1952.04.26 Wisła Kraków - Wawel Kraków 0:3

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 20: Linia 20:
==Relacje prasowe==
==Relacje prasowe==
 +
 +
===Echo Krakowskie. 1952, nr 98 (24 IV) nr 1985===
 +
[[Grafika:Echo 1952-04-24c.jpg‎|thumb|right|200 px]]‎‎
 +
 +
 +
GWARDIA PO RAZ PIERWSZY U SIEBIE
 +
 +
Młodych piłkarzy Gwardii zobaczymy w sobotę po raz pierwszy w spotkaniu pucharowym.
 +
 +
Dotychczas gwardziści rozegrali dwa mecze na Śląsku z Ogniwem i z Unią, uzyskując dwa wyniki remisowe. Obecnie przeciwnikiem ich będzie krakowski rywal — OWKS, który pokonał ostatnio warszawskiego Kolejarza. Spotka nie to zapowiada się więc bardzo ciekawie, a wynik meczu trudny jest do przewidzenia. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby gwardziści, którzy zasmakowali w remisach znów uzyskali w spotkaniu tym wynik nierozstrzygnięty. Początek zawodów o godz. 16,15.
[http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10560 Zapowiedź] i [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10561 relacja].
[http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10560 Zapowiedź] i [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=10561 relacja].
==="Przegląd Sportowy" z 1952.04.28===
==="Przegląd Sportowy" z 1952.04.28===

Wersja z dnia 12:57, 21 mar 2019

1952.04.27, Puchar Zlotu, 3. kolejka, Kraków, Stadion Wisły, 16:15
Gwardia Kraków 0:3 (0:2) OWKS Kraków
widzów: 5.000
sędzia: Szczur z Katowic
Bramki
2x Piechaczek
Kroczek
Gwardia Kraków
3-2-5
Antoni Ziernicki
Eugeniusz Wójcik
Jerzy Piotrowski
Jan Wapiennik
Leszek Snopkowski
Kazimierz Ślizowski Grafika:Zmiana.PNG (Mykietyszyn)
Antoni Rogoza
Śmietana
Włodzimierz Kościelny
Wiesław Gamaj
Będkowski

trener: Tadeusz Legutko
OWKS Kraków
3-2-5
Hajduk
Mastek
Masłoń
Strzykalski
Musial
Feluś
Kroczek
Więcej
Kucharski Grafika:Zmiana.PNG (Uznański)
Piechoczek
Dwernicki

trener: Giergiel

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Echo Krakowskie. 1952, nr 98 (24 IV) nr 1985

‎‎


GWARDIA PO RAZ PIERWSZY U SIEBIE

Młodych piłkarzy Gwardii zobaczymy w sobotę po raz pierwszy w spotkaniu pucharowym.

Dotychczas gwardziści rozegrali dwa mecze na Śląsku z Ogniwem i z Unią, uzyskując dwa wyniki remisowe. Obecnie przeciwnikiem ich będzie krakowski rywal — OWKS, który pokonał ostatnio warszawskiego Kolejarza. Spotka nie to zapowiada się więc bardzo ciekawie, a wynik meczu trudny jest do przewidzenia. Nie zdziwilibyśmy się, gdyby gwardziści, którzy zasmakowali w remisach znów uzyskali w spotkaniu tym wynik nierozstrzygnięty. Początek zawodów o godz. 16,15. Zapowiedź i relacja.

"Przegląd Sportowy" z 1952.04.28

Zasłużone zwycięstwo nad Gwardią odniósł krakowski CWKS 3:0

KRAKÓW 27.4 (tel. wł.). Gwardia Kraków – OWKS 0:3 (0:2). Bramki strzelili: Piechaczek – 2 i Kroczek. Sędzia Szczur (Katowice). Widzów 5.000.

Gwardia: Ziarniaki, Wójcie, Piotrkowski, Wapiennik, Snopkowski, Ślizowski (Mykietyszyn), Rogoża, Smletana, Kościelny, Gamaj, Będkowski. Trener Legutko.

CWKS: Hajduk, Mastek, Masłoń, Strzykalski, Musial, Feluś, Kroczek, Więcej, Kucharski (Uznański), Piechoczek, Dwernicki. Trener Giergiel.

Srogi zawód sprawiła drużyna Gwardii swoim zwolennikom. Nawet biorąc pod uwagę respekt młodych zawodników przed ostro wkraczającym przeciwnikiem nie można usprawiedliwić chaosu, jaki panował w zespole pokonanych. Ten chaos wypływał z zupełnego braku dokładnych podań, ze złego ustawiania się i krycia. Złe ustawienie zemściło się w pierwszym rzędzie na bramkarzu, który drugą bramkę przepuścili ze strzału oddanego niemal z linii kornerowej, a trzecią w sytuacji, kiedy jeden krok naprzód mógł zażegnać niebezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do Gwardii drużyna wojskowych zasłużyła na pochwałę. Dobre wyszkolenie techniczne oparte jest tam na żywiołowym ciągu na bramkę, umiejętność rozprzestrzenienia gry oraz skłonności do oddawania dalekich, zaskakujących szalów. Z wyrównanego zespołu na plan pierwszy wybili się Mastek, Musial oraz prawa dwójka napadu Kroczek i Więcej.