Artykuły prasowe o Wiśle i nie tylko. 1967

Z Historia Wisły

Spis treści

Artykuły prasowe o Wiśle i nie tylko

Ogólnopolski konkurs dziennikarski organizowany wspólnie przez TS Wisła i Klub Dziennikarzy Sportowych SDP w Krakowie

Gazeta Krakowska. 1967, nr 31 (6 II) nr 5898

W ub. tygodniu rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs dziennikarski organizowany wspólnie przez TS Wisła i Klub Dziennikarzy Sportowych SDP w Krakowie na wywiad, artykuł publicystyczny, felieton, audycję radiową i telewizyjną związane z historią Wisły i jej jubileuszem 60-lecia. Spośród licznie nadesłanych prac, jury konkursowe składające się z przedstawicieli WKKFiT, KKKF1T, SDP oraz członków TS Wisła — postanowiło przyznać główną nagrodę red. Teresie Czejka („Sport” Katowice) za opracowanie jubileuszowej kolumny w 50. numerze „Sportu”, a w szczególności za pozycje publicystyczne „Wisła pany”, „Jak długo na Wawelu” i „Niezapomniany pułkownik”. II nagrodę otrzymał red. Jan Frandofert za jubileuszową kolumnę poświęconą Wiśle w nr 42—43 „Przeglądu Sportowego, a w szczególności za artykuł „Od szmacianki na Błoniach — do wielkiej Wisły”. Dwie III nagrody przyznano red. red. Aleksandrowi Cichowiczowi („Tempo”) i Ryszardowi Malinowskiemu („Gazeta Krakowska”).


Spotkanie kilkudziesięciu tysięcy krakowian z „Czterema pancernymi” na stadionie „Wisły”

Gazeta Krakowska. 1967, nr 152 (27 VI) nr 6019

Wczorajsze spotkanie kilkudziesięciu tysięcy krakowian z „Czterema pancernymi” na stadionie „Wisły”, poprzedzone było niezwykle interesującymi popisami Milicji Obywatelskiej i straży pożarnej

Wreszcie na stadion wjeżdżają czterej pancerni i pies „Szarik”. Huragany braw, trzykrotny okrzyk „hip, hip, hurra I” witają samochód pancerny, na którym siedzą bohaterowie wspaniałego filmu telewizyjnego, znani w ca lej Polsce i przewodnik „Szarika”, st. sierż. MO L. Sosnowicz. Jest to ich już 30 spotkanie z publicznością. Trzykrotna runda dookoła stadionu i na estradzie red.

Witold Zakulski, z właściwą mu swadą i obrotnością, przeprowadza wywiad z pancernymi.

Jako pierwszy przemawia nieobecny... aktor krakowski Józef Pieczka, „Gustlik”. Jego głos z taśmy magnetofonowej poznają ( natychmiast wszyscy. Przeprasza, i że nie mógł przyjść na spotkanie, ponieważ kręci filmy w Augustowie. M. Wiśniewska, W. Press, T. Kalinowski, J. Kłosiński, J. Gajos, aktor Teatru im. Jaracza w Łodzi, legendarny już „Janek”. Prawdopodobnie pod koniec nowej, trzynastoodcinkowej serii „Czterech” ożeni się z Marusią. Dziękuje za listy. Ostatnio gra Wołodyjowskiego w przeróbce scenicznej „Ogniem i Mieczem” i publiczność dopinguje go w pojedynku okrzykami „Janek nie daj się!”.

Piękna była wczorajsza impreza. Krakowianie gorąco dziękują za nią organizatorom. (Jędrz.



Oświetlenie na stadionie. VIII

Echo Krakowa. 1967, nr 190 (15 VIII) nr 6844

OD LAT sympatycy piłkarstwa i sami piłkarze krakowscy marzą o oświetlaniu na stadionach piłkarskich. Oczywiście nie od razu na wszystkich.

Tymczasem obiecanki władz sportowych oraz Wisły i Cracovii z roku na rok nie zostaną zrealizowane.

Przed dwoma laty mówiło się, że obydwa krakowskie kluby są w trakcie opracowania dokumentacji, że na 100-lecie sportu polskiego przynajmniej jeden stadion będzie miał oświetlenie, które umożliwi rozgrywanie spotkań W dni powszednie o późniejszej porze, co przyczyniłoby się do zwiększenia frekwencji na meczach. Niestety, sprawa tą z roku na rok jest odkładana i kto wie czy przed 1970 rokiem doczekamy się tej koniecznej inwestycji PS. Utyskujemy, na piłkarzy, że grają gorzej niż Ślązacy, ale nie tylko piłkarze z niecki górniczej przodują w kraju. Także tamtejsi działacze potrafią szybciej wcielać w czyn zamierzenia.

Przypomnijmy, że pierwsi w kraju wybudowali oświetlenie na obiekcie piłkarskim.


Zdobycie Pucharu Kibica. VIII

Echo Krakowa. 1967, nr 196 (22 VIII) nr 6850

Wisła dziękuje.

Z GWARDYJSKIEGO Towarzystwa Sportowego Wisła w Krakowie otrzymaliśmy pismo następującej treści: „W związku ze zdobyciem Pucharu Kibica za sezon piłkarski 1966/1967 dziękujemy wszystkim sympatykom za kulturalne, sportowe zachowanie się na naszym stadionie. Szczególnie miło nam jest, że Puchar zdobyliśmy w sezonie roku jubileuszowego naszego Towarzystwa. Symboliczny i wymowny jest fakt zdobycia w jednym sezonie dwóch pucharów: Pucharu Kibica i najwyższego trofeum piłkarskiego — Pucharu Polski. Dziękując jeszcze raz, apelujemy serdecznie do kibiców o podtrzymanie zasłużonej opinii o najhardziej sportowo wyrobionej widowni w Polsce również w bieżącym roku”.

ZARZĄD GTS WISŁA.


Na stadionie GKS Wisła 96 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o tytuły mistrzów Krakowa

Gazeta Krakowska. 1967, nr 229 (25 IX) nr 6096

Na stadionie GKS Wisła 96 zawodników i zawodniczek z całej Polski walczyło o tytuły mistrzów Krakowa. W czasie zawodów reprezentantka Marymontu Warszawa Zofia Piskorek ustanowiła cztery nowe rekordy Polski.


„60 lat pod Szczęśliwą Gwiazdą”

Echo Krakowa. 1967, nr 254 (28/29 X) nr 6908

UKAZAŁA się w sprzedaży książka „60 lat pod Szczęśliwą Gwiazdą”, jest to wydawnictwo jubileuszowe GTS Wisła w którym można znaleźć najważniejsze osiągnięcia wiślackiego sportu począwszy od założenia po koniec ubiegłego sezonu. Jesteśmy pewni iż mimo stosunkowo wysokiej ceny (150 zł) wydawnictwo zainteresuje zarówno sympatyków klubu jak i miłośników sportu.

Sprzedaż odbywa się w lokalu klubu (Kraków, ul. Reymonta 22) oraz w firmie Voigt (Kraków,: Floriański 47). Wysyłki prowadzi klub na pisemne zgłoszenie i po dokonaniu wpłaty na konto GTS: „Wisła” NBP II Oddział Miejski Kraków nr. 706-9-400.


Spotkanie piłkarskie międzypaństwowe Polska — Rumunia

Gazeta Krakowska. 1967, nr 249 (18 X) nr 6116

W niedzielę dnia 29 października br. o godz. 12.30 na stadionie GTS „Wisła” w Krakowie, zostanie rozegrane atrakcyjne spotkanie piłkarskie międzypaństwowe Polska — Rumunia.


Wręczenie Pucharu Kibica. XI

Echo Krakowa. 1967, nr 265 (11/12 XI) nr 6919

PRZED meczem piłkarskim o mistrzostwo I ligi Wisła — Szombierki, odbędzie się uroczyste wręczenie Pucharu Kibica za sezon 1966/67 Gwardyjskiemu Towarzystwu Sportowemu Wisła. W związku z tym podczas przerwy meczu, Zarząd GTS Wisła rozlosuje pomiędzy widzów spotkania nagrody w postaci książek jubileuszowych oraz kart wstępu.



Zabawa sylwestrowa

Echo Krakowa. 1967, nr 295 (16/17 XII) nr 6949

TRADYCYJNĄ Zabawę sylwestrową organizuje GTS Wisła, w czasie której ogłoszone zostaną wyniki na najlepszych sportowców krakowskich w minionym roku. Już teraz warto pomyśleć o zarezerwowaniu stolika.


Gazeta Krakowska. 1967, nr 303 (20 XII) nr 6170

Już dziś warto zarezerwować sobie miejsce na tradycyjny bal sylwestrowy u „wiślaków”. Jak zapowiadają organizatorzy imprezy, w tym roku będzie ona miała charakter szczególnie miły. Do tańca przygrywać będą trzy doborowe orkiestry, wydzielona zostanie specjalna sala do tańców dla młodzieży. W czasie balu ogłoszone zostaną wyniki konkursu „10 Asów” — który organizuje krakowski Tygodnik Sportowo-Turystyczny „Tempo”. Podczas zabawy odbędzie się wiele konkursów i atrakcji. Przedsprzedaż biletów na bal prowadzi firma Voigt, ul. Floriańska 47, oraz GTS Wisła — Reymonta 22.