1923.07.15 Union Łódź - Wisła Kraków 2:0

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 19: Linia 19:
}}
}}
[[Grafika:SportowiecP 1923-07-20a.JPG|thumb|right|200 px]]
[[Grafika:SportowiecP 1923-07-20a.JPG|thumb|right|200 px]]
-
 
+
[[Grafika:Wiadomości Sportowe 1923-07-17.jpg‎|thumb|right|200 px]]
==Relacje prasowe==
==Relacje prasowe==

Wersja z dnia 09:01, 14 gru 2015

1923.07.15, Mecz towarzyski, Łódź,
Union Łódź 2:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Al.Kowalski
Bramki
Leo Izrael 58'
Finke 64'
1:0
2:0
Union Łódź
2-3-5
Witaszek
August Milde
Karol Bersch
Erich Werner
Alfred Hermans
Alfred Dreger
Hanke
Leo Izrael
Mieczysław Kukla
Fejer
Finke

trener:
Wisła Kraków
3-3-4
Mieczysław Wiśniewski
Kazimierz Kaczor
Stanisław Stopa II
Marian Majcherczyk
Władysław Stopa I
Michał Brzycki
Józef Adamek
Władysław Krupa
Henryk Reyman I
Władysław Kowalski II
Stefan Reyman II

trener:
Kazimierz Kaczor nie wykorzystał rzutu karnego.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Tygodnik Sportowy nr 24

Wisła zlekceważyła przeciwnika i przy słabej grze obrony przegrała wyraźnie. Po utracie goli Wisła starała się wyrównać, ale obrona i bramkarz Unionu grali jednak dobrze, "kryjąc Reymana i nie dając mu strzelać". Najlepszy mecz Unionu w sezonie. Wisła grała bez Markiewicza i Śliwy, ale mimo to mistrz okręgu krakowskiego nie powinien tak się prezentować w perspektywie gier o MP. "Atak Wisły parł masywnie i kombinował dość dobrze, nie widzieliśmy jednak w napadzie bogactwa strzału, jakim rozporządza podobno Reyman". Wniosek prasowy: zmniejsza się różnica między krakowskimi a łódzkimi drużynami, a poziom się wyrównuje.

Przegląd Sportowy, nr 30, 1923, str. 14:

15 lipca. Union - Wisła (Kraków) 2:0

Ostatnią sensacją sportową Łodzi była porażka, jaką odniosła Wisła krakowska w spotkaniu z Unionem (0:2). Mistrz okręgu krakowskiego, pretendujący nawet do mistrzostwa Polski, nie powinien dostać tak gładkiej odprawy od drużyny, która w mistrzostwie swego okręgu zajmuje przedostatnie miejsce. Co prawda Union, dał pokaz gry, jakiej u tego klubu w tym roku jeszcze nie widzieliśmy, a Wisła wystąpiła bez Markiewicza i Śliwy. Pomimo wytężonej pracy nie była w stanie drużyna krakowska strzelić bramki: goali Unionu zaś nie mógł Wiśniewski trzymać. Atak Wisły parł masywnie i kombinował dość dobrze, nie widzieliśmy jednak w napadzie bogactwa strzału, jakim rozporządza podobno Reyman.

Klasa łódzka wyrównała obecnie swój poziom i sądząc po wynikach, nie ustępuje krakowskiej. Wszystkie czołowe krakowskie drużyny gościły w b. r. w Łodzi, a jedynie Cracovia osiągnęła dobre rezultaty z ŁKS-em, pozatem Jutrzenka odniosła dwie porażki, tak samo Wisła. Nie można stąd wyciągnąć dalej idących wniosków, gdyż np. wątpimy czy ŁKS. będzie w stanie, w walce o mistrzostwo, osiągnąć bodaj wynik remisowy z Wisłą, trzeba jednak skonstatować, że drużyny łódzkie i to bez wyjątku wykazały b. znaczny postęp, który niechaj będzie im zachętą do dalszej pracy na polu sportowem. Na tem miejscu trzeba wyróżnić drużyny footballowe Unionu i ŁTSG., które przedstawiają obecnie najlepsze zespoły Łodzi. Jak się popisze nasz mistrz okręgowy, w formę którego chwilowo nie wierzymy, pokażą nadchodzące mistrzostwa.