Sekcja lekkoatletyczna 1947

Z Historia Wisły

Kadra Wisły 1947 (lekkoatletyka)

6

Spis treści

Prasa

  • „Dziennik Polski” nr 199 relacja. 1947.07.22 Zawody przełajowe na 3,5 km. 2. Urban 11:42:4, 3. Biernat 11:57:4, 7. Mróz, 8. Żołądź, następni: Majchrowski, Potoczek, St. Legutko.
  • „Dziennik Polski” nr 246 relacja. 1947.09.07 Mistrzostwa Polski w sztafetach, pięcioboju i chodzie na 50 km.
  • „Dziennik Polski” nr 253. 14.09 Tadeusz Hojnik wicemistrzem Polski w 10boju. Bydgoszcz 4613 pkt.

Echo Krakowa. 1947, nr 106 (18 IV) nr 397

Komunikaty TS Wisła Sekcja lekkoatletyczna Towarzystwa Sportowego „Wisła" rozpoczęła już normalne ćwiczenia letnie na własnym. stadionie przy Alei 3-go Maja.

Treningi te odbywają się stale we wtorki, czwartki i soboty o godz. 17 dla sekcji męskiej i kobiecej, zaś o godz. 16 dla nowoutworzonej sekcji juniorów, obejmującej młodzież w wieku 10 do 1^ lat. Juniorzy i juniorki, pragnący rozpocząć w „Wiśle" uprawianie lekkiej atletyki — w granicach, dostosowanych do ich wieku i rozwoju — mają zapewnioną opiekę rutynowanych pedagogów i wychowawców fizycznych. Kierownictwo całości spoczywa w tej chwili, podobnie jak w roku ubiegłym, w rękach prof. J. Korosadowicza, dr W. Sidorowicza i A. Łachcika.


ROZPISANE na dni 19 i 20 kwietnia lekkoatletyczne zawody wewnętrznoklubowe TS „Wisła" zostają- przełożone na termin późniejszy

Echo Krakowa. 1947, nr 109 (21 IV) nr 400

TS WISŁA Również i zawodnicy Wisły pracowali pilnie w czasie zimy i będą w tym sezonie nadal groźni.

Spośród pań najwięcej do powiedzenia mieć będą: Legutko, Wolańska, Malaka, oraz wszechstronna Ditkowska, która w tym sezonie powinna mieć doskonałe wyniki.

Jeśli chodzi o panów, to największe postępy robi Widerski, dalej idą: Urban, Żołądź, utalentowany Cetnarski, Górski, Karp, Biernat, Żabiński, b-cia Więckowie, Kwapień i Chojnik.

Sekcję prowadzi nadal prof. Korosadowicz wraz z dr Sidorowiczem i Lachcikiem, przy czym również sekcja posiada opracowany bogaty program imprez


Echo Krakowa. 1947, nr 133 (16 V) nr 424

Godny podkreślenia sukces

Jak już podawaliśmy w numerze poniedziałkowym, w rozegranym w Warszawie, narodowym biegu na przełaj indywidualnie zwyciężył Dzwonkowski ze Zrywu.

Drużynowo zaś zwyciężył zespół Wisły (Kraków), w składzie: Kwapień, Urban, Więcek A., Więcek E. i Biernat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że dała ta piątka znalazła się w pierwszej dwudziestce piątce, kolejność zaś miejsc zajętych przez poszczególnych zawodników, była następująca: Kwapień (4), Urban (6), Więcek A. (8), Więcek E. (23) i Biernat (24).

Sukces jest tym godniejszy podkreślenia, że jedynie dwie drużyny miały więcej niż jednego zawodnika pomiędzy pierwszymi 25-ma, którzy przybyli do mety


Echo Krakowa. 1947, nr 201 (24 VII) nr 492

Jastrzębski wygrywa bieg na przełaj

W czasie przerwy meczu piłkarskiego odbył się bieg na przełaj na trasie około 3 i pół km, która prowadziła z boiska Wisły Aleją 3 Maja, do Parku Jordana i dalej przez park, po czym ulicą Reymonta obok Stadionu i z powrotem na boisko Wisły.

Do biegu stanęli najlepsi długodystansowcy Krakowa z Jastrzębskim i Urbanem na czele. Między nimi też rozegrała się ostateczna walka, przy czym tym razem szczęście dopisało Jastrzębskiemu, który przybył pierwszy na metę, w czasie 11,30 min.

Drugim był Urban (Wisła), trzecim Biernat (Wisła), czwarte miejsce zajął zawodnik Legii—Zając, piąte Piekło ze Zwierzynieckiego ,po czym f w dalszej kolejności uplasowali się:

Pawlina (Filmowiec), Mróz (Wisła), Żołądź (Wisła), Kuś (niestow.), Waligóra (Łobzowianka), Tochowicz (AZS), Majchrowski (Wisła), Potoczek (Legia) i Legutko (Wisła).

Wszyscy zawodnicy bieg ukończyli.

W przerwie zawodów krótkie prze, mówienie okolicznościowe imieniem partii politycznych wygłosił ob. Kubicki.

Po zakończeniu meczu, odbyło się wręczenie nagród, a to: pięknego pucharu drużynie piłkarskiej Wisły, oraz niemniej cennych nagród ofiarowanych przez firmy krakowskie uczestnikom biegu, na przełaj.

Okrzyki na cześć organizatorów, wzniesione przez zgromadzonych zawodników, zakończyły tę ze wszech miar udałą imprezę.

Echo Krakowa. 1947, nr 238 (30 VIII) nr 529

LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA JUNIORÓW T. S. WISŁA —odbędą się w dniach 30 i 31 sierpnia na boisku własnym, zawodach mogą wziąć wszystkich sekcji „Wisły". Początek zawodów w sobotę 30 sierpnia o godzinie 17. W niedzielę 31 bm. o go dżinie 10,


Echo Krakowa. 1947, nr 255 (16 IX) nr 546

Adamczyk najlepszym w dziesięcioboju

Rozegrane w Bydgoszczy mistrzostwa Polski w dziesięcioboju zakończyły się zwycięstwem Adamczyka, który uzyskał łącznie 6,445 pkt. Drugim był Hojnik z Wisły, trzecim Nowak z Warszawy.

Echo Krakowa. 1947, nr 279 (10 X) nr 570

BIEG LEŚNY W LESIE WOLSKIM 12. X.

W niedzielę 12 października urządza Sekcja Lekkoatletyczna T. S. Wisła w Lesie Wolskim pod Krakowem niezwykle interesującą imprezę, jaką będzie bieg leśny na dystansie ok. 3 kim. Bieg ten rozegrany zostanie w 3 kategoriach: 1) lekkoatletów, 2) narciarzy (którzy obecnie rozpoczynają suchą zaprawę przed sezonem narc.), 3) juniorów obu po . gałęzi sportu. Udział w biegu wezmą czołowi biegacze klubów krak. Start przed wejściem do Zwierzyńca o godz. 15-tej. Dojazd do Lasu autobusem z ul. Piastowskiej.

Zgłoszenia przyjmuje sekretariat ul. Retoryka 1 godz. 19—20 do piątku 10. X. włącznie




Poprzedni sezon Powrót Następny sezon