Jagoda Pałys
Z Historia Wisły
(Nie pokazano 22 wersji pośrednich.) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
[[Grafika:Jagoda Pałys.jpg|140px|left]] | [[Grafika:Jagoda Pałys.jpg|140px|left]] | ||
+ | [[Grafika:Eliminacje do OOM - Zabrze 2016.jpg|250px|right|thumb|ELiminacje do OOM, Zabrze 21.05.2016 (Od lewej stoją trener [[Mariusz Kulbicki]], [[Jagoda Pałys]], [[Wiktoria Rębacz]])]] | ||
+ | [[Grafika:DMP Olsztyn (kl II elite) - 7.11.2015.jpg|250px|right|thumb|DMP Juniorek kl II Elite, Olsztyn 7.11.2015 (Od lewej stoją: [[Jagoda Pałys]], [[Kaja Skalska]], [[Aleksandra Tułacz]], [[Monika Kucab]], [[Daria Kowalska]])]] | ||
+ | [[Grafika:Turniej Młodości (dekoracja wielobój), Kraków 2015.jpg|250px|right|thumb|Turniej Młodości (kl II elite), Kraków 2015 (II miejsce [[Kaja Skalska]], VII miejsce [[Jagoda Pałys]])]] | ||
+ | [[Grafika:OOm 2015 kl II elite finał ćwiczeń wolnych.jpg|250px|right|thumb|Dekoracja finału ćwiczeń wolnych IMP juniorek młodszych, Nysa 2015 (na miejscu trzecim [[Daria Kowalska]], na siódmej pozycji [[Jagoda Pałys]])]] | ||
[[Grafika:DMP seniorek i juniorek młodszych (reprezentacja TS Wisła Kraków), Olsztyn 2014.jpg|250px|right|thumb|DMP Seniorek i Juniorek Młodszych - reprezentacja TS Wisła Kraków, Olsztyn 15.11.2014 (Od lewej stoją:[[Beata Bodzoń]] (trenerka), [[Sonia Biskup]], [[Aleksandra Biskup]], [[Olga Grymek]], [[Natalia Szymańska]], [[Katarzyna Jurkowska]], [[Maria Bieda]], [[Mariusz Kulbicki]] (trener), od prawej siedzą [[Aleksandra Tułacz]], [[Jagoda Pałys]], [[Daria Kowalska]], [[Jadwiga Onuszko]], [[Wanda Drelicharz]])]] | [[Grafika:DMP seniorek i juniorek młodszych (reprezentacja TS Wisła Kraków), Olsztyn 2014.jpg|250px|right|thumb|DMP Seniorek i Juniorek Młodszych - reprezentacja TS Wisła Kraków, Olsztyn 15.11.2014 (Od lewej stoją:[[Beata Bodzoń]] (trenerka), [[Sonia Biskup]], [[Aleksandra Biskup]], [[Olga Grymek]], [[Natalia Szymańska]], [[Katarzyna Jurkowska]], [[Maria Bieda]], [[Mariusz Kulbicki]] (trener), od prawej siedzą [[Aleksandra Tułacz]], [[Jagoda Pałys]], [[Daria Kowalska]], [[Jadwiga Onuszko]], [[Wanda Drelicharz]])]] | ||
[[Grafika:DMP Juniorek Młodszych kl II, Zabrze 08.11.2014.jpg|250px|right|thumb| I i II drużyna TS Wisła Kraków na DMP Juniorek Młodszych (kl II), Zabrze 08.11.2014 (Od lewej stoją zawodniczki: [[Monika Kucab]], [[Wiktoria Sajduk]], [[Daria Kowalska]], [[Jagoda Pałys]], [[Kaja Skalska]], [[Oliwia Bańdo]], [[Majka Majecka]], [[Alicja Szot]], [[Patrycja Jugowiec]], [[Wiktoria Rębacz]]. Od prawej stoją trenerzy: [[Sławomir Kaliszewski]], [[Mariola Frandofert]], [[Małgorzata Solarz–Kulbicka]], [[Mariusz Kulbicki]], [[Maksim Kowalenko]], [[Beata Bodzoń]])]] | [[Grafika:DMP Juniorek Młodszych kl II, Zabrze 08.11.2014.jpg|250px|right|thumb| I i II drużyna TS Wisła Kraków na DMP Juniorek Młodszych (kl II), Zabrze 08.11.2014 (Od lewej stoją zawodniczki: [[Monika Kucab]], [[Wiktoria Sajduk]], [[Daria Kowalska]], [[Jagoda Pałys]], [[Kaja Skalska]], [[Oliwia Bańdo]], [[Majka Majecka]], [[Alicja Szot]], [[Patrycja Jugowiec]], [[Wiktoria Rębacz]]. Od prawej stoją trenerzy: [[Sławomir Kaliszewski]], [[Mariola Frandofert]], [[Małgorzata Solarz–Kulbicka]], [[Mariusz Kulbicki]], [[Maksim Kowalenko]], [[Beata Bodzoń]])]] | ||
Linia 9: | Linia 13: | ||
[[Grafika:DPPM (wywiad), Nysa 2013.JPG|250px|right|thumb|Drużynowy Puchar Polski, Nysa 2013 (od lewej stoją: [[Wiktoria Krupa]], [[Daria Kowalska]], [[Kaja Skalska]], z tyłu [[Jagoda Pałys]] i Maja Rzepecka]] | [[Grafika:DPPM (wywiad), Nysa 2013.JPG|250px|right|thumb|Drużynowy Puchar Polski, Nysa 2013 (od lewej stoją: [[Wiktoria Krupa]], [[Daria Kowalska]], [[Kaja Skalska]], z tyłu [[Jagoda Pałys]] i Maja Rzepecka]] | ||
[[Grafika:Drużynowy Puchar Polski Młodziczek,(TS Wisła I) Nysa 2013.JPG|250px|thumb|Drużynowy Puchar Polski Młodziczek, Nysa 2013 (Od lewej stoją: Maja Rzepecka, [[Kaja Skalska]], [[Jagoda Pałys]]. Od lewej siedzą: [[Daria Kowalska]], [[Wiktoria Krupa]]]] | [[Grafika:Drużynowy Puchar Polski Młodziczek,(TS Wisła I) Nysa 2013.JPG|250px|thumb|Drużynowy Puchar Polski Młodziczek, Nysa 2013 (Od lewej stoją: Maja Rzepecka, [[Kaja Skalska]], [[Jagoda Pałys]]. Od lewej siedzą: [[Daria Kowalska]], [[Wiktoria Krupa]]]] | ||
- | '''Jagoda Pałys''' : ur. 28 | + | '''Jagoda Pałys''' : ur. 28 czerwca 2003r<br> |
Od 2010r zawodniczka sekcji gimnastycznej TS Wisła, trenuje pod kierunkiem [[Małgorzata Solarz–Kulbicka|Małgorzaty Solarz-Kulbickiej]] i [[Mariusz Kulbicki|Mariusza Kulbickiego]] | Od 2010r zawodniczka sekcji gimnastycznej TS Wisła, trenuje pod kierunkiem [[Małgorzata Solarz–Kulbicka|Małgorzaty Solarz-Kulbickiej]] i [[Mariusz Kulbicki|Mariusza Kulbickiego]] | ||
Linia 97: | Linia 101: | ||
*XI miejsce (wielobój) | *XI miejsce (wielobój) | ||
- | *VIII miejsce (poręcze) | + | *VIII miejsce (poręcze) |
- | + | *VII miejsce (ćw. wolne) | |
+ | |||
+ | 5. Turniej Młodości (edycja jesienna ) w Krakowie (juniorki klasa II elite ) | ||
+ | |||
+ | *VII miejsce (wielobój) | ||
+ | |||
+ | 6. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (kl II elite) w Olsztynie | ||
+ | |||
+ | *II miejsce (srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorek Młodszych) | ||
+ | |||
+ | '''Rok 2016:''' | ||
+ | |||
+ | 1. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zabrzu (juniorki klasa II elite) | ||
+ | |||
+ | *XXIII miejsce | ||
+ | |||
+ | 2. XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Olsztynie (juniorki młodsze kl II elite) | ||
+ | |||
+ | *XIII miejsce (wielobój) | ||
+ | |||
+ | *VI miejsce (równoważnia) | ||
+ | |||
+ | 3. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w Zabrzu | ||
+ | |||
+ | *III miejsce (brązowy medal) | ||
=='''Filmiki:'''== | =='''Filmiki:'''== | ||
+ | |||
+ | [https://www.youtube.com/watch?v=qRIGA4yQz_o Występ Jagody podczas Turnieju Młodości (równoważnia), Kraków 2015] | ||
[https://www.youtube.com/watch?v=ajiQ4ni9OUM&feature=youtu.be Występ Jagody podczas Turnieju Młodości (równoważnia), Zabrze 2015] | [https://www.youtube.com/watch?v=ajiQ4ni9OUM&feature=youtu.be Występ Jagody podczas Turnieju Młodości (równoważnia), Zabrze 2015] |
Aktualna wersja
Jagoda Pałys : ur. 28 czerwca 2003r
Od 2010r zawodniczka sekcji gimnastycznej TS Wisła, trenuje pod kierunkiem Małgorzaty Solarz-Kulbickiej i Mariusza Kulbickiego
Sukcesy:
Rok 2012:
1. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Krakowie (kl młodzieżowa)
- VIII miejsce
Rok 2013:
1. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Krakowie (kl młodzieżowa)
- VII miejsce (wielobój)
- I miejsce (ćw. wolne)
2. Mała Olimpiada Gimnastyczna w Białej Podlaskiej (kl młodzieżowa)
- XIII miejsce (wielobój)
3. Drużynowy Puchar Polski w Nysie (klasa młodzieżowa)
- I miejsce
Rok 2014:
1. Turniej Młodości w Zabrzu (edycja wiosenna) (juniorki klasa II)
- VIII miejsce (wielobój, równoważnia)
- VI miejsce (skok)
- V miejsce (ćwiczenia wolne)
2. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zabrzu (juniorki klasa II)
- XXI miejsce
3. XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zabrzu (juniorki klasa II)
- VIII miejsce (wielobój)
- V miejsce (równoważnia)
- IV miejsce (ćw.wolne)
4. Turniej Młodości (edycja jesienna) w Zabrzu (juniorki klasa II)
- VIII miejsce
5. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (kl II) w Zabrzu
- II miejsce (srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski)
6. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (kl II elite) w Olsztynie
- I miejsce (złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorek Młodszych)
Rok 2015:
1. Turniej Młodości (edycja wiosenna) w Zabrzu (juniorki klasa II elite)
- VII miejsce (wielobój)
- VI miejsce (ćwiczenia wolne)
- VIII miejsce (równoważnia)
2. Eliminacje do IMP w Zabrzu (juniorki klasa II elite)
- XIV miejsce
3. XIV Międzynarodowy Memorial im Miroslava Kojdeckiego w Ostravie (Czechy)
- XVII miejsce
4. Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Nysie (kl II elite )
- XI miejsce (wielobój)
- VIII miejsce (poręcze)
- VII miejsce (ćw. wolne)
5. Turniej Młodości (edycja jesienna ) w Krakowie (juniorki klasa II elite )
- VII miejsce (wielobój)
6. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (kl II elite) w Olsztynie
- II miejsce (srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski Juniorek Młodszych)
Rok 2016:
1. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Zabrzu (juniorki klasa II elite)
- XXIII miejsce
2. XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Olsztynie (juniorki młodsze kl II elite)
- XIII miejsce (wielobój)
- VI miejsce (równoważnia)
3. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek w Zabrzu
- III miejsce (brązowy medal)
Filmiki:
Występ Jagody podczas Turnieju Młodości (równoważnia), Kraków 2015
Występ Jagody podczas Turnieju Młodości (równoważnia), Zabrze 2015
Występ Jagody podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych (poręcze), Zabrze 2014
Czytaj też:
Bardzo dobry start gimnastyczek TS Wisła Kraków
23 czerwca 2015
W Nysie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej w kategorii juniora młodszego.
Zawodniczki Wisły zdobyły 5 medali ( 2 złote, 2 srebrne i 1 brązowy). Medalistkami zostały:
– KOWALSKA Daria – złoty medal – równoważnia, brązowy medal – ćw.wolne
– SKALSKA Kaja – złoty medal – skok ,srebrny medal – ćw.wolne
– KUCAB Monika – srebrny medal – skok
Pozostałe wyniki zawodniczek Wisły:
Wielobój kl.IIE
-7.KOWALSKA Daria 11.PAŁYS Jagoda 19.RĘBACZ Wiktoria
Finały:
-Skok – 6.Rębacz Wiktoria
Poręcze – 8.Pałys Jagoda
-Równoważnia – 1.Kowalska Daria
-Ćw.wolne – 3.Kowalska Daria
Gimnastyczki Wisły V-ce Mistrzyniami Polski Juniorek
11 listopada 2014
W Zabrzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w gimnastyce sportowej. I Drużyna Wisły Kraków w składzie: Kowalska Daria, Skalska Kaja, Pałys Jagoda, Sajduk Wiktoria, Kucab Monika zdobyła drugie miejsce i tytuł V-ce Mistrzyń Polski Juniorek Młodszych na rok 2014. Mistrzyniami Polski została drużyna Iskry Zabrze.
Młodziczki z Pucharem Polski
27 listopada 2013
W Nysie odbył się Drużynowy Puchar Polski w kategorii młodziczek. W stawce szesnastu drużyn najlepsza okazała się Wisła Kraków.
Wiślaczki wystąpiły w składzie:
Daria Kowalska, Kaja Skalska, Jagoda Pałys, Maja Rzepecka, Wiktoria Krupa.
Nasz zespół wyprzedził UKS SMS Olsztyn i NTG Nysa. Druga drużyna Białej Gwiazdy (Klaudia Zawora, Zuzanna Bosak, Wiktoria Rębacz, Weronika Niedźwiecka, Monika Kucab) zajęła szóste miejsce.