Klemens Bogdanowicz

Z Historia Wisły

Klemens Bogdanowicz ( ur. 23 listopada 1902 w Wieliczce - zm. 16 czerwca 1983 w Krakowie ) - Założyciel sekcji bokserskiej w Wiśle w 1931 roku.

‎‎

Spis treści

Kronika sportowa (boks)

1945

  • Marzec. Wybór władz sekcji: kierownik techniczny Klemens Bogdanowicz.

Galeria

Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1983, nr 142 (18/19 VI) nr 10711

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 16 czerwca 1983 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł, w wieku 81 lat Klemens BOGDANOWICZ Honorowy. Prezes Okręgowego Związku Bokserskiego w Krakowie, długoletni działacz i sędzia sportu pięściarskiego, b. prezes i wiceprezes ds. sędziowskich Krakowskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, wychowawca wielu pokoleń sędziów bokserskich, założyciel sekcji bokserskiej i długoletni członek Rady Seniorów GTS „Wisła”, odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Krzyżem Zasługi, Złotą Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej” oraz Złotą i Srebrną Odznaką „Za Pracę Społeczną dla Miasta Krakowa”.

W Zmarłym utraciliśmy wybitnego działacza sportowego, bez reszty oddanego swej umiłowanej dyscyplinie sportu.

Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca, o godz. 10, na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

ZARZĄD OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU BOKSERSKIEGO W KRAKOWIE


Gazeta Krakowska. 1983, nr 143 (20 VI) nr 10712

PAMIĘCI KLEMENSA BOGDANOWICZA

W Krakowie zmarł w wieku 81 lat jeden z najbardziej zasłużonych działaczy bokserskich Klemens Bogdanowicz. Na początku lat 20.

występował na ringu, stoczył 37 walk. Po trzech latach zakończył czynną karierę pięściarską, ale nie zerwał więzów ze sportem. W 1931 r.

założył sekcję bokserską w Wiśle, był też znanym sędzią bokserskim. Prowadził jako arbiter pojedynki m. in. podczas igrzysk olimpijskich w Tokio.

Był prezesem Krakowskiego Okręgowego Związku Bokserskiego, ostatnio był jego prezesem honorowym. Odznaczony został m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej.

Pogrzeb K. Bogdanowicza odbędzie się dziś o godz. 19 na cmentarza Rakowicki