Sebastian Oberc

Z Historia Wisły

Sebastian Oberc - ur. w 1976 w Brzozowie, aktor teatralny związany z Teatrem Starym, Łaźnią Nową i Teatrem Bagatela, sympatyk Wisły.

Sebastian Oberc współtworzył Radio Biała Gwiazda.

Zobacz też

Wiślacka Bagatela

28-04-2009

We wtorkowy wieczór większość piłkarzy Białej Gwiazdy nie zasiadła przed telewizorami, aby oglądać hit Ligi Mistrzów: FC Barcelona-Chelsea FC, ale wybrała się wraz żonami do teatru Bagatela na spektakl "Seks nocy letniej".

Trener Maciej Skorża zabierał już swoich podopiecznych na paintball, gokarty, teraz przyszedł czas na teatr. Kraków to miasto pełne artystów, teatrów, stąd pomysł, aby w gronie rodzinnym piłkarze wybrali się do krakowskiej Bagateli na komediowe przedstawienie na podstawie tekstu Woody Allena „Seks nocy letniej”, w adaptacji scenicznej Jurgena Fischera.

Lekka komedia o miłości, zazdrości, seksie i świecie metafizycznym spodobała się nie tylko zgromadzonym piłkarzom, ale także dyrektorowi sportowemu Wisły, Jackowi Bednarzowi.

Piłkarze szybko wypatrzyli wśród aktorów doskonale znane im twarze! To Sebastian Oberc oraz Jakub Bohosiewicz, którzy tworzą Radio Biała Gwiazda! W spektaklu zaś zagrali swoich przyjaciół, którzy niestety zakochują się w tej samej kobiecie. Jakub, czyli teatralny Maxwell próbuje nawet popełnić samobójstwo, ale żeby dowiedzieć się jak potoczą się losy Wiślackich bohaterów, musicie się udać do teatru sami.

Jak się okazało wielbicielem sztuk teatralnych jest Rafał Janas, który jak sam przyznał, do teatru chodzi tak często jak tylko może. Sama sztuka jak i praca w zawodzie aktora zaciekawiła do tego stopnia Jacka Bednarza i Rafała Janasa, że rzecznik prasowy Wisły, Adrian Ochalik, z wykształcenia aktor, jeszcze przez długą chwilę po zakończeniu spektaklu przybliżał zebranym teatralne kulisy. To jednak nie wspomniana trójka zerwała się na prawdziwie bohaterski czyn i po zakończeniu spektaklu wbiegła na scenę z bukietem róż! W tej roli wystąpił Ilie Cebanu, który wręczył kwiaty zaskoczonej Ariel, granej przez Urszulę Grabowską, prywatnie żonę Adriana Ochalika.

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl