Waldemar Fornalik

Z Historia Wisły

Waldemar Fornalik (ur. 11 kwietnia 1963 r. w Myślenicach) – trener, który w sezonie 2000/2001 pełnił obowiązki II trenera w sztabie szkoleniowym Oresta Lenczyka.

Waldemar Fornalik po meczu Wisła - Górnik Zabrze w 2003 roku.
Waldemar Fornalik po meczu Wisła - Górnik Zabrze w 2003 roku.


Mecz na słowa z Orestem Lenczykiem
data publikacji lipiec 2000 r.

Dlaczego na asystenta wybrał Pan Waldemara Fornalika?

Trener pierwszej klasy, z uprawnieniami do prowadzenia zespołów ekstraklasy, magister Waldemar Fornalik nie jest moim asystentem tylko drugim trenerem. A pracuje z nim, bo zawsze staram się pracować z ludźmi co najmniej nie głupszym od siebie.

Źródło: "Biała Gwiazda" nr 5 - rozmawiał Jarosław Tomczyk


Pytanie od dziennikarza Przeglądu Sportowego, Krzysztofa Pulaka w 2021 roku przed meczem Piast Gliwice - Wisła Kraków.

Jak trener z perspektywy czasu wspomina pobyt w roli asystenta w Wiśle Kraków? W tym roku upływa 20 lat. Jak wspomina trener współprace jako asystent Oresta Lenczyka, który jest niewątpliwie charakterystyczną postacią polskiej piłki.


Na pewno był to bardzo ciekawy czas. Spędziłem tam kilka miesięcy. To był okres w którym Wisła seryjnie zdobywała mistrzostwo Polski to było bardzo mocny jak na tamte czasy zespół. Nie zakończyliśmy tego sezonu chociaż byliśmy na pierwszym miejscu. Natomiast w tym sezonie Wisła zdobyła mistrzostwo Polski. Jeżeli chodzi o współpracę to bardzo mile i bardzo sympatycznie wspominam współpracę z trenerem Lenczykiem bo też w pewnym sensie ukształtował moją osobę moją osobowość można powiedzieć podpatrywałem to coś czego człowiek nie może się nauczyć czy na studiach czy w szkole trenerów jak zarządzanie grupą, prowadzenie treningów, itd. Także ze wszech miar był to naprawdę bardzo ciekawy i bardzo owocny czas.

Źródło: youtube.com od 5:50