Arkadiusz Ziarko

Z Historia Wisły

Arkadiusz Ziarko - zawodnik drużyny rocznika 2002 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Sezon 2010/2011

  • zawodnik drużyny U-9 (Żaki)

ARKADIUSZ ZIARKO Z PROFESJONALNYM KONTRAKTEM

15 września 2021

Zawodnik Białej Gwiazdy występujący na co dzień w ekipie CLJ U-18 Arkadiusz Ziarko podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisłą Kraków. Piłkarz związał się z krakowskim klubem do 30. czerwca 2023 roku.

Urodzony 2. lipca 2003 roku Ziarko pod Wawel trafił w 2019 roku na zasadzie wypożyczenia z warszawskiej Legii, gdzie spędził ponad 3 lata. Po udanym sezonie 2020/21 krakowski Klub postanowił wykupić skrzydłowego. Jednak jak sam twierdzi początki w Krakowie nie były łatwe, a o regularną grę musiał się mocno postarać. „Na początku nie grałem praktycznie w ogóle, wchodziłem na ostatnie minuty, ale ciężka praca i wyczekiwanie swojej szansy oraz to, że ją wykorzystałem zaowocowało tym, że zacząłem występować w pierwszym składzie, a teraz otrzymałem propozycję podpisania kontraktu, z której skorzystałem”- powiedział Arek Ziarko.

Piłkarski idol

Zawodnik przyznał, że jego piłkarskim idolem jest Lionel Messi. „Imponuje mi swobodą, z jaką porusza się na boisku i to z jego piłkarskich umiejętności staram się czerpać. Moim zdaniem jest to najlepszy piłkarz na świecie i to z niego trzeba brać przykład, gdyż już bardzo dużo udowodnił w piłce”- kontynuował.

Trudny początek ligi

Arek Ziarko odniósł się również do tego, że Wiślacy nie najlepiej weszli w trwający sezon, przegrywając trzy spotkania z pięciu. „W sezon weszliśmy dobrze, wygrywając z Górnikiem. W kolejnych meczach, ze Stalą i Rakowem to my prowadziliśmy grę i nie powinniśmy przegrać tych spotkań. Stało się tak jednak, bo popełniliśmy błędy, których mogliśmy uniknąć”- podsumował Ziarko. 18- latek zapytany został także o sytuację, w której zobaczył czerwoną kartkę w spotkaniu z Rakowem, w Częstochowie. „Co do czerwonej kartki, którą otrzymałem uważam, że to był czysty pech. Myślę, że moja walka o piłkę wślizgiem nie była na tyle brutalna, aby karać mnie w tej sytuacji wyrzuceniem z boiska”- skomentował piłkarz krakowskiego klubu.

Cele na najbliższy sezon

Zapytany o plany na najbliższy czas w Krakowie, podopieczny trenera Filipka zapewnił, że ma zamiar włożyć dużo pracy w to, aby jeszcze bardziej poprawiać swoje umiejętności, ale przede wszystkim liczy na kolejny dobry sezon drużyny U-18 w Centralnej Lidze Juniorów. „W rozpoczętym sezonie zamierzam walczyć o najwyższe cele z drużyną, a ja sam chciałbym jak najlepiej się prezentować, aby w przyszłości moja praca na boisku zaowocowała występem w pierwszej drużynie”- podsumował Ziarko.Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

Arkadiusz Ziarko na dłużej w Wiśle

Wtorek, 11 lipca 2023 r.


20-letni obrońca Arkadiusz Ziarko przedłużył swój kontrakt z Wisłą Kraków. Nowa umowa obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Ziarko przebywał ostatnio na zasadzie wypożyczenia w Stali Stalowa Wola, z którą uzyskał awans do II ligi. W Stali obrońca grać będzie także w kolejnym sezonie.

Arkadiusz Ziarko urodził się 2 lipca 2003 roku. Do Wisły Kraków dołączył w 2019 roku, na zasadzie wypożyczenia z warszawskiej Legii, skąd później "Biała Gwiazda" zdecydowała się go wykupić. Młody obrońca występował dla Wisły w drużynie CLJ U-18 oraz w drużynie rezerw. W poprzednim sezonie w barwach zespołu ze Stalowej Woli rozegrał 33 ligowe spotkania, zdobywając w nich cztery bramki.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużyłem swoją umowę z Wisłą i tym samym związałem z tym klubem swoją przyszłość. Jestem pozytywnie nastawiony i gotowy do działania. Teraz moim celem jest zbieranie jak największej ilości minut na boisku oraz wygrywanie kolejnych spotkań. Pochodzę z Krakowa, a Wisła od zawsze była obecna w moim domu, dlatego liczę na to, że będę w niej występować przez długi czas. Życie jednak nie zawsze układa się tak, jakbyśmy tego chcieli. Bardzo bym chciał jednak powrócić do Wisły - powiedział Ziarko.

Źródło: Wisła Kraków SA


Źródło: wislaportal.pl