III Turniej im. Tadeusza Kusia

Z Historia Wisły

III Wiślacki Turniej Dzikich Drużyn im. Tadeusza Kusia

W sobotę i niedzielę 16/17 czerwca, odbył się III Wiślacki Turniej Dzikich Drużyn im. Tadeusza Kusia.

Każdy zawodnik biorący udział w imprezie otrzymał od organizatorów zestaw wiślackich upominków. Każda drużyna została ubrana w jednolite stroje, a każda koszulka miał na piersi symbol Białej Gwiazdy – taki sam jak pierwsza drużyna Wisły Kraków.

Organizatorzy przewidzieli dla najlepszych drużyn i zawodników puchary, dyplomy i specjalne nagrody, a wśród nich koszulki Wisły Kraków i piłki. W turnieju udział wzięli dwunastolatkowie oraz młodsi zawodnicy (urodzeni w 1994 lub później).

Organizatorzy zawodów: Fundacja „Wisła – Biała Gwiazda”, Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, Fundacja im. H. Reymana, Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków i Wisła Kraków Sportowa Spółka Akcyjna.


Kurdwanów - zwycięzcą III Wiślackiego Turnieju Dzikich Druzyn im Tadeusza Kusia:

Młodzi Wiślacy z Kurdwanowa po pokonaniu w meczu finałowym Krowodrzy 1-0 zostali zwycięzcami III Wiślackiego Turnieju Dzikich Drużyn im. Tadeusza Kusia.

Już pierwszy mecz ćwierćfinałowy zapowiadał nielada emocje. Na przeciwko siebie stanęły ekipy Krowodrzy oraz Wieliczki. Owej potyczce dodatkowego smaczku dodawał fakt, iż wiodącymi postaciami w obu drużynach byli: Antoni Dziubla (Krowodrza) oraz Adrian Sosin (Wieliczka), pretendujący do miana nalepszego gracza zawodów. Po emocjonującym spotkaniu lepsza o jedną bramkę okazała się Krowodrza. W drugiej parze ćwierćfinałowej nie cofający nigdy nogi młodzi Wiślacy ze Słomnik (grający pod szyldem "Białe Orły") zremisowali 1-1 z równie ambitnymi "wyznawcami Białej Gwiazdy" ze Spytkowic. O rozstrzygnięciu losów pojedynku musiały decydować rzuty karne, z których zwycięsko wyszli Ci pierwsi. Nie mniej emocji dostarczyło trzecie spotkanie ćwierćfinałowe. Galaxy prowadzące z Czernichowem 2-0, w ostatecznym rozrachunku zeszło pokonane przez rywali 3-2. Najszybciej sprawę awansu do półfinału rozstrzygnął Kurdwanów, pokonując II ekipę ze Spytkowic 3-0.

W półfinałach Krowodza pokonała "Białe Orły" 3-0 (hat trick Dziubli), a Kurdwanów ograł Czernichów 4-1. Piłkarzom z Czernichowa nie udał się rewanż za porażkę z Kurdwanowem w fazie grupowej turnieju. Batalia o III pozycję przyniosła skromne (1-0) zwycięstwo "Białych Orłów" nad Czernichowem. Takim samym rezultatem zakończył się mecz finałowy pomiędzy Kurdwanowem a Krowodrzą. Bramkę na wagę zwycięstwa w imprezie strzelił Maciej Cieśla, lider najlepszej ekipy imprezy.

Ćwierćfinały:

  • Krowodrza - Wieliczka 1:0
  • Słomniki - Spytkowice 1:1 (awans Słomników po rzutach karnych)
  • Galaxy - Czernichów 2:3
  • Kurdwanów - Spytkowice II 3:0

Półfinały:

  • Krowodrza - Słomniki 3:0
  • Kurdwanów - Czernichów 4:1

Mecz o 3. miejsce:

  • Słomniki - Czernichów 1:0

Finał:

  • Kurdwanów - Krowodrza 1:0
Końcowa klasyfikacja:
msc drużyna
1. Kurdwanów
2. Krowodrza
3. Słomniki
4. Czernichów
5. Wieliczka
5. Spytkowice
5. Galaxy
5. Spytkowice II


Nagrody indywidualne:

Król strzelców: Adrian Sosin (Wieliczka), Maciej Cieśla (Kurdwanów) po 15 goli.
Najlepszy gracz imprezy: Antoni Dziubla (Krowodrza).
Najlepszy bramkarz turnieju: Piotr Sowa (Spytkowice I)


Źródło: kibiceWisly.pl

Turnieju im. Kusia dzień pierwszy

Data publikacji: 16-06-2007 19:07


Zakończył się pierwszy dzień III Wiślackiego Turnieju Dzikich Drużyn im. Tadeusza Kusia. Od godziny 10 rano 16 drużyn złożonych z młodych wiślaków z roczników 1994 i młodszych toczyło pojedynki w fazie grupowej. Mimo że wszyscy uczestnicy wykazywali się ambicją przewyższającą nierzadko piłkarzy grających na co dzień w pierwszej drużynie Białej Gwiazdy, mecze toczyły się w atmosferze fair play i nadzorujący rozgrywki sędziowie nie mieli wiele pracy.

Cieszyć się za to mogli obserwujący rozgrywki opiekunowie drużyn i kibice, gdyż wielu z młodych fanów Turniej im. KusiaBiałej Gwiazdy prezentowało bardzo wysoki poziom techniczny i wytrzymałościowy. Kto wie, być może niektórzy z nich za kilka lat pojawią się na stadionie przy ul. Reymonta już nie jako fani na trybunach, lecz w meczowych koszulkach pierwszego zespołu? Wszystkim uczestnikom rozgrywek dnia dzisiejszego serdecznie tego życzymy!

Wysoki poziom cechował również organizację pierwszego z dwóch dni turnieju. Warto podkreślić, że w organizację tego wydarzenia włączyły się aż 4 wiślackie organizacje - Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków, Fundacja Wisła - Biała Gwiazda, Wisła Kraków SSA oraz TS Wisła Kraków. Imprezę wsparło również liczne grono sponsorów, w skład których zaliczają się zarówno firmy z Krakowa i okolic, jak i prywatni darczyńcy.

Turniej im. KusiaDzięki nim prawie 200 zawodników i opiekunów miało zapewnione napoje i ciepłe posiłki, zaś zarówno na zwycięzców jutrzejszej fazy play-off jak i na resztę uczestników turnieju czekają bardzo atrakcyjne nagrody! Młodym fanom Wisły z dalszych okolic organizatorzy zapewnili nocleg w hotelu. Po zakończeniu dzisiejszych rozgrywek wielu zawodników dopingowało drużynę rezerw w derbowym spotkaniu z Hutnikiem.

Do turnieju zgłoszonych zostało 16 drużyn, spośród których rozlosowano 4 grupy.

Grupa A:

Krowodrza

Bieszczady I

Lisy z Biertowic

Spytkowice Kępki I

Grupa B:

Bieszczady II

TS Qr2nów

Wisła Czernichów

Wisła Azory

Grupa C:

Sosna Bysina

Spytkowice Kępki II

FC Handlowe

Galaxy

Grupa D

Władcy Miasta Soli

KSK SiP

Białe Orły

Wiślacki Miechów

Coroczny Turniej Dzikich Drużyn organizowany jest dla upamiętnienia postaci Tadeusza Kusia, znanego lepiej większości wiślackich fanów po prostu jako Smok. Wieloletni dobry duch stadionu Wisły na zawsze zostanie zapamiętany jako wielki człowiek, na którego pomoc zawsze mogli liczyć wszyscy działający na rzecz dobra Białej Gwiazdy.

Mamy nadzieję, że ten turniej przyczyni się do zachowania go we wdzięcznej pamięci kolejnych pokoleń kibiców Wisły Kraków.

Jutro od godziny 11 rozgrywane będą ćwierćfinały, półfinały oraz oczywiście wielki finał imprezy! Szczegółowa relacja oraz przedstawienie zwycięzców znajdziecie oczywiście w godzinach wieczornych na naszym serwisie.

Wisła Kraków SSA

Turniej im. T. Kusia - zakończony

Data publikacji: 18-06-2007 09:26


W niedzielę zakończył się III Wiślacki Turniej Dzikich Drużyn im. Tadeusza Kusia. Po rozegranej w sobotę fazie grupowej przyszedł czas na rozgrywki play-off poczynając od ćwierćfinałów. Drużyny młodych wiślaków spotkały się w następujących parach:

Krowodrza - Wieliczka

Białe Orły - Spytkowice

Galaxy - Czernichów

Kurdwanów - Spytkowice II

Najłatwiejszą przeprawę na tym etapie miała ekipa z Kurdwanowa, pokonując rywali 3-0. W pozostałych meczach walka była już zdecydowanie bardziej wyrównana a o zwycięstwie Białych Orłów po remisie 1-1 w regulaminowym czasie gry musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Czernichów odrobił dwubramkową stratę ostatecznie pokonując Galaxy 3-2, a ekipa z Krowodrzy wygrała jedną bramką z Wieliczką.

W kolejnej fazie turnieju po hattricku Antoniego Dziubli Krowodrza pokonała Białe Orły 3-0, a drugi półfinał zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 4-1 Kurdwanowa nad rywalami z Czernichowa.

W wielkim finale Kurdwanów wygrał z Krowodrzą 1-0, a strzelcem bramki na wagę pierwszego miejsca był Maciej Cieśla.

Rozdano również nagrody indywidualne - królami strzelców zostai Adrian Sosin (Wieliczka) oraz Maciej Cieśla (Kurdwanów) - po 15 goli. Najlepszym graczem imprezy wybrano Antoniego Dziublę (Krowodrza) a nagroda dla najlepszego bramkarza przypadła Piotrowi Sowie (Spytkowice I).

Wszyscy uczestnicy otrzymali ufundowane przez organizatorów i sponsorów nagrody. Pozostaje sobie życzyć aby przyszłoroczny turniej przebiegał w równie udanej wiślackiej atmosferze. Do zobaczenia za rok!


Źródło: wisla.krakow.pl