Kacper Chełmecki

Z Historia Wisły

Kacper Chełmecki - zawodnik drużyny rocznika 2004 Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

Spis treści

Sezon 2014/2015

zawodnik drużyny U-11 (Orliki)

Sezon 2016/2017

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-14 (Trampkarze Młodsi)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-15 (Trampkarze/Juniorzy U-15)

Artykuły. Wywiady

Kacper Chełmecki z pierwszym profesjonalnym kontraktem

Dwa lata po przyjściu do Wisły Kraków Kacper Chełmecki złożył podpis pod swoim pierwszym profesjonalnym kontraktem. Zawodnik, który 7 marca obchodził 15. urodziny związał się z klubem umową na okres trzech lat.


05.07.2019r.

Piotr Truchlewski

Przemysław Marczewski

Kacper Chełmecki to napastnik, który w Krakowie zameldował się latem 2017 roku. Wcześniej występował w Dunajcu Nowy Sącz, w barwach którego ze świetnej strony zaprezentował się, między innymi, podczas 29. Turnieju im. Adama Grabki. W finałach rozgrywanych na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odebrał z rąk Rafała Pietrzaka statuetkę dla MVP zawodów. Niecały miesiąc później był już graczem Białej Gwiazdy. Pierwszy raz Wisła zainteresowała się młodym zawodnikiem, gdy jego ówczesny trener z Zawiszy Rożnów skontaktował się z Rafałem Wisłockim, informując go, że prowadzi zdolnego zawodnika. Po dwóch latach ten właśnie piłkarz pierwszy raz przywdział trykot z białą gwiazdą.

Chełmecki to zawodnik ofensywny, najczęściej występujący jako środkowy napastnik, choć trenerzy wystawiali go też na lewym skrzydle. Wiosną strzelił pięć goli w zespole CLJ U15 oraz jednego w CLJ U17. Sezon 2018/19 był udany dla Chełmeckiego także pod względem powołań do reprezentacji Polski do lat 15. Kilkukrotnie znalazł się w orbicie zainteresowań selekcjonera i przyjeżdżał na konsultacje szkoleniowe.

Źródło: wisla.krakow.pl


Chełmecki: Marzenia są na wyciągnięcie ręki

Biała Gwiazda zainaugurowała przygotowania do rundy wiosennej, która rozpocznie się już za niespełna cztery tygodnie. Do treningów z pierwszym zespołem przystąpił także występujący na co dzień w zespole CLJ U-18 Kacper Chełmecki, który opowiedział o swoich odczuciach po premierowych zajęciach pod wodzą trenera Hyballi.


07.01.2021r.

Jakub Sumera

400mm

Młody napastnik nie krył zadowolenia z faktu, iż może trenować wraz z pierwszym zespołem i przyznał, że stanowi to dla niego wielką motywację do dalszej pracy. „Na pewno dzisiejszy trening różnił się od tego na szczeblu juniorskim. Tego się jednak spodziewałem i byłem na to przygotowany. Jestem podekscytowany faktem, że znalazłem się w tym miejscu, że mogę trenować z pierwszą drużyną. Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, a także ogromna motywacja do ciężkiej pracy”- rozpoczął zawodnik.


Ważne wsparcie


W trakcie zajęć młodzi piłkarze mogli liczyć na wsparcie swoich starszych kolegów, którzy przyjęli ich z wielkim entuzjazmem. „Zawodnicy przyjęli nas bardzo pozytywnie. Służyli dobrą radą i byli bardzo pomocni. Podpowiadali nam, jak ustawiać się na boisku, co na pewno było dla nas dużym ułatwieniem” - dodał młody Wiślak.


Zrealizować marzenia


Dla Kacpra Chełmeckiego rok 2021 rozpoczął się bardzo dobrze, bo od treningów z pierwszą drużyną 13-krotnego mistrza Polski. 16-letni zawodnik zdradził również swoje cele na najbliższą przyszłość. „Przede wszystkim chcę zostać w pierwszej drużynie i oczywiście zadebiutować w Ekstraklasie. Moje marzenia są teraz na wyciągnięcie ręki, więc trzeba pokazać się z jak najlepszej strony i walczyć o ich realizację”- zakończył.


Źródło: wisla.krakow.pl

KACPER CHEŁMECKI NA DŁUŻEJ W WIŚLE

27 sierpnia 2021

17-letni Kacper Chełmecki, który na co dzień reprezentuje Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18, przedłużył swój kontrakt z krakowskim klubem. Młody napastnik podpisał umowę, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

Kacper Chełmecki urodził się 7 marca 2004 roku. Swoją piłkarką przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach GKS Zawiszy Rożnów oraz Dunajca Nowy Sącz, skąd w 2017 roku przeniósł się pod Wawel, zasilając szeregi Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Młody napastnik czynił przy Reymonta regularne postępy, występując kolejno na szczeblach U-14, CLJ U-15, CLJ U-17, a także CLJ U-18, gdzie w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań i z 21 bramkami na koncie został królem strzelców rozgrywek, przyczyniając się do wywalczenia przez krakowian tytułu wicemistrza Polski. Ponadprzeciętne umiejętności 17-latka zostały dostrzeżone także przez sztab szkoleniowy pierwszego zespołu 13-krotnego mistrza Polski, umożliwiając zawodnikowi zaprezentowania swojego potencjału u boku piłkarzy ekstraklasowej drużyny.

Kacper! Gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju oraz debiutu na murawie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

Kacper Chełmecki wypożyczony do ŁKS-u Łagów

Napastnik krakowskiej Wisły Kacper Chełmecki - występujący na co dzień na szczeblu CLJ U-18 - rundę wiosenną spędzi w ŁKS-ie Łagów. Zawodnik do trzecioligowej drużyny trafił na zasadzie wypożyczenia, które wygaśnie 30 czerwca 2022 roku.


02.02.2022r.

Redakcja

Kacper Chełmecki do Wisły Kraków dołączył w 2017 roku z Dunajca Nowy Sącz. Z biegiem czasu stał się jedną z ważniejszych postaci w drużynie prowadzonej przez trenera Adriana Filipka, często pojawiając się na boisku i przede wszystkim będąc niezwykle skutecznym graczem. To właśnie młody Wiślak na koniec poprzedniej edycji rozgrywek został Królem Strzelców z liczbą 21 zdobytych bramek.

W sezonie 2021/2022 Kacper Chełmecki na boiskach Centralnej Ligi Juniorów U-18 pojawiał się we wszystkich z możliwych meczów, notując łącznie 17 występów. W tym czasie aż 11-krotnie trafiał do siatki rywali i zanotował jedną asystę.

Powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chełmecki wypożyczony do ŁKS-u Łagów

18-letni Kacper Chełmecki w sezonie 2022/2023 w dalszym ciągu przywdziewał będzie koszulkę ŁKS-u Łagów. Napastnik, który Białą Gwiazdę reprezentował dotychczas na boiskach Centralnej Ligi Juniorów, uda się na wypożyczenie, które obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku. W umowie zapisana została opcja skrócenia pobytu zawodnika i wcześniejszego powrotu pod Wawel.


23.07.2022r.

Redakcja

Kacper Chełmecki w barwach ŁKS-u Łagów występował już w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wówczas młody napastnik rozegrał 11 spotkań na szczeblu trzeciej ligi, w których zdobył 2 bramki.

Powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Kacper Chełmecki wypożyczony do Stali Stalowa Wola

19-letni Kacper Chełmecki sezon 2023/2024 spędzi na wypożyczeniu na szczeblu drugiej ligi w Stali Stalowa Wola. Wcześniej napastnik przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków, który obowiązywał będzie do 30 czerwca 2025 roku.


23.06.2023r.

Redakcja


W minionej edycji rozgrywek Kacper Chełmecki reprezentował najpierw ŁKS Łagów, który nie dokończył jednak sezonu i z powodów organizacyjnych zmuszony był wycofać się z rozgrywek. Tam zaliczył 16 spotkań i strzelił 3 bramki. W rundzie wiosennej trafił do KS Wiązownica, gdzie rozegrał 16 meczów, w tym 14 od pierwszej minuty i zdobył 5 goli.

Powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl