Huragan niszczy trybunę Wisły 1935

Z Historia Wisły

Huragan niszczy trybunę Wisły

Przegląd Sportowy, numer 88, str. 4:

czwartek 22 sierpnia 1935

Byt sportu krakowskiego zagrożony

Katastrofalny huragan zniszczył wieloletni dorobek

Kraków, w sierpniu

Pod nieszczególnemi auspicjami rozpoczynają kluby krakowskie sezon jesienny. Żywiołowy huragan zniszczył dorobek długoletniej ich pracy, co odbije się nie tylko na dochodach, ale wyciśnie piętno na całokształcie życia sportowego pod Wawelem.

Najciężej dotknięta jest Wisła. O przeprowadzeniu naprawek w trybunie nie może być mowy. Kupa połamanych desek - oto cała pozostałość pięknej niegdyś budowy. To też Wisła, której tereny leżą na miejscu powstającego stadionu miejskiego, gdzie i tak znaleźć miała pomieszczenie, nie zabierze się prawdopodobnie do odbudowania nowych trybun. Ograniczy się zapewne do prowizorjum, które pozwoli przetrzymać okres przejściowy. Ale nato trzeba również tysięcy złotych. Najbliższy mecz ligowy Wisły wypada w Krakowie na szczęście na październik.

Cracovia ustaliła już rozmiary swych szkód. Około 16.000zł trzeba będzie na pokrycie tego co zniszczone zostało w przeciągu kilkunastu minut. Najbliższy mecz z Warszawianką grać będą białoczerwoni na własnem boisku, ale publika znajdzie pomieszczenie pod gołem niebem, trybuny czekają bowiem na... dach.

Wreszcie Garbarnia i Makkabi nie mogą również rozpocząć prac dla braku funduszów. Garbarnia narazie gra poza Krakowem, Makkabi ma przerwę w mistrzostwach do 8 września. Co będzie dalej?...