Artykuły, wywiady. Sekcja strzelecka 1952

Z Historia Wisły

Artykuły, wywiady. Sekcja strzelecka 1952

22 lipca otwarcie strzelnicy sportowej remontowanej przez ZS Gwardia

Echo Krakowskie. 1952, nr 156 (1 VII) nr 2052


Remont wielkiej strzelnicy sportowej na stadionie miejskim został wreszcie podjęty, a prace remontowe znajdują się w pełnym toku. Remontu strzelnicy podjęło się Zrzeszenie Sportowe Gwardia, podejmując równocześnie zobowiązanie ukończenia prac remontowych na dzień 22 lipca.


Gazeta Krakowska. 1952, nr 158 (3 VII) nr 1166

Prace remontowe wielkiej strzelnicy sportowej na stadionie miejskim w Krakowie zostały rozpoczęte. Remontu strzelnicy podjęło się Zrzeszenie Sportowe Gwardia, podejmując równocześnie zobowiązanie ukończenia prac remontowych do dnia 22 lipca.

Brak strzelnicy sportowej w Krakowie o większych rozmiarach hamował wszelkie pra ce w zakresie umasowienia strzelectwa sportowego, jak również uniemożliwiał próby strzeleckie do SPO, nie mówiąc już o stałych treningach strzeleckiej kadry państwowej, której członkowie rekrutują się z zawodników krakowskich kół sportowych. „ Wszystkie plany remontowe rozbijały się przez dłuższy okres czasu o brak kredytów, a piękny obiekt sportowy został zniszczony w roku 1949


Gazeta Krakowska. 1952, nr 176 (24 VII) nr 1184

W dniu 22 lipca została oddana do użytku strzelnica małokalibrowa na stadionie Z. S. Gwardia, odremontowana w ramach Czynu Lipcowego przez ZS Gwardię i Ligę Przyjaciół Żołnierza. Strzelnica posiada 30 stanowisk i jest przystosowana nie tylko do zawodów, ale również do masowego szkolenia.

W ramach uroczystości otwarcia strzelnicy przedstawiciele władz oddali strzały honorowe.— Pierwszym honorowym strzelcem był przew. MRN w Krakowie Marcin Waligóra, a następnym przew. WKKF mgr Bolesław Pirożyński.