernizację stadionu. Konstrukcja prawna, którą przyjęliśmy przy przebudowie uniezależnia przebudowę od właściciela. Po to były banery na meczach, aby przyspieszyć decyzję TS o komunalizacji stadionu, byśmy mogli wywalczyć pieniądze na przebudowę i uniezależnić ją oraz własność stadionu od aktualnego wlasciciela. Chociaż stało się to tylko i wyłącznie dzięki aktualnemu właścicielowi SSA Wisły Kraków.

~Arked: Czy jest szansa że budowa następnej trybuny rozpocznie się już wiosną??

Andrzej Pawelec: Tak, drugą trybunę, czyli północną, rozpoczniemy budować w lipcu, może w czerwcu, więc późną wiosną :-)

~mack: co z centrum treningowym??

Andrzej Pawelec: Nie potrafię dzisiaj dokładnie powiedzieć, dziękuję za to pytanie , sprawdzę tą kwestię. Temat boisk treningowych bardzo długo omawiał ze mną właściciel, będziemy robić te boiska.

~przemek77: Czu uważa Pan,że prezesowi Basałajowi lezy na sercu dobro Wisły?

Andrzej Pawelec: Ja nie jestem kardiologiem :-) Ja kocham Wisłę, nie tylko sercem, ale i umysłem.

~GaLiK: Panie Andrzeju, czy jako Kibic były członek Stowarzyszenia będzie pan interweniował w PZPN w spwawach wyjazdów na mecze bez Kart Chipowych ??

Andrzej Pawelec: Dlaczego były członek? Ja nadal jestem w Stowarzyszeniu, przecież płacę składki :-) Generalnie jestem przeciwnikiem kart chipowych. Nie zdążyłem się jeszcze zapoznać z drugiej strony.

~Keeller: proszę się wypowidzieć na temat pnaów Bogdana Basałaja i Kapki. pracują jeszcze w klubie? różne są wersje. Andrzej Pawelec: Według moich informacji Zdzisław Kapka w ogóle nie pracuje dla klubu. Natomiast Bogdan Basałaj jest pracownikiem, a jutro jest posiedzenie zarządu, na którym będzie zatwierdzony ostateczny schemat organizacyjny w sportowej spółce akcyjnej

Phaust: Panie Andrzeju, kiedy mozemy liczyc na to ze zarzad i pracownicy Wisly zacznie mowic jednym glosem:-)

Andrzej Pawelec: Mam nadzieję, że od piątku. Oolityka medialna w Wiśle musi być poprawiona. Genialnie byłoby gdyby prezes, członek zarządu, trener, kibic, piłkarz mówili to samo. Jestem zwolennikiem dochodzenia do konsensusu poprzez dyskusję. Uważam, że dla wizerunku klubu przejrzysta informacja i jeden głos od kibica po prezesa może tylko służyć w jego poprawie. To jest oczywiście ideał.

~miniu_9: Co sądzi pan na temat pana kasperczaka ??? Czy bedzie pan walczył czy da pan walkowera ?? :]

Andrzej Pawelec: W najbliższych dniach będę rozmawiał z panem Kasperczakiem.

~what_a_waster: Jaki jest Pana stosunek do tego, by na koszulki naszych piłkarzy powróciła duża Biała Gwiazda, jak przed 1999 rokiem?

Andrzej Pawelec: Mnie osobiście się podoba ten pomysł.

~wislak1986: Kim jest Pan z zawodu??

Andrzej Pawelec: Znakomite pytanie :-) Natychmiast dementuję, że należę do "tercetu egzotycznego" ponieważ nie jestem, ani nie byłem zawodowym politykiem, ba - nigdy nie byłem żadnym urzędnikiem magistrackim, tylko prowadziłem własne firmy. Obecnie jestem współwłaścicielem dwóch firm z branży budowlanej.

~Pisakk: Wierzy Pan, że Wisła może być jeszcze wielka tak jak za czasów Schalke czy Lazio??

Andrzej Pawelec: Mam ogromną wiarę, niczym nie uzasadnioną. Może tym, że mam szczęście w życiu i dziesiątki ludzi związanych z Wisłą, którzy włożyli ogromną ilość pracy nie mogło wprowadzić jej np. do Ligi Mistrzów. A ja irracjonalnie wierzę, że moje szczęście pozwoli mi przeżyć z Wisłą awans do Ligi Mistrzów albo do finału Pucharu UEFA. Marzę o tym.

~Kibic: Czy klub wzmocni się jeszcze w tym oknie transferowym jakimiś wartościowymi piłkarzami ??

Andrzej Pawelec: Jest już decyzja, że wkrótce rozpoczniemy konkretne rozmowy. Nie chciałbym ubiegać faktów.

izioL: Kto będzie grał w miejscu Miroslawa Szymkowiaka? Aleksander Kwiek?

Andrzej Pawelec: Decyzję o tym podejmie trener. On jest odpowiedzialny za skuteczność na boisku. Na tej pozycji równie dobrze może grać jakiś nowy nabytek.

~Raul_7: Jak pan ocenia szanse Wisły na mistrzostwo Polski?

Andrzej Pawelec: Życie nauczyło mnie, że nawet najbardziej nieprawdopodobne sprawy mogą się zrealizować, ale w tym przypadku nie wyobrażam sobie, że WIsła nie zdobędzie tytułu mistrzowskiego. Jak mógłbym inaczej myśleć, jeśli marzy mi się Liga Mistrzów?.

~GIGGS: >CZY WEDŁUG PANA KTÓRYŚ Z MECZÓW EURO 2012 ROZEGRANY ZOSTANIE W KRAKOWIE?

Andrzej Pawelec: Jeśli Euro 2012 będą rozegrane w Polsce, uważam, że absolutnie nie jeden mecz będzie rozegrany w Krakowie. Kraków i Wisła Kraków w Europie cieszą się sporym uznaniem. Przyjezdni z Zachodu nie mogą wyjść z podziwu nad naszymi Sukiennicami, Rynkiem, Starym Miastem. Jest to najbardziej atrakcyjne miasto w Polsce pod względem kulturowym. A co do Wisły Kraków: spotkałem fanclub Wisły w miejscowości Versmold koło Bielefieldu w Niemczech, gdzie szefem fanclubu jest burmistrz. Od czasu zwycięstwa nas Schalke mamy tam wiernych sympatyków. Wisła Kraków jest rozpoznawalnym klubem w całej Europie. Jeśli te mecze miałyby nie być w Krakowie, to gdzie?

~Markus: W jaki sposób zamierza Pan bronić interesu Wisły w nowym zarządzie? Będzie Pan miał realną możliwość sprzeciwiania się niekorzystnym dla klubu rozwiązaniom?

Andrzej Pawelec: Uważam, że wszyscy członkowie Zarządu będą wypracowywać najbardziej korzystne rozwiązania dla naszego klubu. Kim musiałby być "człowiek", który nie kocha Białej Gwiazdy i nie chce dla niej najlepiej?

~Raul_7: Co z Maciejem Żurawskim czy nadal bedzie reprezentował barwy Wisły?

Andrzej Pawelec: Jeśli Żurawski nadal będzie chciał odejść, ma otwartą drogę. Niezmiernie go lubię, cenię jego talent, ale jest taka prawda, że z niewolnika nie ma pracownika. Maciek swoją postawą w Wiśle zasłużył na zielone światło. Gdyby chciał zostać - ma ważny kontrakt.

~SLAVO: Jaką nazwę będzie miał nowy stadion?

Andrzej Pawelec: Jeszcze nie wymyśliliśmy.

~mario99: W jaki sposob ma pan zamiar zwiekszyc sprzedaz pamiatek i gadzetów?

Andrzej Pawelec: Chcę, aby podczas meczów w budynku klubowym był otwarty nowy sklep z pamiątkami. Denerwuje mnie mała ilość szalików na trybunie honorowej. Ludzie, którzy tam wchodzą będą musieli kupić szaliki lub koszulki. Chciałbym zorganizować sto sklepów na stulecie WIsły otwartych w całej Polsce. Chcę, żeby Wisła Kraków była nie tylko drużyną piłkarską, ale też firmą, która na wzór drużyn angielskich zarabia na produkcji i sprzedaży zapalniczek, szklanek i innych gadżetów oraz chcę by klub stał się organizatorem cyklu konferencji na temat roli sportu w promocji miasta czy regionu. Pierwsza taka konferencja powinna się odbyć do 15 marca 2005. Pierwsza ma być na temat sposobu finansowania "sportu" w Polsce oraz zmian, które powinny zajść w dosyć skostniałych strukturach związków i klubów sportowych. Chciałbym, żeby Wisła Kraków była Mistrzem Polski w wielu okołosportowych dziedzinach życia. Jest wiele spraw związanych z kulturą fizyczną, które jeśli natychmiast nie zaczniemy poprawiać, będziemy mogli zapomnieć o sukcesach w Europie, ale też i nasza młodzież stanie się upośledzona pod względem fizycznym oraz moralno-życiowym.Kibicowanie i aktywny udział w jakiejkolwiek dyscyplinie sportu to wspaniała szkoła życia i charakteru.

Andrzej Pawelec: Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w czacie. Mam nadzieję, że nie zapomnę skąd wziąłem się w Zarządzie Wisły Kraków, a gdyby zdarzało mi się zapominać to jestem święcie przekonany, że mi o tym przypomnicie.

rav1: Dziękujemy prezesowi Andrzejowi Pawelcowi za udział w rozmowie z kibicami i oczywiście wszystkim czytelnikom TWSD za przybycie. O terminach następnych czatów poinformujemy na łamach serwisu.

Źródło: wislakrakow.com
(maaarcin)

Rezygnacja Andrzeja Pawelca

16. czerwca 2005

W dniu dzisiejszym, Andrzej Pawelec ze względu na stan zdrowia złożył rezygnację z pełnionej funkcji, którą objął na początku lutego tego roku. Jego wniosek zostanie rozpatrzony jutro przez radę nadzorczą spółki.

Jako wiceprezes Wisły, a wcześniej z ramienia SKWK, Pawelec zajmuje się przede wszystkim wszelkimi sprawami związanymi z modernizacją wiślackiego stadionu. Gdy w marcu do szpitala trafił Janusz Basałaj, to Pawelec wspólnie z Grzegorzem Mielcarskim kierował klubem. Pawelec ma 54 lata, jest członkiem Platformy Obywatelskiej.

Źródło: Wisła SSA / wislakrakow.com (mat19)