1926.10.03 Kolejowy KS Katowice - Wisła Kraków 0:3

Z Historia Wisły

1926.10.03, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 15:30
Kolejowy KS Katowice 0:3 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
0:1
0:2
0:3
27' Jan Reyman
(k) Władysław Kowalski
Jan Reyman
Kolejowy KS Katowice
Wisła Kraków
Jan Reyman
Władysław Kowalski

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 272 (3 X)


Wisła-Jutrzenka i Wisła-Kolejowy K. S. Dzisiaj w sobotę o godz. 3.30 popoł. rozegrają zawody -w piłce nożnej pierwsze drużyny Jutrzenki i Wisły na boisku Jutrzenki.

W niedziele zaś o godz. 3.30 popoł. rozegra Wisła zawody z Kolejowym Klubem Sportowym z Katowic. Drużyna ta należy do najsilniejszych w okręgu górnośląskim, o czem świadczy fakt, iż oddała ona b. wielką ilość graczy do reprezentacyjnych, spotkań G. Śląska. Aż 8 graczy tego klubu, t. J. Robus, Rzychoń, Gaisler, Wolf, Kowalski, Mucha, Konieczny, Szopa brało udział w reprezentacjach G. Śląska. W mistrzostwie wygrał Klub. Kol. stosunkiem bramek 26:2, zdobył mistrzostwo swej grupy i dostaje się do kl. A. To też niewątpliwie niedzielne zawody zapowiadają się zajmująco, zwłaszcza, iż Wisła będzie starała się zrehabilitować za zeszłoroczną porażkę, odniesioną w spotkaniu z tym klubem w Katowicach w stosunku 1:3.

„Przegląd Sportowy” z 1926.10.09

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1926/numer040/imagepages/image6.htm

Wisła — Kolejowy K. S. (Katowice) 3:0 (0:0).
3.10. Zawody między miejscową Wisłą i drużyną górnosląską Kolejowego zakończyło się wprawdzie zwycięstwem Wisły, nie przyszło im ono jednak bez trudu, gdyż Kolejowy przez dłuższy czas stawiał skuteczny opór, nie dopuszczając przeciwnika pod bramkę.
Dopiero po pauzie górnoślązacy zmęczeni intensywną obroną własnej bramki zmuszeni są skapitulować i w 27 minucie Rejman III zdobywa pierwszą bramkę. Dalsze punkty padają z rzutu karnego, wyegzekwowanego przez Kowalskiego I ze strzału Rejmana III, który znajduje się obecnie w doskonałej dyspozycji strzałowej.