Kamil Witkowski

Z Historia Wisły

Kamil Witkowski w duecie z Kmiecikiem

10. stycznia 2004,

Podczas dzisiejszego spotkania rezerwistów w formacji ataku drużyny "niebieskich" Grzegorzowi Kmiecikowi towarzyszył Kamil Witkowski. Jest to 19-letni napastnik, który dziesięć lat spędził w Ameryce, a do Wisły trafił z Motoru Lublin.

Sympatyczny, śniady, mówiący z akcentem zza Oceanu piłkarz urodził się 4. grudnia 1984. W USA poznano się na jego talencie i trafił do reprezentacji Stanów Zjednocznych U-17, w której rozegrał kilka meczów towarzyskich. Nie mógł grać w meczach oficjalnych, gdyż nie posiadał amerykańskiego obywatelstwa. Trenerzy liczyli, że będzie wytępował także w kadrze U-18, lecz wtedy Kamil wrócił do Polski. W kraju zaczepił się w trzecioligowym Motorze Lublin. W tym sezonie, grając głównie jako rezerwowy, strzelił pięć bramek.

Trener Antoni Szymanowski potwierdził fakt, że Witkowski jest już zawodnikiem Wisły, sam piłkarz zapytany o swą obecną sytuację w drużynie Białej Gwiazdy odpowiedział: - Nie podpisaliśmy tu jeszcze żadnego kontraktu, wiem, że czekają mnie kolejne badania i że pobyt tutaj sprawia mi przyjemność. Narazie oczywiście zostałem tu ściągnięty pod kątem gry w drużynie rezerwowej i tak będzie przynajmniej do końca sezonu.

(nikol)