Artykuły prasowe o Wiśle i nie tylko. 1948

Z Historia Wisły

Spis treści

Artykuły prasowe o Wiśle i nie tylko

Wielka Reduta „Wisły”. 1 II

Echo Krakowa. 1948, nr 32 (2/3 II) nr 681

W niedzielę, 1-go lutego odbędzie się w oryginalnie udekorowanych salach dawnego „Sokoła" przy ul. Piłsudskiego 27 wielka reduta karnawałowa, którą urządza Towarzystwo Sportowe „Wisła". Przy dźwiękach doskonałej orkiestry potoczy się wspaniała zabawa, urozmaicona nagradzanymi tańcami i kotylionami, a przede wszystkim wyborem Królowej Reduty, najpiękniejszej maseczki, której w nagrodę przypadnie cenny kryształowy puchar zwycięstwa. Z uwagi na to, że zabawy „Wisły" cieszą się ustaloną, doskonałą marką, spodziewany jest duży napływ gości. Początek zabawy o godzinie 21.


Dla dobra sportu MOTOROWEGO

Echo Krakowa. 1948, nr 50 (21 II) nr 699

KRAKÓW (to). Oto hasło — które było myślą przewodnią TS Wisły w realizacji budowy toru żużlowego według najnowszych planów przywiezionych z Anglii, kolebki sportu dirt-trackowego.

Tor żużlowy TS Wisła, który powstaje na bobkiem tegoż towarzystwa, będzie jedynym torem w Polsce, posiadającym międzynarodową licencję toru, z najwyższej Magistratury Sportu Motorowego FICM-u, uprawniającą do urządzania mistrzowskich międzynarodowych imprez motorowych. A zatem miłośnicy sportu motorowego w Krakowie będą mogli już w tym sezonie zobaczyć kilka niezwykle emocjonujących wyścigów na żużlu.

Uroczysta otwarcie toru przewidziane jest na dzień 1 maja br. Oby tylko Elektrownia i Gazownia Miejska mogły zaopatrzyć TS Wisła w odpowiednią ilość żużlu.

Nowa sensacja sportowa Krakowa

1948.04.28

Życie Sportowe. R.3, 1948, nr 33(103)

Obok stadionu Wisły buduje się coś dziwnego. Sportowcy patrzą, kiwają głowami „co to takiego“, bieżnia nie bieżnia, tor nie tor? Lekko wzniesione wiraże, potężne „bandy“, nawierzchnia żużlowa, 400-metrowa, szerokości 12 m (na skrętach 15). Kto będzie na tym jeździł czy biegał? Otóż sekcja motocyklowa Wisły zabrała się do budowy wzorowego toru żużlowego — zwanego w gwarze sportowej „żużlem" dla motocyklistów. Mamy już kilka podobnych torów w Polsce, ale ten będzie pierwszy, zbudowany ściśle według wymagań tego nowego sportu. Jest to najnowsza 1 może najciekawsza sportowo odmiana motocyklizmu, zmuszająca jeźdźca do możliwie najściślejszej współpracy z maszyną w trudnej 1 ryzykownej konkurencji.

TS Wisła zrealizuje w obecnym sezonie budowę nowoczesnego toru żużlowego

Sport i Wczasy. R.2, 1948, nr 10

TS Wisła zrealizuje w obecnym sezonie budowę nowoczesnego toru żużlowego dla zawodów motocyklowych. Będzie to Jedyny w Polsce to wykonany wg. planów angielskich i będzie posiadał licencję do Urządzania mistrzowskich zawodów międzynarodowych. Otwarcie toru ma nastąpić już W maju. (KZ)

Życie Sportowe. R.3, 1948, nr 37(107)

1948.05.26

Uroczyste otwarcie I klasycznego toru żużlowego w Polsce, zbudowanego przez T. S. Wisła nastąpi w Krakowie we środę 26 bm. o godz. 17.30. Protektorat nad tą uroczystością objął prez. Krakowa H. Dobrowolski. Tor znajduje się za trybuną Wisły.

Przystąpienie T.S. Wisła Kraków do ZZK

Sport i Wczasy. R.2, 1948, nr 93

KRAKÓW. W dn. 15 grudnia w ramach uroczystej akademii Zw. i Zaw. Kolejarzy w Krakowie odbyło się przystąpienie T.S. Wisła Kraków do ZZK. Po przemówieniu posła Flachta, prezesa Okr. Zarządu i ZZK w Krakowie, oświadczenie o przyłączeniu się organizacyjnym sportowców Wisły do ZZK wygłosił prezes Orzelski. Delegacja Wisły składała się z najwybitniejszych działaczy i Zawodników Klubu, a w poczcie sztandarowym z flagą Wisły kroczyli Gracz, Arlet i Widerski. (t)