Marcin Pluta

Z Historia Wisły

Marcin Pluta
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 20.06.1986, Kraków
wzost/waga 186/80
pozycja obrońca
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
-2004 Hutnik Kraków
2004-2014 Garbarnia
2014-2016 Poroniec Poronin
2016- Unia Oświęcim
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Marcin Pluta, 2016.Źródło: akademiawisly.pl
Marcin Pluta, 2016.
Źródło: akademiawisly.pl
Marcin Pluta.Źródło: akademiawisly.pl
Marcin Pluta.
Źródło: akademiawisly.pl

Marcin Pluta urodził się 20 czerwca 1986 roku i w poprzednim sezonie trenował trampkarzy Garbarni Kraków. Posiada licencję UEFA B. Oprócz kariery trenerskiej, Pluta wciąż kontynuuje grę w piłkę. Nowy trener Akademii jest wychowankiem Hutnika Kraków, ale w wieku 18 lat przeniósł się do Garbarni, w której, w latach 2008 – 2014, był podstawowym środkowym obrońcą. Z Brunatnymi spędził dwa sezony w II lidze, będąc wtedy również kapitanem drużyny. Na początku 2015 roku przeniósł się do Porońca Poronin, gdzie grał m.in. u boku Macieja Żurawskiego i Marcina Malinowskiego. Podobnie jak w Garbarni grał w pierwszym składzie. Wiosną tego roku, po wycofaniu się drużyny z rozgrywek, przeniósł się do Unii Oświęcim. W Akademii Pluta obejmie Wisłę Kraków U16 (rocznik 2001).

Data publikacji: 12.07.2016
Źródło: akademiawisly.pl

Artykuły. Wywiady

Marcin Pluta trenerem drużyny U-18

Marcin Pluta będzie w przyszłym sezonie prowadził drużynę CLJ U-18, zastępując Pawła Regulskiego. Szkoleniowiec od trzech lat związany jest Akademią Piłkarską Wisły Kraków, pracując z drużynami w kategorii junior młodszy.


08.07.2019r.

Redakcja


Marcin Pluta urodził się 20 czerwca 1986 roku, jest wychowankiem Hutnika Kraków, ale na piłkarskie wody wypłynął w Garbarni Kraków, której barwy reprezentował w latach 2008-2014. Wraz z Brązowo-Białymi spędził dwa lata w II lidze, pełniąc również rolę kapitana zespołu. Pluta do Wisły trafił latem 2016 roku, obejmując drużynę U-16. W kolejnych sezonach prowadził zespół U-17, z którym - w duecie z Adrianem Filipkiem - awansował do Centralnej Ligi Juniorów. W minionym sezonie Biała Gwiazda pod jego wodzą zakończyła zmagania w rundzie jesiennej na pierwszym miejscu, natomiast wiosną - gdy wielu zawodników z rocznika 2002 przeniosło się do zespołu U-18 - zajęła trzecie miejsce.

Źródło: wisla.krakow.pl

Pluta: Nie będziemy zmieniać DNA naszego klubu

Za nami pierwszy tydzień okresu przygotowawczego juniorów starszych Białej Gwiazdy, którzy wystąpią w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Nowym opiekunem zespołu w tej kategorii wiekowej został Marcin Pluta, z którym porozmawialiśmy o nowym wyzwaniu.


14.07.2019r.

Krzysztof Pulak

B. Ziółkowski


W sobotę sztab szkoleniowy zakończył tygodniowy cykl przygotowań wewnętrzną grą. „Podzieliliśmy zespół na trzy drużyny, z powodu urazów jedna z tych ekip była wspierana przez inne. Dwa zespoły grały przeciwko sobie, natomiast w tym czasie trzecia grupa pracowała z trenerem przygotowania motorycznego. Każdy mecz trwał 30 minut, nie narzucaliśmy naszym zawodnikom żadnych zadań. Chcieliśmy zobaczyć, czy realizują różne aspekty, nad którymi pracowaliśmy w trakcie tygodnia, a także ocenić ewentualną przydatność dla zespołu w zbliżających się rozgrywkach” - powiedział nowy szkoleniowiec zespołu U-18.

Wyniki testów

„Grupa, która zgłosiła akces do gry w Wiśle, jest niezwykle wyrównana i nie ukrywam, że mamy dylemat dotyczący wyboru piłkarzy. Dlatego daliśmy czas sobie do końca weekendu, aby wszystko przeanalizować. Rozmawialiśmy o zawodnikach z całym sztabem trenerskim i żaden z graczy nie otrzymał jeszcze informacji zwrotnej. Będziemy się z nimi kontaktować w taki sposób, aby wybrana grupa dołączyła do treningu już od poniedziałku. Może się również zdarzyć, że niektórym zawodnikom będziemy chcieli się dokładniej przyjrzeć i wówczas wydłużymy okres testowy w ich przypadku o tydzień” - stwierdził w rozmowie Marcin Pluta.

Oprócz zawodników starających się o występy z białą gwiazdą na piersi, należy również pamiętać o piłkarzach, którzy są już w kadrze. „Upływający tydzień jest tygodniem testowych treningów, aczkolwiek nie zapominamy o tym, że by cały czas stymulować chłopców pod kątem nowego sezonu. Akurat w tym tygodniu trenowaliśmy na Reymonta ze względu na liczebność grupy. Mimo zwiększonej liczby piłkarzy, jesteśmy w stanie utrzymać intensywność zajęć na wysokim poziomie. Odbija się to na długości trwania treningu, ale jest to naturalna kolej rzeczy” - wyjaśnił opiekun drużyny.

Pewne doświadczenie

Trzonem drużyny będą piłkarze, którzy jeszcze dwa miesiące temu mogli rywalizować w CLJ U-17. „Kilku zawodników w rocznika 2002 grało już intensywnie podczas minionego sezonu CLJ U-18. Również część zawodników z rocznika 2003 uczestniczyła regularnie wiosną w meczach na tym szczeblu, więc można powiedzieć, że mają pewne doświadczenie. W tym momencie żaden z piłkarzy z rocznika 2002 nie odszedł z klubu. Natomiast ostateczny kształt kadry i liczba dostępnych graczy będą się dopiero formowały. Trudno na tym etapie wyrokować, jaki będzie końcowy efekt w zespole U-18” - zaznaczył Marcin Pluta.

Zespół naczyń powiązanych

Ważną kwestią dla sztabu szkoleniowego będzie pełna współpraca z trenerem Adrianem Filipkiem, który objął drużynę IV-ligowych rezerw. „Wielokrotnie rozmawialiśmy już na temat rezerw i tego, którzy zawodnicy z mojej drużyny powinni tam występować. Może być to czasami trudne, bowiem przy wyjazdach trzeba na tyle rozsądnie dysponować zawodnikami, by obie drużyny były optymalnie przygotowane do spotkania. Wiadomo, wszystko jest też uzależnione od sytuacji kadrowej w pierwszym zespole. To wszystko jest zespołem naczyń powiązanych i będziemy starać się jak najlepiej dla zawodników pod kątem rozwoju” - opowiadał szkoleniowiec drużyny U-18.


Jak drającą drużynę będzie chciał oglądać w lidze jej opiekn? „Na pewno będziemy starać się wprowadzać własne pomysły i realizować różne myśli taktyczne na przestrzeni rozgrywek, ale będą one tożsame z miejscem, w którym są chłopcy. Wisła zawsze była kojarzona z technicznym futbolem i posiadaniem piłki, więc nie będziemy zmieniać tego DNA. To będzie się bardzo dobrze uzupełniać z tym, czego trener Stolarczyk oczekuje od swoich zawodników. Wisła charakteryzowała się swoim stylem i grą ofensywną. Ja jestem tak samo ukierunkowany. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze będzie się to łączyło z efektem końcowym w postaci wygranych spotkań, ale stwarzamy graczom możliwości treningowe i meczowe. To w perspektywie czasu ma im pomóc w obecności w zespole seniorów. Miejmy nadzieję, ża taki zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty" - zakończył trener Marcin Pluta, któremu życzymy powodzenia.

Źródło: wisla.krakow.pl