1934.02.25 Wisła Kraków - Wawel Kraków 3:1

Z Historia Wisły

1934.02.25, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30
Wisła Kraków 3:1 (0:0) Wawel Kraków
widzów: 500
sędzia: Józef Lustgarten z Krakowa
Bramki
Jan Reyman
Antoni Łyko

Stanisław Obtułowicz (k) 90'
1:0
2:0
2:1
3:1


Sucharski

Wisła Kraków
Skład niepełny:
Maksymilian Koźmin
Jan Reyman
Antoni Łyko
Stanisław Obtułowicz

trener: brak
Wawel Kraków

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - Sports.pl

Relacje Prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1934, nr 58 (27 II)

Kraków 25 lutego. Wisła—Wawel 3:1 (0:0). Zawody powyższe rozegrano na niezwykle grząskim boisku przy obecności około 500 widzów. Gra ucierpiała wielce, na skutek złego terenu. Wisła miała znaczną przewagę, aczkolwiek Wawel grał dobrze i wykazały dobrą kondycję fizyczną. W bramce Wisły wystąpił po dłuższej przerwie Koźmin, który wykazał, iż mimo pauzy nie stracił swej dawnej formy. Bramki strzelili dla Wisły dr Reyman, Łyko i Obtułowicz z rzutu karnego oraz Sucharski dla Wawelu. Sędzia dr Lustgarten.


Przegląd Sportowy 17/4:

[...]
Wisła - Wawel 3:1 (0:0). Wisła bez Pychowskiego i Szumilasa z Koźminem w bramce. Wisła ma przewagę do przerwy. Wawel natomiast inicjuje tylko nieliczne wypady, poczem przechodzi do ofenzywy, oddając kilka strzałów na bramkę czerwonych, które udaremnia Koźmin. Po krótkim okresie przewagi Wawelu, Wisła obejmuje znów inicjatywę i uzyskuje prowadzenie przez Reymana II. Wynik podwyższa niedługo Łyko. Wawel dochodzi znów do głosu, uzyskując punkt przez Sucharskiego, Wisła zaś ustala wynik w ostatniej minucie z rzutu karnego, wyzyskanego przez Obtułowicza.

W Wiśle jak zwykle wyróżniła się pomoc, zawiódł natomiast atak. Z Wawelu najlepsza defenzywa. Sędzia dr. Lustgarten dobry.