Sezon 1977 (judo)

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
(Gazeta Południowa. 1977, nr 141 (24 VI) nr 9067)
(Gazeta Południowa. 1977, nr 149 (4 VII) nr 9075)
Linia 110: Linia 110:
Wiślacy wystąpili w odmłodzonym składzie bez Nowakowskiego i Hałabudy.
Wiślacy wystąpili w odmłodzonym składzie bez Nowakowskiego i Hałabudy.
 +
 +
 +
===Gazeta Południowa. 1977, nr 183 (15 VIII) nr 9109===
 +
 +
W Warszawie, Bydgoszczy j Gdańsku odbyły się pierwsze spotkania, rundy rewanżowej drużynowych mistrzostw Polski w judo. Do największej niespodzianki doszło w Bydgoszczy, gdzie dotychczasowy lider Wisła Kraków przegrała z Gwardią Koszalin 5:9. W drugim meczu krakowianie wygrali z Polonią Bydg. 8:6, Gwardia K. pokonała Polonię Bydg. 9:5.

Wersja z dnia 05:16, 25 maj 2020

Spis treści

Kadra sekcji

Kronika sportowa

W 1977 roku zawodnicy sekcji judo uczestniczyli w 30 zawodach, w tym 16 mistrzowskich i 15 międzynarodowych.

Drużynowe Mistrzostwa Polski

  • Seniorzy - III

SPOTKANIA TOWARZYSKIE MIĘDZYNARODOWE I KRAJOWE

  • 1977 Czelabińsk, Wisła - Instytut WF Czelabińsk (ZSRR), 6 - 13
  • Czelabińsk, Wisła - Dynamo Czelabińsk (ZSRR), 6 - 12
  • Mitterfels, Wisła - Bayern Monachium (RFN), 3 - 3(25:25)
  • Mitterfels, Wisła - TSV Grosshadern (RFN), 4 - 1
  • Hamburg, Wisła - Reprezentacja Hamburga (RFN), 3 - 3(25:30)
  • Hamburg, Wisła - Nordheim Westfalien (RFN), 3 - 4

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE W REPREZENTACJI POLSKI

TURNIEJE MIĘDZYNARODOWE

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI

MISTRZOSTWA OKRĘGU KRAKOWSKIEGO. Seniorzy

MISTRZOSTWA OKRĘGU KRAKOWSKIEGO. Juniorzy


VIII Międzynarodowy Turniej Judo o Białą Gwiazdę Wisły. Biuletyn


Doniesienia prasowe

  • O judokach Wisły. 2


Gazeta Południowa. 1977, nr 3 (5 I) nr 8929

Przez dwa tygodnie przebywała w KRL-I reprezentacja judo pionu gwardyjskiego. Polacy rozegrali dery spotkania z drużyną Amndang (odpowiednik naszej Gwardii). Nasi judocy zremisowali dwa spotkania i dwa przegrali. W polskiej ekipie występowało trzech zawodników Wisi; Kraków: M. Nowakowski (wygrał dwie walki), W. Dworczyński i St. Liro (obydwaj wygrali po jednej walce). Jednym z trenerów zespołu: gwardyjskiego był szkoleniowiec Wisły — Cz. Łaksa.


Gazeta Południowa. 1977, nr 16 (21 I) nr 8942

Wzorem innych dyscyplin również judocy mają od tego roku I i II ligę. W skład I ligi wchodzą: Wisła Kraków, Gwardia Koszalin, Polonia Bydgoszcz, AZS Wrocław, Wybrzeże Gdańsk, Gwardia Warszawa, ROW Rybnik, Gwardia Wrocław i AZS Warszawa. Również II liga liczy 9 zespołów. W niedzielę (23 bm.) inauguruje rozgrywki I ligą, a w hali przy ul. Reymonta o godz. 10. spotkają się Polonia Bydgoszcz i Gwardia Koszalin, a o godz. 11 Wisła zmierzy się z Gwardią Koszalin i Polonią Bydgoszcz. Pojedynki zapowiadają się interesująco z uwagi na start wielu czołowych judoków — brązowego medalisty olimpijskiego M. Tałaja, medalisty ME juniorów W. Dworczyńskiego. W I lidze obowiązuje nowy regulamin, przewidujący walki według nowych kategorii Wagowych (jest ich obecnie siedem), a zespoły składać się będą z 14 osób (7 seniorów i 7 juniorów). Regulamin przewiduje 5 minutowy czas walki, lecz jest to czas efektywny, nie uwzględniający żadnych przerw w wal ce. Za zwycięstwo indywidualne zawodnik otrzymuje 1 pkt., a zwycięstwo drużynowe premiowane jest 2 pkt. Nie uwzględnia się remisów indywidualnych, jedynie drużynowe (obie drużyny otrzymują po 1; pkt.).


Gazeta Południowa. 1977, nr 89 (21 IV) nr 9015

W najbliższy piątek 22 bm. o godz. 17 w sali konferencyjnej GTS Wisła, Kraków, ul. Reymonta 22 rozpocznie się kurs dla sędziów judo. Zapisy przyjmowane będą przed rozpoczęciem kursu


Gazeta Południowa. 1977, nr 138 (21 VI) nr 9064

W Rzeszowie rozegrano strefowy turniej eliminacyjny w judo, którego stawką był awans do finałów V Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. W zawodach wzięli udział reprezentanci 6 województw. Dobrze spisali się młodzi judocy Wisły Kraków, którzy wywalczyli 9 miejsc w finale V OSM. Oto nazwiska krakowskich finalistów: Roman Wiącek, Janusz Skoczylas, Andrzej Kamiński, Mirosław Jazgier, Jacek Sufczyński, Henryk Staropilny, Leszek Warot, Andrzej Furlaga i Jacek Kowalski, (tg)


Gazeta Południowa. 1977, nr 141 (24 VI) nr 9067

W Lublinie rozegrano turniej judo Juniorów młodszych, którego stawką był awans do finałów V Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży. W finale Kraków reprezentować będą: Skórkowski, Kinecki, Michałczak, Nawrocki, Kantorski l Wolfinger. Wszyscy ci zawodnicy reprezentują barwy Jordana Kraków. Jak już informowaliśmy, ponadto do finałów V, OSM, zakwalifikowało się 9 judoków Wisły w kategorii juniorów starszych.


Gazeta Południowa. 1977, nr 149 (4 VII) nr 9075

Judocy Wisły przebywali przez kilka dni w Czelabińsku (ZSRR), gdzie rozegrali dwa mecze z reprezentacją tego miasta, przegrywając dwukrotnie 3:6.

Następnie uczestniczyli w dużym turnieju. Pierwsze miejsca w swych wagach zajęli Dworczyński i Liro, natomiast Sufczyński był drugi. Warto dodać, że Liro wygrał wszystkie walki (także w meczach drużynowych) przed czasem, za co otrzymał piękny puchar.

Po powrocie do Krakowa, wiślacy wyjechali z kolei na zaproszenie klubu TSV Grosshadern do RFN. Rozegrali tu kilka spotkań. Wygrali z TSV 4:1, zremisowali z reprezentacją Bawarii i z reprezentacją Hamburga po 3:3, natomiast przegrali z reprezentacją Północnej Westfalii 3:4. W tych spotkaniach wszystkie walki przed czasem wygrali Dworczyński i Liro.

Wiślacy wystąpili w odmłodzonym składzie bez Nowakowskiego i Hałabudy.


Gazeta Południowa. 1977, nr 183 (15 VIII) nr 9109

W Warszawie, Bydgoszczy j Gdańsku odbyły się pierwsze spotkania, rundy rewanżowej drużynowych mistrzostw Polski w judo. Do największej niespodzianki doszło w Bydgoszczy, gdzie dotychczasowy lider Wisła Kraków przegrała z Gwardią Koszalin 5:9. W drugim meczu krakowianie wygrali z Polonią Bydg. 8:6, Gwardia K. pokonała Polonię Bydg. 9:5.


Poprzedni sezon Powrót Następny sezon