Piotr Ćwik

Z Historia Wisły

Piotr Ćwik - ur. 25 października 2002. W sezonie 2023/24 włączony do drużyny rezerw Wisły.

Spis treści

Piotr Ćwik i Wiktor Szywacz z profesjonalnymi kontraktami

W piątkowe popołudnie dwóch zawodników zespołu CLJ U-18 podpisało z krakowskim klubem profesjonalne kontrakty. Wisła zdecydowała się wykupić wypożyczonego z Motoru Lublin 17-letniego Piotra Ćwika, który związał się z Białą Gwiazdą roczną umową. Na podobny okres czasu swój kontrakt parafował także 18-letni Wiktor Szywacz.


17.07.2020r.

Redakcja

J. Żmijewska

Wiktor Szywacz urodził się 6 czerwca 2002 roku. Do Wisły trafił w 2008 roku podczas zajęć naborowych. W następnych latach przechodził przez kolejne szczeble, występując w młodzieżowych zespołach Białej Gwiazdy. W sezonie 2014/2015 był wyróżniającym się zawodnikiem drużyny prowadzonej przez trenera Michała Janię, dzięki czemu otrzymał nagrodę Piłkarza Sezonu Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków. W rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów w sezonie 2019/2020 w szeregach zespołu CLJ U-18 wystąpił w 15 spotkaniach, notując w nich 3 bramki i zaliczając 2 asysty.

Z kolei Piotr Ćwik, który urodził się 25 października 2002 roku, trafił na Reymonta przed startem poprzedniego sezonu w ramach wypożyczenia z Motoru Lublin. Białą Gwiazdę miał możliwość reprezentować w zespole U-18 na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, występując w 12 spotkaniach i strzelając 1 bramkę. W tym czasie 17-letni zawodnik zdołał przekonać do siebie sztab szkoleniowy, dzięki czemu w kolejnym sezonie będzie mógł ponownie przywdziewać koszulkę z białą gwiazdą na piersi.

Powodzenia!


Źródło: wisla.krakow.pl


Piotr Ćwik podpisał nowy kontrakt z Wisłą

Czwartek, 15 kwietnia 2021 r.

Nowy kontrakt z Wisłą Kraków podpisał 18-letni ofensywny pomocnik Piotr Ćwik, który reprezentuje "Białą Gwiazdę" na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.

Piotr Ćwik urodził się 25 października 2002 roku i jest wychowankiem Motoru Lublin, skąd w 2019 roku trafił na Reymonta, zasilając szeregi zespołu CLJ U-18.


Źródło: wisla.krakow.pl

PIOTR ĆWIK NA DŁUŻEJ Z WISŁĄ

15 kwietnia 2021

W czwartkowe popołudnie nowy kontrakt z krakowską Wisłą podpisał 18-letni ofensywny pomocnik Piotr Ćwik, który obecnie reprezentuje Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku.


Piotr Ćwik urodził się 25 października 2002 roku i jest wychowankiem Motoru Lublin, skąd w 2019 roku trafił na Reymonta, zasilając szeregi zespołu CLJ U-18. Zawodnik, którego nominalną pozycją jest środek pomocy, w swoim pierwszym sezonie w wiślackich barwach rozegrał 12 spotkań i zdobył 1 bramkę.

W lipcu 2020 roku zawodnik podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z krakowskim klubem, a dzięki dobrym występom w trwających rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, gdzie zagrał w 19 meczach i zanotował 3 trafienia, zapracował na kolejną szansę, dzięki czemu przez kolejne lata będzie mógł przywdziewać trykot z białą gwiazdą na piersi.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


ĆWIK: SWOJE CELE CHCĘ REALIZOWAĆ PRZY REYMONTA

16 kwietnia 2021

18-letni Piotr Ćwik w czwartek związał się z Białą Gwiazdą nową umową, na mocy której do 30 czerwca 2023 roku będzie przywdziewał wiślacki trykot i spełniał swoje piłkarskie marzenia.


Chwilę po podpisaniu 18-letni pomocnik podzielił się swoimi odczuciami, które towarzyszyły mu w tym wyjątkowym dniu. „Jest to dla mnie szczególny dzień. Bardzo się cieszę i dziękuję osobom decyzyjnym za okazane zaufanie. Nie będę jednak ukrywał, że ciężko na nie pracowałem, dlatego odczuwam wielką satysfakcję z faktu, że mi się to udało i nadal mogę grać dla Wisły. Przede mną jednak kolejne kroki i cele, które chcę realizować przy Reymonta” – rozpoczął Ćwik.

Patrząc przed siebie

Dobra postawa na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów sprawiła, że Piotr Ćwik przez kolejne lata będzie mógł przywdziewać koszulkę z białą gwiazdą. Młody Wiślak podsumował dotychczasowy pobyt przy Reymonta i podzielił się również swoimi planami na nieodległą przyszłość „Jestem zadowolony z tego okresu, jednak muszę w tym miejscu podkreślić rolę trenerów i kolegów z drużyny, dzięki którym każdego dnia staję się coraz lepszym zawodnikiem, a gra w piłkę sprawia mi wielką frajdę. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł regularnie trenować z pierwszym zespołem, a następnie spełnię swoje wielkie marzenie i zadebiutuję w Ekstraklasie” – powiedział.

Czerpać garściami

Przed 18-latkiem ostatnie miesiące na szczeblu CLJ. Jakie cele na ten czas stawia sobie pomocnik? „Chciałbym jak najlepiej wykorzystać to ostatnie pół roku w juniorach, czerpać garściami z każdego treningu oraz meczu i jeszcze bardziej się rozwinąć. Oczywiście liczę na to, że po ostatniej kolejce będziemy mogli cieszyć się z mistrzostwa Polski, bo posiadamy wszystko, by to osiągnąć” – zakończył swoją wypowiedź Piotr Ćwik.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


PIOTR ĆWIK WYPOŻYCZONY DO ORLĄT RADZYŃ PODLASKI

29 lipca 2021

18-letni Piotr Ćwik w sezonie 2021/2022 cennego doświadczenia będzie nabywał na trzecioligowych boiskach, występując w zespole Orlęta Radzyń Podlaski, do którego trafił na zasadzie wypożyczenia.

Piotr Ćwik szeregi krakowskiej Wisły zasilił latem 2019 roku, przenosząc się na Reymonta z Motoru Lublin. Zawodnik koszulkę z białą gwiazdą przywdziewał na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18, gdzie pod czujnym okiem trenera Adriana Filipka podnosił swoje piłkarskie umiejętności, co przekładało się na jego boiskową postawę. Ćwik był ważnym ogniwem drużyny, która w poprzednim sezonie wywalczyła tytuł wicemistrza Polski juniorów. Potencjał młodego zawodnika dostrzegli także członkowie sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny 13-krotnego mistrza Polski, w szeregach której 18-latek mógł wystąpić podczas meczów kontrolnych.

Powodzenia!


Źródło: wisla.krakow.pl

PIOTR ĆWIK: „CZUJĘ SIĘ NA SIŁACH, ABY GRAĆ W WYŻSZEJ LIDZE I BĘDĘ ROBIŁ WSZYSTKO, BY TO UDOWODNIĆ”

15 kwietnia 2022

18- letni Piotr Ćwik w czerwcu 2021 roku świętował wicemistrzostwo Polski juniorów, a sezon 2021/2022 rozpoczął, na zasadach wypożyczenia, w zespole Orlęta Radzyń Podlaski, gdzie zdobywa cenne doświadczenie na trzecioligowych boiskach. W aktualnym sezonie wystąpił w 22 meczach, w tym 11. od początku, zdobył jedną bramkę.

NABÓR DO SZKOŁY WISŁY KRAKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/23

– Początki nie były łatwe, ale z dnia na dzień czułem się coraz lepiej. Myślę, że można powiedzieć, że jestem zadowolony z wypożyczenia, ponieważ daje mi to szansę ogrania się na poziomie seniorskim – powiedział Piotr, zapytany o zadowolenie z pobytu w obecnym klubie. W Orlętach młody zawodnik doświadcza tego, jak bardzo gra w juniorach różni się od tej w seniorach. Każda minuta na boisku to dla niego cenna lekcja, z której chce czerpać jak najwięcej, aby móc w kolejnym sezonie zagrać na wyższym szczeblU-

Członkowie nowego zespołu przyjęli Piotrka bardzo życzliwie i przyjacielsko, okazując mu wsparcie i dbając o to, aby czuł się u nich komfortowo. – Mamy „młodą szatnie”, każdy z każdym świetnie się dogaduje. Mam paru kolegów, z którymi znam się już dłuższy czas i dzięki temu łatwiej było mi się zaaklimatyzować i poczuć się pewnie w drużynie. Przekonałem się, że panuje tutaj świetna atmosfera – każdy zdaje sobie sprawę, kiedy można sobie pożartować i dać sobie trochę luzu, ale kiedy przychodzi trening, wszyscy pracujemy na 100% – ocenia swoją drużynę Piotr Ćwik.

Według 19- latka sposób trenowania pomiędzy III ligą a CLJ jest bardzo podobny. Treningi są wymagające i intensywne, dzięki czemu podczas meczu łatwiej jest operować piłką pomimo zmęczenia. Młody zawodnik, przechodząc z wiślackiego zespołu U-18 do ówczesnego klubu, był do nich dobrze przygotowany. – Trening piłkarski jest bardzo podobny. Jedyna różnica jest taka, że w Wiśle trenowaliśmy dużo z trenerem przygotowania motorycznego, a w Orlętach jest tego trochę mniej – podzielił się swoimi spostrzeżeniami pytany.

O swoich ambicjach Ćwik mówi bardzo jasno. Jest zdeterminowany, aby piąć się coraz wyżej i ciężko pracuje na swój rozwój. – Uważam, że poprzeczkę trzeba stawiać sobie wysoko. W tej chwili jestem na wypożyczeniu w 3 lidze, ale za pół roku mogę być w zupełnie innym miejscU- Piłka nożna jest nieobliczalna i w przeciągu paru miesięcy wszystko może się zmienić, dlatego ciągle pracuję nad tym, żeby z dnia na dzień stawać się lepszym. Myślę, że czuję się na siłach by grać w wyższej lidze i będę robił wszystko, aby to udowodnić – mówi.

Na pytanie, czy utrzymuje kontakt z ekipą wicemistrzów Polski, czyli swoją poprzednią drużyną, Piotr odpowiedział: – Oczywiście, że tak! Drużyna z tamtego sezonu była dla mnie jak rodzina – każdego z chłopaków mile wspominam. Z tamtej ekipy zostało mi wiele przyjaciół, z którymi mam stały kontakt i często ze sobą rozmawiamy. Mam nadzieję, że w tym sezonie chłopakom uda się wygrać mistrzostwo, gdyż wiem, że stać ich na to. W każdym meczu mocno im kibicuję i trzymam kciuki, aby ten cel został zrealizowany.

Na początku marca do zespołu Orlęta Radzyń Podlaski został również wypożyczony kolega Ćwika – Paweł Koncewicz- Żyłka. 18- letni zawodnik to kompan Piotrka z tego samego składu Wisły Kraków, a wiadomość, że Paweł dołączył do Orląt, bardzo go usatysfakcjonowała.

– Naprawdę cieszę się, że Paweł przyszedł do nas. Mamy bardzo dobry kontakt, cały czas ze sobą rozmawiamy i często wspominamy historie, które miały miejsce rok czy dwa lata temu jeszcze w Krakowie – podzielił się swoimi odczuciami aktualny wicemistrz Polski junior.

Rozmawiała Anna Gawęda.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl