Sekcja krzewienia kultury fizycznej

Z Historia Wisły

1966

Zarząd sekcji:

Kadra trenerska:


Ilość członków — 2.600
Warunki treningowe — bardzo dobre
Wyposażenie w sprzęt — dobre
Budżet sekcji w r. 1966 — 120 tys. zł.

Ocena sportowo-organizacyjna:
Działalność sekcji obejmująca swoim zasięgiem jednak tylko funkcjonariuszy M O. z terenu województwa, jest pozytywnie oceniona przez ustępujący Zarząd. Zastrzeżenie główne dotyczy konieczności rozszerzenia działalności na pokrewne służby w ramach M.S.W. oraz większe uaktywnienie niektórych kół powiatowych przy KPMO.

W roku 1966 w imprezach organizowanych przez Sekcję KKF wzięło udział około 3000 funkcjonariuszy oraz 300 ich dzieci. Z ostatnich inicjatyw sekcji godnymi podkreślenia są: zorganizowanie nauk: pływania dla dzieci funkcjonariuszy z terenu Krakowa (zgłosiło się 250 dzieci, które podzielono na grupy), oraz delegowanie 10-ciu swoich przedstawicieli na kurs organizatorów turystyki górskiej.

Zorganizowano również bardzo udaną zimową olimpiadę dziecięcą w kilku dyscyplinach sportowych, w której wzięło kilkadziesiąt dzieci z terenu miasta.

1968

Zarząd sekcji:


Kadra trenerska: Kazimierz Gadacz — instruktor
Ilość członków — 3864
Wyposażenie w sprzęt — dobre
Warunki treningowe — bardzo dobre
Ilość działających kół — 27
Budżet sekcji w roku 1968 — 170 tys.


Ocena sportowo-organizacyjna:

Biorąc pod uwagę trudny rok pod względem zawodowym, należy z zadowoleniem stwierdzić dalszy rozwój Sekcji KKF zarówno pod względem ilości członków, powołania nowych kół jak i przede wszystkim pod względem ilości zawodów i ćwiczeń zarówno wśród funkcjonariuszy jak też członków ich rodzin.

Sekcja zorganizowała 10 imprez sportowo-turystycznych w strzelectwie, judo, pływaniu, piłce siatkowej, szachach, turystyce kajakowej, narciarskiej, masowej oraz szereg imprez dziecięcych, w których udział brało ponad 4600 uczestników. Na basenie GTS „Wisła" prowadzony był przez cały rok kurs nauki pływania dla dzieci funkcjonariuszy. Sekcja opracowała nowy regulamin, który zmierza do poszerzenia działalności KKF zwłaszcza w powiatach. Aktualnie bowiem na 27 kół aż 10 jest w mieście a tylko 17 w powiatach.

Należy w przyszłości ciężar gatunkowy działalności Sekcji KKF przenieść z zajęć o charakterze wyczynowym na rekreacyjno-turystyczny. Należy również, przynajmniej na terenie miasta wprowadzić zajęcia gimnastyki zdrowotnej dla kobiet. Szerszą jak dotąd działalnością objąć dzieci pracowników. Do pełnej realizacji tych postulatów koniecznym jest zwiększenie funduszy na tę działalność, a przede wszystkim stworzenie dwu pełnych etatów dla organizowania życia sportowego t turystycznego Sekcji KKF.