Jakub Bubetty

Z Historia Wisły

Jakub Bubetty
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 03.02.1991, Kraków
pozycja bramkarz
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
Wisła Kraków (juniorzy)
2007/08 Wisła Kraków (juniorzy)
2008/09 (j) Wisła Kraków (juniorzy)
2009/10 (j) Wisła Kraków (ME)
2010/11 (w) Wróblowianka Wróblowice
2011/12 (j) Szreniawa Nowy Wiśnicz 3
2012/13 (j) Soham Town Rangers FC
2012/13 (j) Dalin Myślenice 1
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Jakub Bubetty w sezonie 2007/2008.
Jakub Bubetty w sezonie 2007/2008.
Bartosz Matoga Piłkarzem Stycznia 2016.  Od lewej: trener Janusz Adamczyk, Bartosz Matoga, trenerzy Jakub Bubetty, Adrian Filipek.
Bartosz Matoga Piłkarzem Stycznia 2016.
Od lewej: trener Janusz Adamczyk, Bartosz Matoga, trenerzy Jakub Bubetty, Adrian Filipek.
Bartosz Matoga - Piłkarz Sezonu 2015/2016 Akademii. Trenerzy Jakub Bubetty i Adrian Filipek, Bartosz Matoga, szefowie KURO Michał Mazurek i Piotr Kuciel oraz trener Dariusz Wdowczyk.
Bartosz Matoga - Piłkarz Sezonu 2015/2016 Akademii.
Trenerzy Jakub Bubetty i Adrian Filipek, Bartosz Matoga, szefowie KURO Michał Mazurek i Piotr Kuciel oraz trener Dariusz Wdowczyk.
31 października 2015 - Crystal Palace - Manchester United - Jakub Bubetty
31 października 2015 - Crystal Palace - Manchester United - Jakub Bubetty

Jakub Bubetty (ur. 3 lutego 1991 w Krakowie) - wychowanek Wisły, występował w młodzieżowych drużynach na pozycji bramkarza. W Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków pełni funkcję trenera bramkarzy, posiada licencję UEFA B.

Spis treści

Wywiady

Jakub Bubetty: „Dobrze jest raz na jakiś czas wyjść ze swojego podwórka i zobaczyć jak trenują inni”

17 listopad 2015

– Uważam, że są u nas chłopaki, którzy spokojnie poradziliby sobie w akademii Crystal Palace – mówi po dwutygodniowym pobycie w klubie z Premier League Jakub Bubetty. Nasz trener bramkarzy w rozmowie z akademiawisly.pl opowiada między innymi o szkoleniu w Anglii.

Jak się dostałeś do Crystal Palace?

– Mój znajomy Tomek Król pracuje z bramkarzami w akademii Crystal Palace w grupach wiekowych U-9, 10 i 11. Chciałbym mu podziękować za możliwość oglądnięcia od środka jak to tam wygląda.

Od razu byłeś ukierunkowany na Anglię czy był to temat otwarty? – Temat był otwarty.

Mówi się, że akurat w Anglii nie potrafią dobrze szkolić bramkarzy.

– Nie ma co ukrywać – nie ma tam wielkiej filozofii jeśli chodzi o szkolenie bramkarzy, choć liga angielska jest bardzo trudna dla bramkarzy.

Ogólnie jest takie przeświadczenie, że w Anglii bramkarz musi być bardzo dobry fizycznie.

– Warunki fizyczne odgrywają bardzo ważną rolę, choć w drużynie Crystal Palace występuje bardzo dobry bramkarz jak Julian Speroni który mierzy tylko 185 cm wzrostu. Gra na przedpolu oraz gra nogami również odgrywają bardzo ważną kwestie. U nas pierwszej drużynie mamy najlepszy przykład gdzie na co dzień występuje Radosław Cierzniak, bardzo dobrze gra nogami jak i świetnie radzi sobie na przedpolu mimo swojego wzrostu.

Na Twitterze napisałeś, że zawodnicy wiedzą po co przychodzą na trening.

– Widać po nich zaangażowanie od samego początku. W każdej minucie treningu chcą dać z siebie wszystko, dla nich to rzecz normalna. Świadomość tych chłopców jest trochę na innym etapie. Trochę się to różni od tego co jest u nas.

Crystal Palace jest jednym z wielu klubów w Londynie, Arsenal czy Chelsea są bardziej popularne. Oznacza to, że Palace zbiera słabszych piłkarzy?

– Myślę, że zależy to głównie od skautingu. A drugą ważną kwestią jest miejsce zamieszkania, odległość domu zawodnika od akademii nie może przekraczać 90 minut dojazdu. Jest to z góry narzucone przez federacje. Ogólnie w Anglii przydziela się akademiom kategorie. Crystal Palace ma kategorię B ze względu na liczbę obiektów treningowych oraz liczbę trenerów, chociaż patrząc do tego co jest u nas to i tak jest zdecydowanie lepiej. Będąc na meczu młodzieżowym z Tottenhamem Hotspur zwaliło mnie trochę z nóg, jak to wygląda w Spurs.

Ile akademia Crystal Palace ma boisk?

– 8 boisk trawiastych oraz 3 ze sztuczną nawierzchnią w tym jedna kryta. Patrząc w ranking akademii w Anglii, ciężko znaleźć Crystal Palace wysoko. – W kategoriach od U-16 do U-18 są prowadzone rozgrywki, w których Palace nie gra z rywalami typu Arsenal czy Chelsea gdyż te drużyny znajdują się w kategorii A.

Jak to wygląda pod względem stawiania na wychowanków?

– Na dzień dzisiejszy Crystal Palace podreperowało swój budżet, więc nie do końca stawiają na młodzież, nie pchają ich do gry, zresztą jak w większości angielskich klubów.

Których grup wiekowych treningi oglądałeś?

– Od rocznika 2006 do 2000. Już w kategorii U-9 dwie godziny w tygodniu trenują pod okiem trenera bramkarzy, podobnie jak drużyny U-10 i U-11. Od U-12 do U-16 mają dwie pełne jednostki treningowe. Potem idą oni już wyżej, do następnej fazy akademii.

Czyli treningi bramkarskie obowiązują od dziewiątego roku życia.

– Myślę że jest to dobry pomysł. Chciałbym, żeby chłopaki zaczęli się szkolić wcześniej.


Zwykle z różnych opowieści można wywnioskować, że nie ma wielkiej różnicy jeśli chodzi o rodzaj ćwiczeń.

– Treningi są bardzo podobne, lecz dużą uwagę zwraca się na grę nogą. Zresztą w dzisiejszych czasach u bramkarza to podstawa. Na pewno jest zdecydowanie większa intensywność zajęć.

Na co trenerzy w Anglii zwracają uwagę szczególną?

– Główną rolę u bramkarzy odgrywają fizyczność, szybkość i podejmowanie szybkich decyzji na boisku. Już w młodym wieku robione są chłopcom badania i analitycy od razu wiedzą jaki wzrost osiągnie zawodnik. Wiadomo, kontrolują to, aby nie pominąć jakiejś perełki. Uważam, że są u nas chłopaki, którzy spokojnie poradziliby sobie w akademii Crystal Palace.

Mecz Premier League z bliska robi wrażenie?

– Nie ukrywam, że jednym z moich marzeniem było zobaczyć mecz ligi angielskiej na żywo i fajnie, że udało się akurat na spotkanie Crystal Palace z Manchesterem United. Dzięki temu byłem podwójnie szczęśliwy.

Planujesz kolejne staże?

– Jak będzie okazja i pozwoli na to czas, to na pewno. Chcę się cały czas rozwijać, a takie wyjazdy dają taką możliwość. Poza tym uważam że dobrze jest raz na czas wyjść ze swojego podwórka i zobaczyć jak trenują inni. Chciałbym wyjechać do akademii któregoś niemieckiego klubu. Aktualnie interesuje mnie szkolenie młodych zawodników i w tym kierunku chcę się rozwijać. Praca ze starszymi nie jest dla mnie na dzień dzisiejszy priorytetem, numerem jeden jest akademia, tutaj chce posiąść jak najwięcej wiedzy i być w tym „mistrzem”.

Źródło: akademiawisly.pl

JAKUB BUBETTY ŻEGNA SIĘ Z BIAŁĄ GWIAZDĄ

5 lipca 2021

Trener bramkarzy w wiślackiej Akademii – Jakub Bubetty – po ponad siedmiu latach opuszcza Reymonta i kończy swoją przygodę z Wisłą Kraków.

Jakub Bubetty z klubem z Reymonta związany jest od najmłodszych lat. Jako zawodnik przywdziewał w przeszłości przywdziewał koszulkę z białą gwiazdą, występując na pozycji golkipera na szczeblu juniorskim, a także w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy.

W styczniu 2014 roku zasilił szeregi sztabu szkoleniowego Akademii Wisły, obejmując funkcję trenera bramkarzy, którzy pod jego skrzydłami czynili regularne postępy. W minionym sezonie trener Bubetty odpowiadał za rozwój golkiperów w zespołach CLJ U-17 oraz CLJ U-18.

Dziękujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


Wiślacka Szkoła Futbolu jest w: Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków.

24 sierpnia · Kraków ·

🔥👟🌟 Poznajcie trenera i koordynatora Wiślackiej Szkoły Bramkarzy!

⚽ Jakub Bubetty ⚽

Jakub to postać doskonale znana miłośnikom piłki nożnej przy Reymonta 22. Urodził się w Krakowie i jest wychowankiem Wisły Kraków, w której młodzieżowych drużynach występował na pozycji bramkarza.

Jego doświadczenie jako wieloletniego wychowawcy młodych bramkarzy Wisły Kraków stawia go w rzędzie najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Obecnie pełni również funkcję dyrektora Akademii Treningu Bramkarskiego oraz trenera bramkarzy Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Ta współpraca to kolejny duży krok dla Wiślackiej Szkoły Futbolu! Dzięki Jakubowi nasi bramkarze mogą uczestniczyć w specjalistycznych zajęciach, podczas których skupiają się przede wszystkim na rozwoju swoich bramkarskich umiejętności.

W projekcie mogą wziąć udział także bramkarze z innych klubów. Zapisy startują już w piątek 25 sierpnia - zapraszamy!🤩

Jakub Bubetty ponownie w Akademii Wisły!

28.06.2024, 19:00

Od nowego sezonu za szkolenie bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków odpowiadał będzie Jakub Bubetty. 33-letni trener bramkarzy ponownie wiąże się z klubem z Reymonta po 3 latach przerwy. W Akademii Wisły będzie pełnił rolę koordynatora pionu bramkarskiego oraz szkoleniowca młodych golkiperów w drużynach od U-16 do U-14.

Urodzony 3 lutego 1991 roku Jakub Bubetty z Wisłą Kraków związany jest od najmłodszych lat. Trener bramkarzy w przeszłości występował z Białą Gwiazdą na piersi w drużynach młodzieżowych. Trenerskie doświadczenie zdobywał podczas staży w takich klubach jak angielskie Crystal Palace czy grecki Olympiakos Pireus, a w 2014 roku dołączył do sztabu szkoleniowego Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, obejmując funkcję trenera młodych golkiperów.

Bubetty miał okazję pracować wraz z bramkarzami kategorii wiekowych U-19 czy U-17, zdobywając w sezonie 2020/2021 wicemistrzostwo Polski ze starszym zespołem. W wiślackiej Akademii pracował do 2021 roku.

Po trzyletniej przerwie 33-letni szkoleniowiec powraca na R22, aby objąć funkcję koordynatora pionu bramkarskiego w Akademii oraz znów szkolić młodych golkiperów, tym razem w drużynach od U-16 do U-14. Jakub Bubetty legitymuje się licencją trenerską UEFA B Goalkeeper.

Wielki powrót i wielka ekscytacja

Jakub Bubetty wraca do swojego rodzimego klubu po trzech latach przerwy. Jak sam mówi, wydarzenie to jest dla niego jak powrót do domu. 33-letni szkoleniowiec chce kontynuować swoją misję rozpoczętą 10 lat temu. W nowym sezonie z wiślacką młodzieżą między słupkami pracować będzie łącznie 4 szkoleniowców, w tym Bubetty, który będzie również odpowiedzialny za plan szkolenia.



„Ponowne dołączenie do wiślackiej Akademii oznacza przede wszystkim powrót do mojego piłkarskiego i trenerskiego domu. Jako zawodnik i trener spędziłem tutaj prawie 20 lat i jest to znaczna część mojego życia. Ten klub w dużej mierze ukształtował mnie zarówno jako człowieka, jak i trenera. Wiele zawdzięczam temu miejscu i ludziom, których miałem możliwość tutaj spotkać. Czuję pewnego rodzaju ekscytację z powodu powrotu. Nie ma co ukrywać, że przez te minione trzy lata wyciągnąłem dużo wniosków ze swojej pracy w Akademii Wisły, co pozwoliło mi złapać trochę inną perspektywę patrzenia na różne sprawy, które są istotne w szkoleniu bramkarzy. Wracam kontynuować misję, którą rozpocząłem, gdy zaczynałem pracę w klubie” – mówi Jakub Bubetty.

Powracający do wiślackiej Akademii trener bramkarzy wspomina swoją poprzednią przygodę w klubie z R22. Szkoleniowiec opowiedział także, czym charakteryzuje się jego podejście do szkolenia młodych bramkarzy.

„Uważam, że było to wspaniałe 8 lat. Poznałem tutaj wielu świetnych ludzi i nabyłem ogrom trenerskiej wiedzy. Takie chwile jak pierwsze powołanie moich podopiecznych do kadry Polski, czy ich udział w treningu z pierwszą drużyną na pewno pozostaną w pamięci na zawsze. Ważnym momentem dla mnie było także zdobycie wicemistrzostwa Polski z zespołem U-19. Tak jak mówiłem wcześniej, wiele zawdzięczam temu klubowi” - stwierdził.


„Mocno stawiam na indywidualne podejście do zawodnika. Staram się stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju dla wszystkich bramkarzy i na pewno dużo wymagam od swoich podopiecznych. Myślę, że jednocześnie daje im od siebie wiele wsparcia i zawsze mogą na mnie liczyć. Również zachęcam ich, aby każdego dnia stawali się lepszą wersją siebie” – zakończył szkoleniowiec.

Trenerze, witamy ponownie w wiślackiej rodzinie!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl