Wielki test wiedzy o Wiśle Kraków

Z Historia Wisły

Wielki test wiedzy o Wiśle Kraków - akcja marketingowa przeprowadzona wspólnie przez klub i portal historiawisly.pl. W pierwszym etapie konkursu (28 października 2012) uczestniczy musieli zmierzyć się z zestawem 30 pytań z dziejów Wisły. Etap ten odbył się na Małym Rynku w Krakowie, udział wzięło około 200 osób, w tym ówcześni (Rafał Boguski, Michał Czekaj, Jan Kocoń) oraz byli (Kazimierz Kmiecik, Marcin Kuźba, Marek Motyka) piłkarze Wisły oraz znani kibice (m in. Jerzy Fedorowicz, Ewa Wachowicz). Do etapu finałowego przeszło 5 kibiców z najlepszym rezultatem (wygrała Kinga - 24 punkty).

Wielki test wiedzy o Wiśle Kraków - odpowiedzi

Finał konkursu odbył się w przerwie ligowego meczu Wisły 2 listopada 2012 roku. 5 finalistów odpowiadało na pytania pojawiające się na telebimie stadionu przy Reymonta 22. Zadaniem uczestników było między innymi rozpoznanie piłkarza ze zdjęcia, wskazanie autora podanego cytatu oraz rozpoznanie meczu po fotografii lub komentarzu telewizyjnym.

Zwycięzcą okazał się Bartosz, który najszybciej i najdokładniej odpowiadał na pytania.

Fundatorami nagród w konkursie byli: Szubryt, Radia Eska, Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Lavard, TS Wisła, Foodcare, GoNet CRM Support System, Volvo Wadowscy.


Relacja:

28 października 2012

Dziś na Małym Rynku swoją wiedzę o klubie mogli sprawdzić kibice Białej Gwiazdy.

Zapytaliśmy kliku kibiców, którzy rozwiązywali testy, jak oceniają całą inicjatywę:

Dzisiejszy Test Wiedzy o Wiśle Kraków to świetna inicjatywa ze strony klubu. Oby więcej takich! Mogłem sprawdzić stan swojej wiedzy dotyczącej drużyny, której kibicuję. Odpowiadałem na pytania razem z moim siedmioletnim synem. Dla niego wydarzenie to było nie lada atrakcją. Kilka pytań sprawiło nam jednak spore trudności. Szczególnie skomplikowane były te, które dotyczyły początków istnienia klubu.

O tym, że pytania wcale nie były łatwe przekonali się kolejni fani:

Zorganizowana dzisiaj akcja to świetny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia dla osób w każdym wieku. Świadczy o tym zróżnicowany poziom trudności pytań występujących w teście. Były pytania bardzo łatwe, jak np. "W którym roku Wisła po raz pierwszy wywalczyła Mistrzostwo Polski?", ale zdarzały się też wyjątkowo trudne... Mi osobiście najwięcej problemu sprawiło pytanie o ilość rozegranych przez Wisłę meczów grupowych w Pucharze Intertoto, oraz o strzelca drugiej bramki, obok Henryka Reymana, w meczu z FC Katowice (1927). Pytania były bardzo trudne. Nie spodziewałem się aż tak wysokiego poziomu wymaganej wiedzy.. Zdecydowanie najtrudniejsze były pytania o przedwojenny okres działalności klubu. Niestety nie znałem odpowiedzi na żadne z nich. Niewiedza ta zmobilizuje mnie jednak do tego, by poszerzyć swoją wiedzę o Wiśle, i następnym razem nie dać szans przeciwnikom!

Inni z kolei do rozwiązania testu podeszli niemal z marszu:

Byłam z córką na spacerze na rynku, kiedy zaczepił nas Wiślacki Smok i zaprosił do wspólnej zabawy sprawdzającej stan wiedzy o Wiśle Kraków. Obawiałam się, że nie poradzimy sobie z pytaniami kierowanymi do najbardziej zagorzałych kibiców, tym bardziej, że nie było z nami taty... Smok zapewnił nas jednak, że córka dostanie prostszą wersję testu, kierowaną do dzieci poniżej 13 roku życia. Wspólnymi siłami odpowiedziałyśmy na wszystkie pytania, a w nagrodę dostałyśmy bilety na najbliższy mecz Wisły, z poznańskim Lechem.


Źródło:http://skwk.pl/

Odzew w mediach

Konkurs wzbudził duże zainteresowanie - udział wzięło około 200 osób. Informacje o nim pojawiały się także w wielu mediach:

www.sport.pl

eurosport.onet.pl

sport.interia.pl

ekstraklasa.net

goal.pl

sport.interia.pl

krakow.sport.pl

oraz na wielu wiślackich serwisach.

Oficjalne materiały prasowe:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7


Galeria: