TS Wisła 1981
Z Historia Wisły
(Różnice między wersjami)
(→O punkty na boiskach, parkietach, matach ...) |
(→W 1981 odeszli na zawsze) |
||
Linia 39: | Linia 39: | ||
*1981.09.19-27 - Podczas siatkarskich Mistrzostw Europy (Sofia) Polska zajęła 5. miejsce. Biało-czerwone barwy reprezentowały z Wisły [[Barbara Fikiel]], [[Alina Kisiel]] i [[Lucyna Kwaśniewska]]. | *1981.09.19-27 - Podczas siatkarskich Mistrzostw Europy (Sofia) Polska zajęła 5. miejsce. Biało-czerwone barwy reprezentowały z Wisły [[Barbara Fikiel]], [[Alina Kisiel]] i [[Lucyna Kwaśniewska]]. | ||
*1981.10.19-30 - [[Grafika:Med 3.png|13px]] [[Aleksander Jezioro]] zajął 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwa Świata Bermuda Bowl. | *1981.10.19-30 - [[Grafika:Med 3.png|13px]] [[Aleksander Jezioro]] zajął 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwa Świata Bermuda Bowl. | ||
+ | |||
+ | |||
+ | ==Chronologia sukcesu== | ||
+ | W tabeli zamieszczono medalistów zawodów rangi mistrzowskiej (krajowych i międzynarodowych) oraz zdobywców Pucharu Polski. | ||
+ | |||
+ | {|class="wikitable sortable" style="text-align:center;border:2px red solid" width=100% rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" | ||
+ | !Data | ||
+ | !Medal / Puchar | ||
+ | !Ranga zawodów | ||
+ | !Dyscyplina | ||
+ | !Zawodnik | ||
+ | !Uwagi | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1980/1981 | ||
+ | |bgcolor=Gold|Złoto | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|I Liga | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[I liga 1980/1981 (koszykówka kobiet)|Koszykówka (k)]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Kadra Wisły 1980/1981 (koszykówka kobiet)|Kadra]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.02.07-09 | ||
+ | |bgcolor=Gold|Złoto | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[1981.02.07-09 Halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce|Lekkoatletyka (h): bieg na 1500 m]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Celina Sokołowska]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.04.05 | ||
+ | |bgcolor=Gold|Złoto | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sekcja lekkoatletyczna 1981|Lekkoatletyka: bieg przełajowy]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Celina Sokołowska]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.07 | ||
+ | |bgcolor=Gold|Złoto | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Europy | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sekcja brydżowa 1980/1981|Brydż: drużynowo]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Polska: [[Aleksander Jezioro]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1980/1981 | ||
+ | |bgcolor=Silver|Srebro | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|I Liga | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[I liga 1980/1981 (siatkówka kobiet)|Siatkówka (k)]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Kadra Wisły 1980/1981 (siatkówka kobiet)|Kadra]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1980/1981 | ||
+ | |bgcolor=Silver|Srebro | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|I Liga | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[I Liga 1980/1981 (piłka nożna)|Piłka nożna]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Kadra Wisły 1980/1981 (piłka nożna)|Kadra]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.04.11-12 | ||
+ | |bgcolor=Silver|Srebro | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sezon 1981 (judo)|Judo: open]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Wojciech Dworczyński]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.04.11-12 | ||
+ | |bgcolor=Silver|Srebro | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sezon 1981 (judo)|Judo: +95 kg]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Dariusz Nowakowski]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981 | ||
+ | |bgcolor=Silver|Srebro | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Europy | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Koszykówka: drużynowo | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Polska: [[Halina Iwaniec]], [[Marta Starowicz]], [[Halina Kaluta]], [[Elżbieta Biesiekierska]], [[Lucyna Berniak]], [[Mariola Pawlak]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.04.11-12 | ||
+ | |bgcolor=Brown|Brąz | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sezon 1981 (judo)|Judo: 71 kg]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Andrzej Czermak]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.04.11-12 | ||
+ | |bgcolor=Brown|Brąz | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sezon 1981 (judo)|Judo: 95 kg]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Wojciech Dworczyński]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.07.26 | ||
+ | |bgcolor=Brown|Brąz | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[1981.07.24-26 Mistrzostwa Polski w pływaniu|Pływanie: 200 m stylem grzbietowym]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Paweł Stachowicz]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.10.19-30 | ||
+ | |bgcolor=Brown|Brąz | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Świata | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Sekcja brydżowa 1980/1981|Brydż: drużynowo]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Polska: [[Aleksander Jezioro]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |- | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|1981.08.06 | ||
+ | |bgcolor=Brown|Brąz | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|Mistrzostwa Polski | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[1981.08.06-08 Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce|Lekkoatletyka: bieg na 1500 m]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow|[[Celina Sokołowska]] | ||
+ | |bgcolor=LightYellow| | ||
+ | |} | ||
+ | |||
==W 1981 odeszli na zawsze== | ==W 1981 odeszli na zawsze== |
Wersja z dnia 06:23, 21 sie 2014
Poprzedni rok | Powrót | Następny rok |
Spis treści |
Zarząd TS Wisła
O punkty na boiskach, parkietach, matach ...
- Piłka nożna 1980/1981 i 1981/1982
- Koszykówka kobiet 1980/1981 i 1981/1982
- Koszykówka mężczyzn 1980/1981 i 1981/1982
- Siatkówka 1980/1981 i 1981/1982
- Brydż 1980/81 i 1981/82
- Gimnastyka 1981
- Strzelectwo 1981
- Judo 1981
- Boks 1980/81 oraz 1981/82
- Pływanie 1981
- Lekkoatletyka 1981
Wydarzenia
- 1981.02.07-09 - Podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Zabrzu złoto na 1500 m wybiegała Celina Sokołowska.
- 1981.03.08 - Siatkarki zdobywają wicemistrzostwo Polski.
- 1981.04.05 - Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych kolejnym triumfem w biegu na 2 km Sokołowskiej.
- 1981.04.05 - Koszykarki Wisły zdobywają Mistrzostwo Polski.
- 1981.04.11-12 - Podczas indywidualnych Mistrzostw Polski w judo rozgrywanych w Warszawie tym razem bez złotego medalu, ale na kolejnych stopniach podium stają:
- Dariusz Nowakowski w kategorii + 95 kg.
- Wojciech Dworczyński w kategorii open.
- Andrzej Czermak w kategorii 71 kg.
- Wojciech Dworczyński w kategorii 95 kg.
- 1981.05.26-06.05 - Podczas koszykarskich Mistrzostw Europy (Praga) Polska zajęła 7. miejsce. Biało-czerwone barwy reprezentował z Wisły Krzysztof Fikiel.
- 1981.06.14 - Remis w ostatniej kolejce piłkarskiej I ligi w Zabrzu z Górnikiem 1:1 daje Wiśle tytuł wicemistrzowski.
- 1981.06.16 - Odbywa się Walne Zebranie GTS Wisła.
- 1981.07 - Aleksander Jezioro zajął 1. miejsce w Drużynowych Mistrzostwa Europy (Birmingham),
- 1981.07.26 - Koniec Mistrzostw Polski w pływaniu w Oświęcimiu daje Wiśle jeden medal: na 200 m stylem grzbietowym trzeci jest Paweł Stachowicz.
- 1981.08.06 - Podczas Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Zabrzu w biegu na 1500 m brąz zdobywa Celina Sokołowska.
- 1981.09.13-20 - Podczas koszykarskich Mistrzostw Europy (Ancona) Polska zajęła 2. miejsce. Biało-czerwone barwy reprezentowały z Wisły Halina Iwaniec, Marta Starowicz i Grażyna Seweryn.
- 1981.09.19-27 - Podczas siatkarskich Mistrzostw Europy (Sofia) Polska zajęła 5. miejsce. Biało-czerwone barwy reprezentowały z Wisły Barbara Fikiel, Alina Kisiel i Lucyna Kwaśniewska.
- 1981.10.19-30 - Aleksander Jezioro zajął 3. miejsce w Drużynowych Mistrzostwa Świata Bermuda Bowl.
Chronologia sukcesu
W tabeli zamieszczono medalistów zawodów rangi mistrzowskiej (krajowych i międzynarodowych) oraz zdobywców Pucharu Polski.
Data | Medal / Puchar | Ranga zawodów | Dyscyplina | Zawodnik | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1980/1981 | Złoto | I Liga | Koszykówka (k) | Kadra | |
1981.02.07-09 | Złoto | Mistrzostwa Polski | Lekkoatletyka (h): bieg na 1500 m | Celina Sokołowska | |
1981.04.05 | Złoto | Mistrzostwa Polski | Lekkoatletyka: bieg przełajowy | Celina Sokołowska | |
1981.07 | Złoto | Mistrzostwa Europy | Brydż: drużynowo | Polska: Aleksander Jezioro | |
1980/1981 | Srebro | I Liga | Siatkówka (k) | Kadra | |
1980/1981 | Srebro | I Liga | Piłka nożna | Kadra | |
1981.04.11-12 | Srebro | Mistrzostwa Polski | Judo: open | Wojciech Dworczyński | |
1981.04.11-12 | Srebro | Mistrzostwa Polski | Judo: +95 kg | Dariusz Nowakowski | |
1981 | Srebro | Mistrzostwa Europy | Koszykówka: drużynowo | Polska: Halina Iwaniec, Marta Starowicz, Halina Kaluta, Elżbieta Biesiekierska, Lucyna Berniak, Mariola Pawlak | |
1981.04.11-12 | Brąz | Mistrzostwa Polski | Judo: 71 kg | Andrzej Czermak | |
1981.04.11-12 | Brąz | Mistrzostwa Polski | Judo: 95 kg | Wojciech Dworczyński | |
1981.07.26 | Brąz | Mistrzostwa Polski | Pływanie: 200 m stylem grzbietowym | Paweł Stachowicz | |
1981.10.19-30 | Brąz | Mistrzostwa Świata | Brydż: drużynowo | Polska: Aleksander Jezioro | |
1981.08.06 | Brąz | Mistrzostwa Polski | Lekkoatletyka: bieg na 1500 m | Celina Sokołowska |
W 1981 odeszli na zawsze
- 1981.01.30 - Benedykt Świetlicki, szczypiornista (również koszykarz rezerw) Wisły.
- 1981.07.02 - Stanisław Wójcik, napastnik Wisły.
- 1981.11.04 - Wilhelm Cepurski, lewy obrońca, honorowy kapitan Wisły.
W 1981 urodzili się
- 1981.02.18 - Branko Radovanović, napastnik Wisły.
- 1981.02.19 - Katarzyna Mróz, siatkarka Wisły.
- 1981.02.25 - Łukasz Garguła, pomocnik Wisły.
- 1981.02.26 - Monika Sroga, siatkarka Wisły.
- 1981.03.17 - Mariusz Pawełek, bramkarz Wisły.
- 1981.06.05 - Małgorzata Plebanek, siatkarka Wisły.
- 1981.06.14 - Marta Urbuś, siatkarka Wisły.
- 1981.07.12 - Kelechi Iheanacho, nigeryjski napastnik Wisły,
- 1981.09.07 - Zbigniew Doliński, koszykarz Wisły.
- 1981.09.24 - Oleksandr Bondar, ukraiński futsalista Wisły Krakbet.
- 1981.11.22 - Beata Bartków-Kwiatkowska, strzelczyni TS Wisła, reprezentantka Polski, wicemistrzyni Europy, olimpijka z Londynu 2012.
- 1981.12.21 - Marta Fernandez, koszykarka Wisły.
Galeria
Artykuły prasowe
Poprzedni rok | Powrót | Następny rok |