Chłopcy 2011/2012 (koszykówka mężczyzn)
Z Historia Wisły
Spis treści |
Liga chłopców
I runda
1 kolejka. 2011.11.06 MKK MDK - Wisła Kraków 42:79 (7:8|9:32|12:21|14:18)
2 kolejka. 2011.11.20 Wisła Kraków - UKS Regis 101:54 (29:4|27:15|28:12|17:23)
3 kolejka. 2011.11.27 SKF Jura - Wisła Kraków 2:105 (0:34|0:40|2:9|0:22)
4 kolejka. 2011.12.04 Wisła Kraków - Ikar 129:24 (37:6|36:0|33:13|23:5)
5 kolejka. 2011.12.11 STS Wikar-Sądeczanin - Wisła Kraków 19:88 (0:22|10:11|5:28|4:27)
6 kolejka. Wisła pauzuje.
7 kolejka. 2012.01.15 Cracovia 1906 - Wisła Kraków 46:79 (10:24|8:17|18:15|10:23)
8 kolejka. 2012.01.22 MKS Gorlice - Wisła Kraków 26:104 (3:23|6:28|2:25|15:28)
9 kolejka. 2012.01.29 Wisła Kraków - Korona 72:47 (14:12|20:12|21:3|17:20)
II runda
1 kolejka. 2012.02.05 Wisła Kraków - MKK MDK 75:48 (18:12|17:15|19:8|21:13)
2 kolejka. 2012.03.04 UKS Regis - Wisła Kraków 48:78 (5:21|11:30|11:14|21:13)
3 kolejka. 2012.03.11 Wisła Kraków - SKF Jura 135:12 (30:2|35:2|34:4|36:4)
4 kolejka. 2012.03.18 Ikar - Wisła Kraków 36:127 (12:27|8:38|10:26|6:36)
5 kolejka. 2012.03.25 Wisła Kraków - STS Wikar-Sądeczanin 105:29 (33:4|26:4|25:10|21:11)
6 kolejka. Wisła pauzuje.
7 kolejka. 2012.04.01 Wisła Kraków - Cracovia 1906 68:50 (25:8|20:16|11:9|12:17)
8 kolejka. 2012.04.22 Wisła Kraków - MKS Gorlice 20:0 (walkower)
9 kolejka. 2012.04.25 Korona Kraków - Wisła Kraków 46:78 (9:13|12:24|17:13|8:28)
Klasyfikacja końcowa
Lp Zespół M Z P Pkt Zd-St
1. TS Wisła Kraków 16 16 0 32 1443-529
2. KS Cracovia Kraków 1906 16 13 3 28 1295-713
3. MKK MDK Kielce 16 11 5 27 1177-803
4. KS Korona Kraków 16 10 6 26 1307-791
5. UKS Regis Wieliczka 16 9 7 25 1157-840
6. STS "Wikar" Nowy Sącz - Sądeczanin 16 5 11 21 658-1075
7. MTS Ikar Niepołomice 16 5 11 21 873-1444
8. MKS Gorlice 16 3 13 17 579-1025
9. SKF Jura Basket Zabierzów 16 0 16 16 390-1659
Radom Basket Cup
- 2012.04.27 Wisła Kraków - Nenufar Ełk 46:33
- 2012.04.28 Wisła Kraków - PKK 99 Pabianice 41:33
- 2012.04.28 MKS Zabrze - Wisła Kraków 51:53
- 2012.04.29 MKS Dąbrowa Górnicza - Wisła Kraków 37:21
28 kwietnia 2012
Chłopcy z rocznika 1999 i młodsi biorą udział w swoim pierwszym wyjazdowym turnieju "RADOM BASKET CUP". Jest to też sprawdzian wyszkolenia drużyny na tle innych mocnych ekip. Rywalizacja odbywa się w dwóch grupach:
Grupa A:
1. MKS Piotrówka Radom I
2. TS Wisła Kraków
3. KKS Novum Lublin
4. MKS Zabrze
5. UKS Nenufar 5 Ełk
Grupa B:
1. MKS Piotrówka Radom II
2. MKS Novum Bydgoszcz
3. KKS Cracovia 1906 Kraków
4. MKS Dąbrowa Górnicza
5. PKK 99 Pabianice
Terminarz i wyniki meczy TS Wisły Kraków:
piatek 27.04.2012
godz. 9:00 WISŁA KRAKÓW - NENUFAR EŁK 46:33
godz. 16:30 PIOTRÓWKA I RADOM - WISŁA KRAKÓW (mecz z I drużyną gospodarzy) 66:38
sobota 28.04.2012
godz. 14:00 WISŁA KRAKÓW - PKK 99 PABIANICE 41:33
godz. 16:30 MKS ZABRZE - WISŁA KRAKÓW 51:53 (po dogrywce)
II miejsce w grupie A (7 pkt)
niedziela 29.04.2012
godz. 12.45 mecz o miejsca: 3-4 MKS DĄBROWA GÓRNICZA - WISŁA KRAKÓW 37:21
Wisla zajmuje IV miejsce w turnieju.
Oto skład TS Wisły Kraków na turnieju w Radomiu:
4 Alexander Rumian
5 Maksymilian Jakubek
7 Mateusz Nowacki
8 Patryk Pachołek
9 Krystian Nowakowski kpt
10 Hubert Szeliga
11 Dominik Krakowiak
12 Michał Chrabota
13 Aleksander Muzyka
14 Kamil Igła
15 Bartłomiej Szydlak
16 Piotr Partyka
Trener: Adam Szot
Turniej Koszykówki „Wspólna Europa”
Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Strzelcach Opolskich zorganizowali w dniach 19-20 maja IX Turniej Koszykówki Chłopców rocznik 1999 i młodsi „Wspólna Europa”. Tradycyjnie już w turnieju udział wzięła drużyna z Czech BVK Holice a także JKKS ”Górnik” Wałbrzych, TS „Wisła” Kraków, MKS „Smyk” Prudnik i MKS MOS Strzelce Op.Mecze turniejowe odbywały się przez dwa dni, łącznie rozegrano 10 meczów.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – BVK Holice
II miejsce – TS „Wisła” Kraków
III miejsce – MKS „Smyk” Prudnik
IV miejsce – MKS MOS Strzelce Opolskie
V miejsce – JKKS „Górnik” Wałbrzych
Najlepsi zawodnicy:
BVK Holice – Adam Horky
TS „Wisła” Kraków – Maksymilian Jakubek
MKS „Smyk” Prudnik – Jakub Górka
MKS MOS Strzelce Opolskie – Andrzej Nadybski
JKKS „Górnik” Wałbrzych – Aleksander Balcerowski