Łukasz Jarosiński

Z Historia Wisły

Łukasz Jarosiński
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 07.10.1988
wzost/waga 193 cm / 80 kg
pozycja bramkarz
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
2004/05 Zagłębie Wałbrzych
2005/06 Zagłębie Wałbrzych
2006/07 Zagłębie Wałbrzych
2006/07 Wisła Kraków 1 0
2007/08 Wisła II Kraków
2007/08 Wisła Kraków ME
2008/09 Sparta Świdnica (wyp.)
2008/09 Wisła Kraków ME
2009/10 (j) Wisła Kraków' 0 0
2009/10 (w) Wisła Kraków ME
2010/11 (j) Wisła Kraków 0 0
2010/11 (w) Górnik Polkowice (wyp.)
2011/12 (j) MKS Kluczbork (wyp.)
2012 Alta IF
2013 Alta IF
2014 Hønefoss BK
2015 Hønefoss BK
2015 Strømsgodset IF
2016 Strømsgodset IF
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Spis treści

Artykuły prasowe. Wywiady

Nowy bramkarz w zespole Białej Gwiazdy

Data publikacji: 09-01-2007 15:11


Wisła Kraków SSA podpisze kontrakt z dziewiętnastoletnim bramkarzem Górnika/Zagłębia Wałbrzych, Łukaszem Jarosińskim. Krakowski klub ustalił warunki transferu definitywnego młodego bramkarza, który za kilka dni rozpocznie treningi z I zespołem wicemistrza Polski.

Do tej pory zawodnik reprezentował barwy czwartoligowego Górnika/ Zagłębia Wałbrzych. Był także powoływany na zgrupowania reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. Nie jest on pierwszym zawodnikiem, który do Wisły trafił z Górnika/Zagłębia. Wcześniej do Krakowa z Wałbrzycha przyszedł Dawid Kubowicz, który gra w rezerwach Wisły. Warto też dodać, że w zespole Górnika swoją karierę piłkarską rozpoczynał były bramkarz reprezentacji Polski, Adam Matysek.

- "Łukasz Jarosiński to zawodnik perspektywiczny, bardzo utalentowany. Jego pozyskanie jest owocem naszych meczów kontrolnych dla młodych piłkarzy, na których pojawiał się trzy razy" - mówi trener Białej Gwiazdy, Adam Nawałka. - "Zawodnik będzie trenował z pierwszą drużyną i pojedzie na zgrupowanie do Turcji. W Wiśle na pewno będzie się miał od kogo uczyć. Poza tym trener Jankowski zagwarantuje mu odpowiedni pozom szkolenia" - dodał szkoleniowiec Białej Gwiazdy.

M. Górski

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSAŹródło: wisla.krakow.pl

Jarosiński - rezerwowy kadrowicz z Wałbrzycha

10. stycznia 2007

Łukasz Jarosiński, nowy bramkarz Wisły, został sprowadzony z czwartoligowego Górnika/Zagłębia Wałbrzych. Ma 19 lat. W ubiegłym roku był członkiem kadry narodowej rocznika 1988 (wspólnie m.in. z Mateuszem Broziem).

W letnim okienku transferowym Jarosiński przebywał na testach w Śląsku Wrocław, jednak zakończyły się one niepowodzeniem i nastolatek wrócił do Wałbrzycha. Tam, w połączonej ekipie Górnika i Zagłębia, często był jedynie rezerwowym.

TWSD

Jarosiński: Przyjechałem po naukę

11. stycznia 2007

Wśród piłkarzy, którzy odbyli dziś trening w hali Wisły, był również nowy bramkarz pozyskany z Górnika/Zagłębia Wałbrzych – Łukasz Jarosiński. Zawodnik przyznał, że został bardzo miło przyjęty w szatni przez swoich sławnych kolegów.

O tym, że znalazł się w orbicie zainteresowań „Białej Gwiazdy”, Łukasz dowiedział się od swojego klubowego trenera Włodzimierza Ciołka. - Trener zapytał mnie, czy chcę wziąć udział w testach. Oczywiście zgodziłem się i po jednym z meczów uzgodniłem szczegóły z panem Adamem Nawałką.

Łukasz przyznał, że przed pierwszym treningiem odczuwał lekką tremę. - Na początku byłem trochę stremowany. Szybko jednak dali mi do zrozumienia, że jest to jedna wspólna drużyna i bardzo miło mnie przyjęli.

Jarosiński zapytany o swoich rywali do gry w bramce przyznał skromnie, że przyjechał do Krakowa po naukę. - To jest dla mnie główny cel w tym momencie. Liczę, że zdobędę odpowiednie doświadczenie poprzez grę w drugim zespole.

Podpisując umowę z Wisłą Łukasz nie bał się zamieszania, jakie powstało na skutek zmian w zarządzie klubu. - Myślę, że wszystko będzie dobrze. Był okres wielu zmian w klubie, ale to już jest za nami. Teraz czas na stabilność. - powiedział młody piłkarz.

Jarosiński wśród obecnych piłkarzy Wisły ma również swoich znajomych. - Miałem okazję wcześniej poznać się z Dawidem Kubowiczem oraz Patrykiem Małeckim. Dawid pochodzi również z Wałbrzycha, natomiast z Patrykiem znamy się ze zgrupowań reprezentacji.

Wisła to nie jedyny klub, który zainteresował się młodym bramkarzem. - Zainteresowanie moją osobą wykazały również Lech Poznań oraz Zagłębie Lubin. W Poznaniu skończyło się jedynie na rozmowach, ponieważ Wisła przedstawiła lepszą ofertę. W Zagłębiu miałem okazję odbyć kilka treningów, jednak w Krakowie bardziej mi się podoba. - zakończył Jarosiński.

wislakrakow.com
(Vinci)

Historia występów w barwach Wisły Kraków

Podział na sezony:

Sezon Rozgrywki M 0-90 grafika:Zk.jpg grafika:Cz.jpg
2006/2007 Ekstraklasa 1 1          
Razem Ekstraklasa (I) 1 1          
RAZEM 1 1          


Lista wszystkich spotkań:

Roz. Data Miejsce Przeciwnik Wyn. Zm. B K
I 2007.05.19 Dom Dyskobolia Grodzisk Wlkp 0-4      

Galeria