1925.08.16 Wisła Kraków - Czarni Lwów 2:1

Z Historia Wisły

1924.08.16, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Jutrzenki, 17:30, niedziela
Wisła Kraków 2:1 (1:0) Czarni Lwów
widzów:
sędzia: Jakub Seidner z Krakowa
Bramki
Stanisław Czulak

Henryk Reyman (k)
1:0
1:1
2:1

47' Franciszek Chmielowski

Wisła Kraków
2-3-5-
Aleksander Pychowski
Tadeusz Ostrowski
Witold Gieras
Józef Adamek
Karol Bajorek
Henryk Reyman
Stanisław Czulak
Ludwikowski

trener: Imre Schlosser
Czarni Lwów
2-3-5
Adam Winnicki
Stanisław Hawling
Filip Kmiciński
Romuald Kopeć I
Stefan Witkowski
 ?
Langier
Józef Kopeć IV
Jan Drapała I
Franciszek Chmielowski
 ?

trener:
Rogi: 6:0
Henryk Reyman nie wykorzystał rzutu karnego.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

Kurjer Sportowy

Nr. 24. Środa, 19 sierpnia 1925 Rok I

Wisła — Czarni 2 :1 (1 :0 ).

Obie drużyny z rezerwowym i. Czarni wzmocnili drużynę Kopciem I i IV , ale brak Millera i Wójcika widoczny, Winnicki w bramce, a Drapała w napadzie. Wisła wystąpiła z Pychowskim i Ostrowskim w obronie. Bajorkiem jako 1. pomocnikiem i Ludwikowskim na 1. skrzydle.

Gra szybka i dlatego interesująca, jakkolwiek i te zawody pozostawiają wiele do życzenia. W szczególności atak Wisły tak w polu jak i przed bramką wykazywał znaczną ociężałość i niezdecydowanie. Chlubny wyjątek to ścigły Adamek. Gieras lepszy już cokolwiek, ale do form y z początku wiosny dużo mu brak. Pychowski bardzo_ dobry. W drużynie Czarnych zwracali uwagę Kmiciński, Witkowski, oraz Hawling, który w dalszym ciągu nie szczędzi kości swych przeciwników.

Sędziował p. Seidner, który swemi rozstrzygnię­ciami kilkakrotnie skrzywdził drużynę gości.

Sport lwowski

Nr. 148. Lwów, środa 19. sierpnia 1925. Rok IV.


Wisła-Czarni 2:1(1: 0). Czarni bez Millera i Wójcika, Wisła z Pychowskim i Ostrowskim w obronie bez Wójcika i Balcera. Gra prowadzona b. ostro, czasami za ostro, tak że sędzia często musiał interwenjować. Do pauzy gra wyrównana. Czarni dużo strzelają na bramkę Wisły i atakują bardziej energicznie. Atak Wisły gra dość miękko. Jedynie Adamek stale niebezpieczny, wyrabiał dobre pozycje. Z jego też podania padła pierwsza bramka dla Wisły. Po pauzie Czarni z miejsca przeprowadzają atak, w 2 min. wyrównuje Chmielowski. Z koleji Wisła przeprowadza kilka ataków, a za rękę sędzia dyktuje rzut karny, wyzyskany przez Reymana. Odtąd gra staje się ostrą. Ponowny rzut karny za sfaulowanie Adamka broni Drapała, który wszedł w miejsce Winnickiego. Jeszcze kilka obustronnych ataków i sędzia odgwizduje zawody na 10 minut przed końcem. Rzutów z rogu 6:0 na korzyść Wisły. Sędzia p. Seidner. M.



połowa sierpnia. Kraków. Wisła-Czarni 2:1 (1:0). ). Wisła bez Wójcika i Balcera (a z: Pychowski, Ostrowski - Bajorek, Gieras - Adamek, Ludwikowski). Gole: 1 ??, Reyman w II. połowie z rzutu karnego. s. Seidner.



Do przerwy wyrównana gra z obu stron, częste strzały Czarnych. Dobra gra Adamka daje jednak Wiśle zwycięstwo w tym meczu (z jego podania pada 1. gol). Zaraz po przerwie (w 2') Czarni wyrównują. Atakuje teraz Wisła i Reyman strzela zwycięskiego gola po rzucie karnym za zagranie ręką w polu karnym. Wisła mogła podwyższyć rezultat spotkania, gdyż za faul na Adamku wykonywała drugi rzut karny (nieskutecznie).

Sierpniowy mecz w Krakowie (podobnie jak majowy z Czarnymi)również trwał tylko 80 minut. Widocznie sędzia Seidner sam na własną rękę postanowił skrócić wysiłki obu drużyn. Wisła wygrała pewnie choć niewysoko 2:1 (nie wykorzystując rzutu karnego). O przewadze Wisły świadczyły wykonywane rzuty rożne (6:0). Na podstawie: Sport lwowski nr 149; Stadion nr 35; Przegląd Sportowy nr 34.