Antoni Broniszewski

Z Historia Wisły

Antoni Broniszewski.Źródło: wisla-krakow.net
Antoni Broniszewski.
Źródło: wisla-krakow.net
Antoni Broniszewski.Źródło: akademiawisly.pl
Antoni Broniszewski.
Źródło: akademiawisly.pl

Antoni Broniszewski (ur. 22 lipca 2008 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2008 i rocznika 2007.

Prywatnie Antoni jest synem trenera Marcina Broniszewskiego.

Spis treści

Sezon 2013/2014

  • zawodnik drużyny U-7

Sezon 2014/2015

  • zawodnik drużyny U-8

Sezon 2015/2016

  • zawodnik drużyny U-9 (Orliki Młodsze)

Antoni Broniszewski Piłkarzem Grudnia!

17.01.2016

Antoni Broniszewski z Wisły Kraków U-9 zdaniem trenerów Akademii Wisły najbardziej wyróżnił się w grudniu i zasłużył na nagrodę Piłkarza Miesiąca. Antek w Wiśle jest od grupy naborowej, wcześniej uczęszczał na sobotnie zajęcia Wiślackich Skrzatów. Nagrodę otrzymał z rąk taty a zarazem trenera pierwszej drużyny Wisły, Marcina Broniszewskiego.

Broniszewski teoretycznie powinien grać w Wiśle U-8, ale kilka miesięcy temu trenerzy zdecydowali, że wyróżnia się na tyle by mógł trenować i rywalizować z zawodnikami o rok starszymi. I wychodzi mu to bardzo dobrze! Pod koniec grudnia Wisła 2007 zajęła trzecie miejsce w turnieju w Suwałkach ogrywając między innymi Polonię Warszawa, Lechię Gdańsk czy Jagiellonię Białystok, a Piłkarz Grudnia został wybrany najlepszym zawodnikiem Białej Gwiazdy.

– Trenując w starszym roczniku radzi sobie bardzo dobrze, dzięki swojej ambicji i zaangażowaniu systematycznie się rozwija. Jest to bardzo inteligentny i pogodny chłopak, co widać podczas treningów i meczów. Po prostu wzór – opisuje swojego podopiecznego trener Szymon Krzysztań.

Źródło: akademiawisly.pl

Wiślackie klany